Alfa Yayınları

Yayınevi hakkında görüş ve önerilerinizi, yayınevinden çıkmasını beklediğiniz/istediğiniz kitaplar hakkında görüşlerinizi, çıkan kitaplar hakkında fikirlerinizi/eleştirilerinizi uygun bir dille belirtebilir ve ilgili yayınevinin açıklamalarını/haberlerini bu başlık altında belirtebilir veya tartışabilirsiniz.

Dikkat: Başlıkta genel forum kuralları geçerli olup itham eden, hakaret içeren, alay veya küçümseyici mesajlar uyarılmaksızın silinecek ve tekrar etmesi halinde cezalandırılmalar olacaktır. Ayrıca başlığın amacından sapması durumunda da mesajlar silinecektir. Lütfen başka konularda konuşmak için forum içerisinde belirlenmiş ilgili konuları tercih ediniz.

Konu içerisinde kişisel tartışmalar sürdürmek veya konuyu kişiselleştirmek başlığı amacı dışında kullanmak olarak değerlendirilecektir.

2 Beğeni

Murat Menteş kitaplarının kapaklarını çok beğendim. Dublörün Dilemması kapağı da güzeldi. Ruhi Mücerret yine başarılı olmuş.

3 Beğeni

Üç Silahşör 3. kitap hakkında 2019 Nisan ayında şöyle bir mesajı vardı Alfa yayınları yetkilisinin

Seneye kalmış. :slight_smile: Bu sene gelsin bari.

4 Beğeni

Ben facebookta bir gönderilerinin altında sormuştum, 2020’nin ilk çeyreğinde basılması planlanıyor demişlerdi. Son ayları artık :grin:

3 Beğeni

Üç Silahşörler 3. kitabı sordum. Editörde ve 2 ay içerisinde çıkması planlanıyormuş.

6 Beğeni

Cevabı paylaştığınız için teşekkür ederim. Kitap çok sarktı ama tahmin ettiğim için ilk kitaba başlamamıştım, o yüzden sorun olmadı. Artık geliyor olması güzel haber.

4 Beğeni

Yeri burası mı emin olamadım ama Burcu ablamız Alfa ile bir yayın yapacak, sorularınızı instagram üzerinden gönderebilirsiniz.

3 Beğeni

Sorularınızı buraya da yazabilirsiniz ben buraya da bakıyorum👍🏻 Soruları yayın öncesi yazıp öyle yönelteceğim👍🏻

4 Beğeni
  • Yayından notlar;

PKD 

• Toplu Öyküler-4’ün çevirisi %65 tamamlanmış.

• Şu an Valis matbaadaymış.

• Yüksek Şatodaki Adam editörün elindeymiş. Çevirmen, Dost Körpe. Metis çevirisi kullanılıyormuş ama Dost Bey gözden geçirmiş metni tekrardan.

Stanislaw Lem

• Dönüşüm Hastanesi ve Yıldız Güncesi matbaadaymış.

• Dünyada Barış hazırlanmaya başlamış sonraki kitap olarak.

• Solaris’in telifi 2021’de Alfa’ya geçecekmiş. Şu an Solaris’in Lehçe orijinal metininden çevirisi yapılıyormuş.

• Bütün Lem kitapları yarım şömizli olarak basılacak.

• Kör Talih çevirideymiş.

• Gelecek Bilim Kongresi yeniden çevrilmiş, 2020 sonu gelecekmiş.

Clive Barker

• Kan Kitapları 1. kitap çevirideymiş. Çeviri bittiğinde basılacakmış.

Robin Hoob

• Çevirmen Aslı Tohumcu. Daha önce İthaki’nin bastığı metin kullanılacakmış. Çevirmen metinin üzerinden geçerek bir takım düzeltmeler yapmış. 1. kitap Temmuz başında basılacak ve 1’er ay arayla 2. ve 3. kitap basılacakmış.

• Yan seriler şu an için kesin değil ama olumsuz bir durum yok.

Tim Powers

• Son Çağrı 3. kitap ve Anubis Kapıları şu an çevirideymiş. Kasım Tuyap zamanı çıkacakmış.

Jeff WanderMeer

• Dead Astronauts (Borne #2) şu an çevirideymiş. 2020 sonu veya 2021 başı çıkabilirmiş.

Edgar Allan Poe

• Hasan Fehmi Nemli çevirisi ile ciltli toplu hikayeler basılacakmış. Lovecraft baskısı gibi özel bir çalışma olacakmış. 2021’de düşünülüyormuş.

Sir Arthur Conan Doyle

• Sherlock Holmes için de Lovecraft baskısı gibi özel bir baskı gelebilirmiş ama yakın zamanda değil.

Jules Verne

• 3 kitap matbaadaymış. Her ay 1 kitap şeklinde ilerlemeye çalışıyorlarmış. Toplam 70 kitap olacakmış seri. Olağanüstü Yolculuklar serisi olan tüm kitapları basacaklarmış.

Susanna Clarke

• Piranesi kitabını basacaklarmış. Kitap yurtdışında 2020 Eylül ayında çıkacak görünüyor. Çok ayrıntı verilmedi.

Umberto Eco

• Yüzyıllar serisine devam edeceklermiş, şu an 19.yy çevirideymiş. Felsefe tarihi de gelecekmiş çevirideymiş.

39 Beğeni

Ellerine sağlık… güzel bir özet olmuş👍🏻

3 Beğeni

Teşekkürler güzel bir özet olmuş. Bunların dışında duyduklarımı da ben ekleyeyim.

Alfa mitolojik kurgu serisinde The Hurricane Party - Klas Östergre hazırmış.

Hillary Mantel - Thomas Cromwell üçlemesi üçüncü kitap çevirideymiş.

5 Beğeni

Uzun zamandır soracağım unutuyorum hep Gökteki Göz’ün sırtındaki PKD yazısı serinin başlangıç kitabı olduğundan mı mavi yoksa sadece bende mi böyle?

3 Beğeni

Philip K. Dick Kitaplığı(Alfa Yayınları) - Okuma Rehberi’nde bir arkadaş bu kitapları paylaşmış gene mavi renkle yazıyor.(O bölümde 219’a giderseniz görürsünüz @alper Bey paylaşmış)

@Lapras rica ederim.

2 Beğeni

Sorun benimkinde değil o halde. Serinin başlangıç kitabı diye yaptılar sanırım teşekkürler

2 Beğeni

ALFA kapak konusunda pek standartları olan bir yayınevi değil. 2 kitap basıp, 3 kitapta kapak değiştirebiliyorlar (Mark Twain) ilk 3 kitabın sırtına sıra numarası yazıp, 4. kitaptan sonra yazmayı bırakabiliyorlar (Tolstoy) onlarca böyle örnek var Alfa’da

5 Beğeni

Merhaba, en son @Burcununkitaplari ile yaptığınız ortak Instagram yayınında kitap önerilerine açık olduğunuzu söylemiştiniz. Reddit ve Goodreads’de dolaşırken hoşuma giden bazı kitaplar oldu, acaba ilgilenir misiniz? Buradan öneri yapabilir miyim? @alfakitap

Book of Babel - Josiah Bancrof

The Band - Nicholas Eames

5 Beğeni

The Band’i ithaki basacak. Ne zaman diye sormayın çünkü büyük ihtimalle filminin falan çıkmasını bekliyorlar /s

2 Beğeni

Senlin Ascends’i ben de yolladım Alfa’ya. Çok merak ettiğim serilerden biri.

3 Beğeni

Alfa PKD’nin aşağıda belirttiğim kitaplarını basacak mı? Bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

2 Beğeni

Basılacaktır büyük ihtimalle ama ne zaman olur bilinmez. Alfa hız kesti PKD konusunda. Toplu öyküler ve Valis için bekliyoruz ama daha çıkmadılar.

2 Beğeni