Amazon Prime Türkiye

Ben hazırım ama cüzdan hazır değil :slight_smile:

bos-cuzdan-620x465

13 Beğeni

:roll_eyes::face_with_peeking_eye: nayır… nolamaz… :money_with_wings::money_with_wings::money_with_wings::money_with_wings:

1 Beğeni

Arkadaşlar hesaplarınızı kontrol etmenizde fayda var. Bana 78 lira hediye kodu gelmiş. Geçen kampanyadan pahalı aldıklarımı hediye etmişler sanırım.

Ben boşuna bakmayayım. 1 TL de olsa hediye etmezler bana ve benim gibi şanssızlara. :joy:

2 Beğeni

Ben de şanssızım bu konularda normalde. Bugün yüklemişler şans eseri gördüm sepette :smiley:

Bu doğru mu?

7 Beğeni

Bu zamana kadar devam ettirmeleri bile mucizeydi zaten tiktok denen mecrada boy boy videolar çekiliyordu aynı şekilde d&r’ın kargo bedava kodları da böyle patladı.

19 Beğeni

Bu kendine donanımhaber ölücüsü diyen, utanma duygusu olmayan, haysiyetsiz sosyopatların marifetidir.

İnsanlık onuru olmayan ruh hastalarının çoğunluğunu oluşturduğu bir topluma bu gibi hizmetler fazla. Yakında iade politikalarında da değişikliğe giderler.

31 Beğeni

Buna katılmakla birlikte tek sebebin bu olduğunu düşünmüyorum. Amazon’un çok ucuza hizmet verip sadece müşteri çekme amacı eninde sonunda azalacak veya bitecekti. Aylardır konuştuğumuz Amazon’un bazı konularda eskisine göre daha kötüleştiğini konuşuyorduk forumda.

2 Beğeni

Ben 2 kere müşteri hizmetleriyle konuşup ürün iadesi olmadan para iadesi aldım. Ama ikisi de amazonun hatasıydı. Birinde ürünü sipariş ettikten sonra siparişlerim sayfasında farklı ürün çıktı, müşteri hizmetleri bir sorun yok size ürün sayfasındaki gönderilecek dedi ama başka ürün geldi. Diğeri de a5 defter almama rağmen bir küçük boyunu yollamışlardı, cep boyunu.

1 Beğeni

Bazı ürünlerin hatta bazı kitapların lojistik maliyeti ürünün ederinden daha fazla. Zaten çoğunlukla bu yüzden iade almıyorlardı. Neden karar değiştirmişler ki? Lojistik maliyetleri çok fazla ülkede ucuz ürünler için aşırı mantıklıydı çözümleri aslında.

Böyle bir şey olduğundan emin değilim. Daha birkaç gün önce hasarlı gelen kitabı göndermenize gerek yok dediler.

Bu müşteri çekmekten ziyade müşteriyi elde tutmak için yapılan hizmetler. Amerika ve Avrupa amazonlarında benzer uygulamalar hala devam ediyor. Yabancılarda da var böyle tipler ama nüfusa oranlandığında bizdeki kadar fazla değiller. Türk toplumu ahlaki anlamda tamamen çöktü. Daha geçenlerde "Amazondan aldığınız sabunun diş fırçasının kutusunu yırtıp iade talebi açın. Paranız iade edilecek, ürün sizde kalacak. Böylece farklı hesaplardan temizlik ürünlerini bedavaya getirebilirsiniz :wink: " diye sanki çok matah bir şeymiş gibi gerine gerine amazondan bedava ürün almayı anlatıyorlar, altına sürüyle “Allah razı olsun.” mesajları geliyordu.

23 Beğeni

Şu mesajı okurken ben utandım, bu insanlar yaparken nasıl utanç duymuyorlar? İnsan oldukları da şüpheli gerçi.

5 Beğeni

Katılıyorum dediğinize sadece tek sebebinin bu olmadığını düşünüyorum. Prime ücretlerine Amerika ve Avrupa’da zam yaptılar ki zaten yüksek ücret talep ediyorlardı.

3 Beğeni

İşçisini kanırta kanırta çalıştırtan ve dünyada sömürü düzeninin baş aktörlerinden Amazon’u bu kadar savunacak değilim açıkçası. Bana göre de bu gibi insanların yaptıkları tasvip edilmemeli de Amazon da sütten çıkmış ak kaşık, etik kalesi bir şirket değil.

2 Beğeni

Şu haberi bırakmak istiyorum. Kontrollü medyaya bile taşıyorsa bu gerçek durumu tahmin edemiyorum.

1 Beğeni

Kaç zamandır siyah kapak Silmarillion’un Amazon’a gelmesini bekliyorum ama hala tık yok. Beyaz kapakla karışmış olabilir mi diye düşünmeye başladım. Son zamanlarda alan oldu mu?

Yeni çıktıysa Amazon’a gelmesi uzun sürüyor. Direkt olarak da Amazon tarafından satılmıyor genelde.

1 Beğeni

Evet, normalde öyle ama İthaki’nin kitaplarının gelmesi bu kadar uzun sürmüyordu sanki. :slight_smile:

1 Beğeni