Alfa bilim ve Dost kitap kültür kitaplığı

Merhaba arkadaşlar. Alfa bilim ve Dost kitap kültür kitaplığı dizilerine başlamak istiyorum. Alfa bilimden okuduğum ve elimde olan kitaplar var, her iki yayınevinde de ilgimi çeken kitapları derledim fakat malum çok fazla seçenek var, dolayısıyla öncelik verebilirsin şeklinde öneriniz varsa makbule geçecek.

Bu konuda en doğru öneri - örneğin Alfa bilim için - ilginize çekecek olanlardır. Evrim ve biyoloji konusunda merak ve ilginiz varsa ilk aklıma gelenler.

• Hayvanlar Ne İster
  • Sevişen Beyin
  • İnsan Olmak
  • Virüs Gezegeni
  • Genişlemiş Fenotip
  • Mem Makinesi
  • Elbette Darwin’in kitapları

Farklı yayınevi ama

• Richard Dawkins kuzey yayınlarından çıkan kitapları

Ama örneğin evrimsel biyoloji için iyi bir başlangıç için Ginko’dan Evrim Agacı kurucusu Çağrı Mert Bakırcı’nın

• Evrimin Işığı
  • Evrim Kuramı ve Mekanizmaları
  • Unutmadan yine evrimsel biyoloji ile ilgili Steve Jones’inGinko Bilim Neredeyse Bir Balina

ve hatta bence;

• Palme Yayınları Evrimsel Analiz çok daha iyi bir başlangıç olur.

Alfa bilim kitaplığı Dizi editörü ve aynı zamanda Ginko Bilim danışmanlığı yapan Kerem Cankoçak hocanın Youtube kanalında kuramsal fizik, evrim, biyoloji, felsefe konusunda hem kendi yaptığı dizilerden hem de farklı yayınevlerinden yayınlanan bilim kitaplarındançok iyi önerileri oluyor. Kerem Hocanın kanalını takip etmenizi öneririm.

En son önerdiği 8 kitap

5 Beğeni

Alfa Yayınları Bilim Dizisi

Dost Kitabevi Kültür Kitaplığı

Bu iki kitaplıkta sitede mevcut. İstersen içerikleri ve yorumlara göre karar verebilirsin.

1 Beğeni

Kesinlikle öyle fakat verdiğiniz önerilerden bazılarına aşinalığım yok, öneri isteme sebebim de buydu. Fazla kitap fazla karmaşa ve beni boğuyor bazen. İşin içinden çıkmayınca da bir çözümü hiçbirini almamakta buluyorum. Önerilere ve kanala hemen bakıyorum çok teşekkürler.

Ama bilmiyoruz ki ne ilginizi çekiyor, ne öğrenmek istiyorsunuz. Felsefe mi, biyoloji mi, Fizik mi vs… Mesajımda önerdiğim kitapları biyoloji üzerinden örneklendirerek önerdim.

1 Beğeni

Ha tamam kızmayın yahu…🤷 O zaman öncelik felsefe ve fizik.

1 Beğeni

@anon95765540 arkadaş kızmadım, burada bulunma amacımız bu zaten, birbirimize sormak, cevap vermek.

Kerem Hoca fizikçi, felsefeye de büyük ilgisi ve bilgisi var. Hocanın videoları, önerdiği kitaplar benden çok daha iyi öneriler verir diye umuyorum.

1 Beğeni