Alfa Kitap Soru Hattı

Merhaba @alfakitap hoşgeldiniz.
Yayın grubunuz bünyesindeki Everest yayınlarından çıkardığınız Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes serisi çok güzeldi. Açıkcası hem cildi hem kağıdı hem de baskısıyla konuyla alakası olmayan kişilerin bile dikkatini çekiyor.
Sorumsa bu kitabın editörü Leslie S. Klinger 'ın bir diğer kitabı olan The New Annotated H.P. Lovecraft’ı basmayı düşünür müsünüz?
Kitabı basmanızı çok isterim.

4 Beğeni

Ooo alfa hoşgeldiniz. sonunda sizi böyle ortamlarda görebildik. Sosyal medya hesaplarınızdan çok zor cevap alabiliyorduk.
Yukarıda da sorulmuş ne zaman stanislaw lem görürüz?

1 Beğeni

The New Annotated H.P. Lovecraft toplu eserler değil galiba, 22 öyküsünün toplandığı denilmiş açıklamada.

Umarım yakın bir gelecekte iyi baskı ve iyi çeviriyle görürüz bu eseri.

1 Beğeni

Evet dediğiniz gibi açıklamasında 22 adet Arkham öyküsü, yaklaşık 300 illüstrasyon ve 1000’den fazla açıklama olduğu yazıyor. Kitap da 852 sayfa zaten. Henüz fırsatım olmadı ama ingilizce bir pdf bularak incelemek istiyorum.

1 Beğeni

Yayınevi yetkilisi olarak Mustafa Küpüşoğlu yazıyor. Doğruysa adam direk kendisi gelmiş ya.

Alfa, Hasan Fehmi Nemli çevirisiyle ve ciltli bir şekilde bu kitabı basarsa, umduğunuz ve benim de umduğum gerçekleşmiş olur.

3 Beğeni

Hoşgeldiniz. @alfakitap
Burası ne zaman açılmış. Geçte olsa çok iyi olmuş. Soru bombardımanı başlaşın. :joy:

PKD Ubik kitabını sizin yayınevinizden çıkma ihtimali var mı?
Başka bir başlıkta bir arkadaş Valis üçlemesini sormuştu, yakın zamanda var mı 2019 programında?
Zaman çarkı… Yok o burası degildi.
Var mı bilmiyorum ama fantastik kurgu kitapları yayımlayacak mısınız?

4 Beğeni

Başlığı görünce; bir “yok artık” dedim. Sonra daldım içeri :smile: Vallahi çok sevindim buraya gelişinize :clap:

1 Beğeni

Merhaba :slight_smile: Öncelikle buraya geldiğiniz için teşekkür ederim :slight_smile:

İki sorum olacak,

Birincisi;PKD kitaplığı içerisinde

Marsta Zaman Kayması, Ubik, Albemuth Özgür Radyosu, Simulakra, Yüksek Şatodaki Adam, Hesaplaşma, Android’ler Elektrikli Koyun Düşler mi?

kitaplarını görebilecek miyiz acaba?

İkinci sorum ise; Stanislaw Lem’in yayın haklarını aldığınızı öğrendim. Lem’in kitaplarını ne zaman basmaya başlayacaksınız?
Özellikle Gelecekbilim Kongresi, Aden, Siberya, Solaris, Sahibinin Sesi kitaplarınlarını basacağınızı duymayı isterim :slight_smile:

2 Beğeni

Bir 2 bin küsür soru sorarız artık. :joy:

3 Beğeni

Öncelikle hoşgeldiniz @alfakitap

şimdi değişik bir soru var aklımda Neil Gaiman Paniğe Kapılma! daha önce Kabalcı Yayınevinden basılmış. Şimdi Otostopçunun Galaksi rehberini bastınız + Eoin Colfer Ve başka bir şey daha kitabında basıldı. Paniğe Kapılma! kitabı da bu kitaplarla ilgili. Kitap Alfa yayınlarından çıkacakmı? Hakları sizdemi yoksa Gaimanın diğer kitapları İthaki yayınlarında bu kitabın yayın hakkı da İthakidemi?
Bide yukarıda sorulmuş ama diğer PKD kitapları ?

1 Beğeni

Merhabalar hoşgeldiniz,
İthaki Zaman Çarkını ne zaman basar :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

(Yeni gelenlere yapılan şakalar)

Öncelikle yayın hayatınızdaki başarıların yeni yılda da sürmesini diliyorum.
Şimdilik sorum şu olacak. Alışveriş sitelerinde Alfa yayınlarının temin süresi niye 10 gün gözüküyor.

3 Beğeni

Bu ara yayınevi soru hatlarına pek cevap gelmeyebilir, yılbaşı tatili, insanlar biraz kafa dinlesin çarşamba gününe kadar :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba. Daha önce Dumas’ın Üç Silahşörleri’ni bastınız. Monte Kristo Kontu için de bir planınız var mı?

Buna ek olarak: 68 yıllık hayatına 300’e yakın eser sığdırmış, “marangoz” lakabını hakkıyla taşıyan, Türkiye’de de gayet bilinen ve de okunan bu müstesna yazarın Türkçeye kazandırılmış kitapları anlaşılması güç bir şekilde 10 dahi etmemekte. Gelecek yayın programınıza (hâlihazırda ekli değilse tabii) Alexandre Dumas’nın şimdiye değin dilimize çevrilmemiş eserlerini de ilave etmeyi düşünüyor musunuz?

3 Beğeni

Merhabalar,
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. Burada olmaktan çok mutluyuz.
Hemen cevaplara geçeyim, Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın serimiz için (DK kitapları da diyoruz) yeni kitaplar üzerinde çalışıyoruz elbette. Yeni yılın bahar döneminde raflara dizmeyi planlıyoruz.
Kitapyurdu ile durum çalışma etiği dışına çıkan talepleri olduğu için devam edecek gibi gözüküyor şu an.
Umarım yardımcı olabilmişimdir,
Sevgiler,

13 Beğeni

Merhabalar, hoş bulduk :slight_smile:
Arthur Machen’ın başka kitaplarını yayınlamak istiyoruz, hatta Hasan Fehmi Nemli çevirisi olacak.
Korku/gotik türünde klasik eserlerden Frankenstein ve Dracula’ya şömiz kapak ve karton kapakla baskı yaptık. Devamına bakacağız :slight_smile:
Jeff Vandermeer’in derlemeleri çok uzun olduğu için çekincelerimiz var açıkçası, kesin bir şey söylemek mümkün değil. Neal Stephenson’ın Barok Üçlemesinin ikinci kitabını editörümüz bitirdi, baskıya hazırlamaya en yakın zamanda başlayacağız. Üçlemeye odaklıyız şimdilik, tekil kitapları da inceleyeceğiz.
Tim Powers’ın yeni kitapları yolda. Expiration Date matbaada, Earthquake Weather’ı da matbaaya hazırlıyoruz.

Sevgiler

15 Beğeni

Merhaba, hoş bulduk.
H.P. Lovecraft’ın bütün eserlerini, ciltli ve toplu bir şekilde basmayı düşünüyoruz.
Şu an Shakespeare ve Tolstoy için çalışıyoruz, sırada H.P. Lovecraft olacak.

Sevgiler

21 Beğeni

Merhaba Ufuk Bey,

Evet tamamen sizden esinlendik ve böyle bir oturum açmaya karar verdik.
Hoş bulduk ve bizi yönlendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler

13 Beğeni