Alternatif Kitap Kapakları

Bu başlık altında ülkemizde bir kapak olamamış ama olsa ne güzel olur dediğiniz yurtdışında kendine bir kitap bulmuş kapaklardan, hiçbir yerde basılmamış sadece tasarımda kalmış kapaklara veya varsa kendi tasarımlarınıza dair paylaşım yapabilirsiniz.

Bu çok hoşuma gitti. Konuyu da sırf bunu görmemle açtım. Oysa çok kalabalık kapakları sevemedim hiç. Düz olsun benim olsun kafasındayım. Yine de güzel olmuş. Çok güzel değil mi ya ://

29 Beğeni

Görünmez adamın bu kapagı süpermiş. Herkes kapak olayının abartıldıgını söylüyor ama kapak tasarımı çok önemli bence.

Bülbülü Öldürmek

8 Beğeni

Stephen King - O

10 Beğeni

images%20(18)

Benim bu kapak hoşuma gitmiştir hep. Zaten bizde Yüzüklerin Efendisi baskısı hiç hak ettiğini bulamamış.

10 Beğeni

Aynen Tolkien kitapları bizim ülkede nerdeyse wattpad kitaplar mualemesi görüyor desem az söylememiş olurum. Ne iyi tasarım nede kaliteli baskı görebildik şu kitaplara. Bi işini iyi yapan metis olmuştu. İthaki bu konuda başarısız degilde yetersiz kaldı. Hobbit harici diger kitaplarda özenli bir baskı göremedik

1 Beğeni

images%20(20) silmarillonun hak ettigi kapak

7 Beğeni

Aynen katılıyorum ve şunları gördükçe içim acıyor :smiley:

17 Beğeni

Kimin gitmez ki :grin: bu seferde ithaki silbaştan yapıp siyah baskıya gidecek miş. Bari ciltli ciltsiz secenek sunsa bu sefer images%20(21)ACEEH

5 Beğeni

Hiç sanmam İthaki ciltli kapağa karşı olabilir :smiley: Zaman Çarkı serisini bile karton kapağa dönüştürecekler. Sıfır umut.

1 Beğeni

Açık konuşmak gerekirse çogu okurda eski basım ince kapak Tolkien kitabı mevcut ve tekrar o kitabı almak için sadece kapak resminin degişmesi çok yetersiz. Benim senin gibi Tolkien sevenlerin o kitapları tekrar almasının tek nedeni olur ciltli olması koleksiyon yapmak için diger türlü satış rakamları hep düşük kalır

2 Beğeni

Neredeyse bütün dünyanın kapak konusunda -tasarımcılarının kitabı hiç okumadığından- yanlış anladığı o malum kitabın Fince versiyonu:

6 Beğeni

1984 gönül isterdi ki bu kapakla Bilimkurgu klasiklerine girebilsin.

6 Beğeni

Silmarillion ne kadar güzel öyle. İthaki de böyle mi basacakmış?

1 Beğeni

Hiç sanmam, siyah ince kapak bu sefer basacakmış :face_with_raised_eyebrow:

Bu kapağı bilmiyordum ama tam bk klasiklerine yakışacak kapak.

Bu kapağı ise her gördüğümde bi rahatsız oluyorum. Sanki o gözler aynı kitaptaki gibi izleniyorum.
http://www.theenglishgroup.co.uk/wp-content/uploads/2013/08/1984-460x721.jpg

3 Beğeni

Gelmiş Geçmiş En Yaratıcı Kapak: Fahrenhayt 451

11 Beğeni

Hani bir çizgiromanı da olurmuş dedirten kapak da benden gelsin.

19 Beğeni

17 Beğeni

1984

10 Beğeni