Amazon Prime Türkiye

Benim baktıklarımda altyazı var.

Ben şimdiye dek Türkçe dublaja denk gelmedim, o yüzden büyük bir bölümü bence Türkçe altyazı ve altyazıların bazıları sorunlu. Mesela I harfleri çıkmıyor. Aylardır düzelmedi.

Televizyonda altyazı açılmıyor, aynı diziyi telefonda izleyince altyazı görünüyor. Şöyle bir saçmalık var, sonraki bölüme geçtiğimde altyazı kayboluyor. Altyazıyı kapayıp açınca düzeliyor.

Bazı yapımlarda Türkçe altyazı olduğuna dair bir ibare yer almıyor ama videoyu oynatınca Türkçe altyazı çıkabiliyor.

1 Beğeni

Babama 6 aylık Prime Video üyeliği hediye edilmişti ilk geldiğinde, o yüzden ben pek izlemesem de babamın tecrübe ve şikayetlerini paylaşabilirim. Öncelikle kendisi hep dublaj izlediği için dublaj seçeneğinin çok az dizi ve filmde olduğundan yakınıyordu. Amazon orijinal yapımlarının bile dublajı yok. Hatta bu yüzden birkaç kere yazı yazmıştı. Çok geçmeden telefonla dönüş yapmışlardı, ama dublaj konusunda hala ilerleme olmadı. Bunun dışında Türkçe altyazı hepsinde olmasa da çoğunda vardı. En azından altyazı konusunda sıkıntı yaşadığımız bir yapım bize hiç denk gelmemişti. Zaten bundan sonra tamamen ülkeye giriş yaptığı için yakın zamanda bu konuda oldukça ilerleyeceğini düşünüyorum. Ek olarak ben içeriğin az olduğunu düşünüyorum, umarım bu da çeşitlenir.

2 Beğeni

Twitch hesabınızı amazon hesabına bağlamanız gerekiyor. Dün ben eşleştirme yapmıştım. Prime gaming de dahil oldu.

1 Beğeni

Ben de üye oldum. Güzel dizi önerilerinizi bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

The Grand Tour ve House. Ayrıca tabii ki Mr. Robot. Expanse’ı da unutmayalım. Man In the High Castle da var. Aslında bu dizileri hepimiz tavsiye verip konunun başına yazabiliriz. Prime Video’da izlenebilecek diziler diye. :smiley: Son olarak American Gods da var.

Office var,
Parks and Recreation var.

Ve yaşasın! Sonunda X-Files da gelmiş! Ne zamandır istiyordum. Şu an aşırı heyecanlıyım. Sadece o bile değer benim için tek başına. İleride Top Gear falan da gelirse oh. :smiley:

6 Beğeni

The Boys, Good Omens, Tom Clancy’s Jack Ryan, Fleabag, Parks and Recreation, The Office ve Seinfeld izleyip sevdiğim ve şu anda primeda olan diziler. (yapımlar çıkış tarihlerine göre yeniden eskiye sıranlanmıştır)

5 Beğeni

Hain Jeff Bezos TUS çalıştığım seneye denk getirmiş. House ve Office izlememek için zor duruyorum. :smiley: Umarım fiyatı artmaz da bu fiyattan devam ederiz. Kindle da gelmeli bence. Bu forumdaki insanlar için asıl sevinç o zaman başlayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada Twitch Prime ile yapılan subscribe’lardan yayıncılar para alıyor mu acaba? Çünkü öyle olursa 30-40tl civarındaki bir ödemeyi 8tl ile nasıl karşılayacaklar?

2 Beğeni

Şimdi benim tam olarak anlamadığım şey, Amazon’un sitesindeki Prime ayrıcalığı (indirimlerden yararlanmak için) + Amazon dizi-film uygulaması üyeliği için ayrı ayrı abone olmam mı gerekiyor acaba? Tam olarak anlayabilirsem ben de kayıt olmak istiyorum, çünkü bayağı avantajı var yorumlardan gördüğüm kadarıyla. :sweat_smile:

Tek hesaptan hepsinden yararlanıyorsunuz.

2 Beğeni

Hepsine amazon hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Twitch için ise hesabınız varsa onu amazon hesabına bağlayabiliyorsunuz.

1 Beğeni

Ayrı ayrı üyeliğe gerek yok. Alışveriş yaptığınız kısımda Prime’a geçince her yerde Primelı olarak aynı hesapla giriş yapabilirsiniz.

1 Beğeni

@GKS @frknbkdmr @ESO hepinize çok teşekkür ederim, öyleyse Amazon uygulamasında üstte yer alan reklama tıklayıp üye olabilirim. :upside_down_face:

2 Beğeni

Aynı şekilde ben de var olan amazon prime video üyeliğimi itunes üzerinden iptal ettim. Sonrasında Amazon prime üyesi oldum. Size herhangi bir ücret iadesi oldu mu acaba?

Ben iTunes üzerinden olmamıştım. Bir de üyeliği kapattıktan birkaç dakika sonra tekrar açtım, az önce de konuyla ilgili müşteri hizmetlerine bir e posta gönderdim, bakalım ne diyecekler?

1 Beğeni

Hemen Netflix üyeliğimi iptal ettim. Zaten The Boys için 7 günlük deneme sürümü başlatmıştım. Artık Prime’lıyım. Kargo bedava meselesi de muazzam. Teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirme için.

1 Beğeni

İnceleme sonuçlandı ve az önce başlattım Prime üyeliğimi. Kayıtlı kredi kartımla herhangi bir sorun çıkmadı.
Şimdi gelsin yeni diziler, gitsin bedava kargolar :space_invader:

2 Beğeni

Prime Video’da içerik sıkıntısı var bence. Netflix ile kıyas yapılacaksa diye söylüyorum. Evet, mevcut içerikleri tüketmediyseniz güzel bir geçiş olabilir; ama uzun vadede eğer geçmişteki gibi olacaksa can sıkabilir. Prime Video Netflix’e göre ülkemizde çok az güncellenen bir uygulama. Netflix’in anime, animasyon ve film kataloğu çok çok daha geniş ve daha hızlı genişliyor. Daha geçenlerde Miyazaki eserleri geldi örneğin. Evangelion, Code Geass, FMA ve daha hatırlamadığım çoğu başyapıt animeler yine Netflix’te. Film kataloğu her ne kadar Netflix çöple doldursa da yine kaliteli filmleri ele aldığımız zaman kapışır bence. Prime Video umarım ülkemize sunulan içerikleri daha hızlı genişletmeye başlar bu gelişmeyle beraber. Amazon festival filmleri ve düşük bütçeli az bilinen filmlerden oynarsa ciddi fark yaratır benim gözümde. Sonra da Foreign kategorisine giren dünya sineması değerlerine de yelpazesinde yer verse şahane olur. Bu hizmeti MUBI’den alıyoruz ama Amazon’dan daha geniş bir şekilde görmeyi isterim. Yapacak gücü var çünkü. Belki yurtdışı içeriklerinde vardır onu bilemem.

5 Beğeni