Amazon Prime Türkiye

Şu an bu animeyi izliyorum. Bu sahnede prime indirimleri geldi direkt aklıma. :smiley:

-Omae wa mou shindeiru-

sddefault

3 Beğeni

955dc797f322520192af3d74262dca11

Omae wa mou shinderiu denilen bir yere bunu atmadan duramazdım.

1 Beğeni

Kulak içi bi kulaklık almak istiyorum. Şöyle bi baktım Sennheiser CX 300S gözüme çarptı. Genelde telefondan müzik dinliyorum. Kablolu veya kablosuz başka önerilere de açığım.

Amazon sanırım Prime Day’de kitap stoklarını koruyabilmek için kendisine ait tüm stokların satışını kaldırdı. Prime Day’da gece nöbetçisiyiz anlaşılan. İndirimler geldiği anda buraya yazarsak çok hoş olur.

1 Beğeni

Teknoloji yenisi geldikçe eski modelleri ucuzlayan bir sektör. Kitaplar maalesef öyle değil :frowning:

1 Beğeni

O dediğin de artık pek geçerli değil. Ülke gerçekliği buna müsaade etmiyor. Artık üretimi bile durdurulmuş teknolojik bir ürün 4 sene önceki fiyatına göre bugün 3- 4 katı daha pahalı.

Şu son 5 ay da 3 kez ek gümrük vergisi artırılan ürünler oldu. Örneğin 5 ay önce bir şeyin 1 lira olan vergisi 1.8 lira oldu.

4 Beğeni

Playstation 3 çıktığında 2 ucuzlamıştı ve alabilmiştim. Playstation 4 çıktığında 3 ucuzlamıştı ve alabilmiştim. Şu an Playstation 5 çıkacak ve Playstation 4’ün güncel fiyatı, satışa sunulduğu ilk fiyatının üç katı civarında.

Artık alışverişte yeni bir planlama modelimiz var: İlk çıktığında ucuzken alalım sonrasında pahalanacak.

15 Beğeni

Ben ocakta xbox one S digital edition’u 1500 liraya almıştım. Aynı satıcı şu an aynı ürünü 3000 liraya satıyor. Vergisi algısı doları vs. sayesinde hiçbir şey ucuzlamaz bu ülkede.

Kitap listelerinizi paylaşın da biz de nasiplenelim bari :hugs:

Nerede yaşıyordun sen? ABD, Hollanda? :smile:

2 Beğeni

Kardeşim 2 gündür eski bildirimler tekrar tekrar geliyor. Kafam karıştı haliyle. Hem bişey sorucam “dövizle mi maaş alıyorsunuz” :joy: :joy:

4 Beğeni

Dövizle maaş değil de ekmek alıyormuş.

4 Beğeni

Haklısın dövizle almıyoruz. “Zaten ben kura falanda bakmıyorum” beni etkilemiyor :smile:

3 Beğeni

Eski bildirimler bana da geliyor kaç gündür. Sinir olmaya başladım iyice. Sebebini biliyor musunuz?

Sanırım site yetkilileri durum üzerinde çalışıyormuş ve yakın zamanda düzelecekmiş. Ben de başka bir başlıkta öyle okudum.

1 Beğeni

Sadece kitap özelinde bir soru soracağım. Amazon stoklu çalışıyor sanırım ve elindeki sayı kadar kitabı satışa sunuyor. Elindeki kitap bitince de o kitabı satmamaya başlıyor. Benim alışveriş listemde olan kitapların çoğunun yanında "Stokta sadece 3 adet kaldı. " , “Stokta sadece 10 adet kaldı.” gibi uyarılar var. Bu stok bitince yerine yenisi geliyor mu? Geliyorsa kaç tane geliyor ve aynı indirim oranı devam ediyor mu? Prime Day’i bekliyorum ve şu an sepetimdeki çoğu kitabın stok adeti 1-4 arası. Stoklu çalışmak güzel bir şey ama ellerindeki stok bitince o kitabı satmamaya başlamaları bana ilginç geldi, sonuçta baskısı olan bir kitap ise dağıtımcıdan tedarik edebilirler. Satıcısı Amazon.com.tr olan ilanlardan bahsediyorum.

Depoda kitap tükendi bir daha satmıyoruz gibi olmuyor, tekrar tedarik ettiklerinde satışını açıyorlar.

Ayrıca Amazon stoklarında o an olmayan ama müşterilerinin oluşturduğu listelerde olan ürünleri de tedarik ederken listelerde en çok olan ürünlere de öncelik veriyor.

Stoğu tükenen kitapları 2-3 gün içerisinde tekrardan tedarik ediyorlar mı bir bilginiz var mı bu konu hakkında?

Ne kadar sürede tedarik ediyorlar bilmiyorum

Tamam teşekkürler …

1 Beğeni