Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

İlknokta’dan verdiğim sipariş araya giren bayram tatili sayesinde uzun bekleyiş sonrası bugün elime ulaştı ama, beklediğim gibi rezalet kondüsyonlarla geldi yine. İlknokta klasiği oldu bu ne zaman sipariş versem berbat bir kargolama ve fazlasıyla hasarlı kitaplar ile karşılaşıyorum. Geri göndermek istesem bir dert, kitaplığa koysam olmaz yine uğraşıp duracağım.

İletişim ağları da rezalet durumda. Ararım açmazlar, mail atarım cevap vermezler her sipariş sonrası kendime kızıyorum ama işte el mahkum Silmarillion için mecbur bulaştım bunlara yine.

Silmarillion’un sırt kısmında aşağı ithaki logosunun orada boydan bir darbe var bir parmak uzunluğunda göçük şeklinde. Köşelerdeki ezikliklere, hasarlara bir şey demiyorum artık.

2 Beğeni

Benim kitaplardan birinde (Kaçış) metin soluk. Bir sayfada da değil. Tamamında. Yorumları falan okuyunca göndermemeye karar verdim ben de. Üzücü bi durum ya. Kitapları tek tek poşetleseler nolur ki? Kargo desisi büyüsün hatta seçenek koysun bize 5 lira farkla tek tek paketlenmesini ister misiniz diye. Son 3 kitap alışverişimde mutlaka birer kitapta sorun yaşadım. Bu sadece ilknotka da değil, idefixden aldığım güz cumhuriyetinin kapağı ayrık duruyor, amazondan aldığım sherlock holmes’un ciltli serisinin 3.cü cildini 4 defa falan değiştirttim. İpi yoktu ilkinin, sonra gelende bazı sayfalar boştu son gelende 2 sayfa kaymış şekilde ama yoruldum vazgeçtim değişimden.

1 Beğeni

@Ozgur Benim tek kullandığım site Babil. Ekstra bir durum olmadıkça da (başka siteye özel satış, çok yüksek oranda indirim vb) asla değiştirmeyi düşünmüyorum. Belki fiyatlar açısından rekabet içerisinde olduğu diğer online alışveriş sitelerine kıyasla biraz daha pahalı olsa da hem kargolamada ki özenleri hemde herhangi bir aksilikte telafi etme hızları ve ulaşışabilirliği benim deneyimlediğim en iyisi. İlknokta’ya ulaşıp değişim isteyene kadar insan kanser oluyor.

Benimde aynı kitap ama faturada herhangi birşey belirtilmemiş.

Bende faturada hepsine tik atmışlar onu bulamamışlar o sıra sanırım işaretlenmemiş. Farkındalar gönderirler diye düşünüyorum. Tabi gene de ben mail attım.

1 Beğeni

İlknokta ile ithaki işbirliği olmasa, ilknoktadan alışveriş yapacak insan olmaz yemin ediyorum. Ben bu senenin başında bir sefer alışveriş yaptım ondan beri kullanmıyorum. Son indirimli siparişlerde de anladığım biraz depo boşaltma olayı olmuş. Sınıfta kaldılar.

4 Beğeni

Katılıyorum. Üstüne bir de Türkiyenin en kötü kargo firması olan Aras kargo ile çalışıyorlar.

1 Beğeni

Benim bulunduğum muhitte en düzgün çalışan kargo Aras Kargo. PTT, Yurtiçi, Aras opsiyonum olsa dahi Aras seçiyorum her alışverişimde. O yüzden genelleme yapmayı pek doğru bulmuyorum. Şubedeki çalışanların iş takibinden ya da üşengeçliklerinden kaynaklı.

1 Beğeni

Evet aslında (bence) yazmalıydım genelleme yapmak kötü bir şey. Șu zamana kadar Aras’a üç defa işim düştü üçünde de sorun yaşadım. İlkinde İstanbul’dan gelen gitarı Ankara aktarmada kırdılar. :joy: O zamandan beri Aras’la çalışan hiçbir yerden bir şey almıyordum, ta ki geçen haftaki ilknokta indirimlerine kadar.

1 Beğeni

Ben de genelleme yapılmasından yana değilim. Hem Kargo, hem de kitap satış siteleri konusunda. Örneğin çoğu kişi İdefix’ten şikayetçi iken, ben hiç sıkıntı yaşamadım. Kitaplarım çok iyi paketlenmiş ve temiz durumda geliyor. En küçük hasarda bile değişime gönderiyorum sorunsuz geliyor. Yani memnun olduğumuz bir firma ile ilgili olarak başka arkadaşlarımız sorun yaşayabiliyor veya tam tersi.

2 Beğeni

Hep görmek istediğimiz tablo. İstanbul’dan 18:00 de şubeye giren kargo ertesi gün 13:00 da alıcı şubede.

3 Beğeni

O zaman 1 saatliğine Aras Kargo reklamı al :joy:

2 Beğeni

Ben firma ismi vermedim, reklamı sen yaptın şu an :smiley:

1 Beğeni

O değilde hani İstanbul İzmir arası 3.5 saat idi kargo aracına göre hala aynı. işte bunlar hep dij güçler ve Almanya bizi kıskanıyor.

Şirketlerin o yolu kullanacağını (kullanabileceğini) sanmıyorum. Tek yönlü köprü dahil 250TL civarı oluyor sadece yol parası :yen:

Anlamsız bir pahalılığı var. 139 tl olması lazım. Bir de Osman Gazi Köprüsü var 103.50 tl. Ondan sonra da ufak tefek paralı yollara girip çıktık deseniz 250’yi de geçiyor. Ayrıca 3.5 saat filan da değil. :smiley: Baya 4-5 saat sürüyor. Durmadan kullanırsanız ve yol bomboş olursa arabanıza ve akıl sağlığınıza göre kısalır tabii. Kargo araçlarının Osman Gazi’den geçtiğini bile sanmıyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Bende vardı ne kadar kestiği geçen ay bir kısmı kapalıyken kullanmıştım :slight_smile:

Neden kullansın ki şirket hem pahalı hemde süren kişiyi çok düşündüklerini sanmıyorum. 3 saat fazla sürsün 250 yerine 100 verelim diye düşünürler :slight_smile:

Pahalı olmasının nedeni özel firma mevzusu hemen hemen aynı mesafeye devletin işlettiği otoyolda İzmir-Didim arası 5 TL verirken özel otoyolda 40 TL civarı vermiştim. Zaten ben geçip vermesem de geçiş garantisi olduğundan, dolaylı yoldan veriyoruz :slight_smile: Keşke kendimiz yapsaydık da en azından kesilen para direkt hazineye gitseydi :roll_eyes:

1 Beğeni

Vallahi at arabasıyla taşımadıklarına dua etmek lazım. Tamam, uç örnek ama ironiyi anladınız sanırım. Bir de şu var. Son iki ayda yaklaşık 10-12 kez köprüyü kullandık ama hiç görmedim. Ben inanmıyorum kullandıklarını. Benzin daha az yakıyorsa eski yoldan gidiyorlardır eminim. :smiley:

1 Beğeni

Resmen nazar değdi. Şube paketi kaybetmiş bulamıyor.

6 Beğeni

Aaaa, birisi büyü mü yaptı acaba? Tüh… :sweat_smile:

2 Beğeni