Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Lütfen kimse üstüne alınmasın ama bu İlknokta meselesinin neden bu kadar büyüdüğünü anlayamıyorum. Herkesin kendince sebebi vardır, olabilir. Ancak bu firmalar da keyiflerinden beklemiyorlardır diye düşünüyorum. Bayram boyunca 4 yayınevi %50 indirime girdi. Sipariş yığılmıştır. Kitaplar bitmiştir, yenileri beklenir. Kargoya verilmiştir, kargo yoğundur. Ben bunların çok normal olduğunu düşünüyorum. Benim ilknokta siparişim 19 yazmasına rağmen 17 Ağustos’ta kargoya verilip 19 Ağustos’ta teslim edildi. Kitaplarla ilgili bir mail attım 15 dk sonra dönüş yapıldı. Bu sitede yüzde elli indirimli yayınevleri dışında da siparişler olmuştur. Kitapyurdu platin gününde 10-15 gün toparlanamamıştı. :slightly_smiling_face: Herkes eminim yeni kitaplarına bir an önce kavuşmak ister ancak mağazadan almadığımıza göre beklememiz gereken şeyler olması çok normal.

5 Beğeni

Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Siz şanslı olanlardansınız :slight_smile: benim mailime dönüş yapılmadı, siparişim de temin edildi yazıyor hala… eminim ben de çok rahat olurdum sizin durumumuzda olsaydım :slight_smile:

1 Beğeni

Haklısınız belki rahatlığımla konuştuğumu düşünüyor olabilirsiniz ama ben 19’unda başlayacaklarsa 22-23 Ağustos’u gözden çıkarmıştım. :slightly_smiling_face:

Hocam sorun beklemek degil. İndirimi yapiyorsan yoğunluğu da göze alacaksın. Ona göre hazırlık yapacaksın. Benim siparişimde dalga geçer gibi 4 gündür paketleniyor yazıyor. İnsanların akillariyla alay ediyorlar (maillere cevap vermemek, siteden telefon numarası silmek) olay bu.

1 Beğeni

Açıkçası ortada bir mağduriyet var ve sebebi ne olursa olsun yayıncı sitenin en azından insanları bilgilendirmesi gerekli

1 Beğeni

Arkadaşlar, bu ithaki kampanyadan kitap alanlar dünden beri bir gelişme oldu mu? Benim bir hafta oldu ancak hâlâ temin edildi yazıyor, tel arıyorum açan yok mail yazıyorum cevap veren yok kafayı yiyeceğim :rage::rage::rage::rage:

Sabırlı olmak dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Benim siparişim bugün akşam teslim edildi. Paketlemenin özensiz olması dışında sıkıntı yoktu. Bu hafta teslim edilir muhtemelen.

İnşallah, acaba sipariş numaranız 353.binin altı mi yoksa üstü mü? Belki sipariş numarasına göre gönderiyorlardir.

Benim siparişim de bugün ulaştı. 352638 benim sipariş numaram, muhtemelen sipariş sırasına göre gönderiyorlar.

Muhtemelen Bayram boyunca İthakinin kardeş yayınevlerinde kampanya olması ve yoğunluk nedeniyle hepsini aynı gün gönderemediler, sipariş sırasına göre gönderiyorlar.

1 Beğeni

Yaw arkadaş, indirimli kitap için Kemal Sunal’ın filmine döndük. Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır neyse şunun şurasında perşembeye ne kaldı ki? Not; perşembe perişandır.

4 Beğeni

Kitap değil de ben de kitaplıktan muzdarip durumdayım. Teslimat zamanı için 17-27 diyordu ama yine de 1 hafta oldu hala tedarik ediliyor yazıyor. Yok hani mağaza da şu an ürün de tükendi görünüyor, 1 hafta daha tutup temin edemedik diyicekler diye korkuyorum.

1 Beğeni

Benim sipariş no 352671 ancak bugün kargoya verdiler. Sira daha 353***lere gelmedi sanırsam.

2 Beğeni

Sanırım dediğiniz doğru. :slight_smile:

1 Beğeni

352686 benim sipariş kodu.

Katılıyorum.

2 Beğeni

Kuzenim ona iki kitap almamı istemişti. Kendisi 37 yaşlarında, ama pek kitap okumaz; sağlıkla, bitkilerle, beslenmeyle ara ara bir şeyler okuyor.

Yine öyle kitaplar istedi. Biri de alışveriş yaptığım sitelerde yoktu. N11’den sipariş vermek zorunda kaldım, böyle siteleri pek kendim için kullanmam açıkçası; neyse, işte verdim siparişi biri Yurtiçi ile geldi, onda sıkıntı yok. Diğeri de Sürat ile. Geleceği gün de evde yoktuk, güvenlik alır diye de şey yapmıyorum hani. Bir geldik not bırakıp gitmişler. :laughing: Sıkıntı bu da değil, netteki kargo takibine teslim edildi diye girmişler. :joy: Ben de sanıyorum güvenliğe filan bıraktılar unutup durduğum için 2 gündür soramadık da. Sorunca da yok dediler, meğer bırakılmamış. :sweat_smile: Ardından aklıma binbir türlü senaryo geldi ama neyse ki babamın o taraflarda işi vardı da uğrayıp aldı şimdi, verebileceğim kuzenime emanetini. Normalde kargoyla alakalı pek de sıkıntı yaşamam, Sürat ile ilgili bir durum olsa gerek. :joy:

Babam sorduğunda bilgileri girerken yanlışlık olduğunu söyleyip durumu açıkladıklarından ve en azından özür dileme nezaketinde bulunduklarından çok takılmadık sonrasında. :nerd_face:

1 Beğeni

Ben geç fark ettim ilknokta alışverişim sorunsuz demiştim bir kitap eksik gelmil. Site iletişimi üzerinden mesaj attım ama genelde geri dönüş olmuyor oradan. Benimki %50 değil %45 indirim gibi oldu bu yüzden. Birde son dönemde ilknoktadan o kadar alışveriş yaptım 1 kere bile ayraç koymadılar. Kimine kahve, kimine yayın kataloğu konmuş, pek çok ayraç konmuş. İlknoktadan uzun bir süre kitap almayacağım.

4 Beğeni

Benzer bir durumu 1,5- 2 ay önce idefix’te yaşadım. Bir kaç kez yazdım, ilk 1-2 hafta cevap vermediler sonra bir ara kontrol ediyoruz diye e-posta geldi, sonrasında ben unuttum eksik gelen kitabı bugün sessiz sedasız geldi kitap.

İlknokta bana bu kampanya döneminden not defteri göndermiş, hatta bir kaç yıl önce Yabancı Yay. Tek okuduğum kitap olan Sonsuzluğun Sınırı kitabının defterini göndermişler :slight_smile: Yabancı’dan tek kitap okudun al onun defteri sana hediye demişler gibi oldu. :slight_smile:

1 Beğeni

Bende de hata var. Diğer kitapların sevincinden fark etmedim eksiği.

1 Beğeni

Bana da bir kitap eksik geldi ama teminle ilgili zaten faturada işaretlemişlerdir. Benim eksik geleni kargoya vermişler sanırım. Yani böyleyse senin durumda gelecektir. Artık Huzur Yok kitabıydı benim.