Anime Genel Muhabbet Başlığı

Dün izledim ilk bölümü. İzleyenleri ağır bir hikayenin beklediği belli oluyor. Biraz biriksin ya da final olsun diye bekleyeceğim. (zaman geçsin)
Şu an kendimi ateşe atacak durumda hissetmiyorum. :smile:

2 Beğeni

Dediğin gibi oldu. Ve bölüm bittiğinde dedim ne ara bitti. Daha 2 saniye olmuştu başlayalı. Çok fena aktı bu bölüm. Daha 6. bölümdeyiz 16. bölüme kadar neler olacak? Bekleyip görelim. :heart_eyes:

1 Beğeni

Aynen Tybur sahnesini eklemeleri güzel oldu, ya öyle bir ortam var ki herkes haklı ya, Eren de haklı Tybur da haklı kendince .d

Ya ben bölümü çok beğendim ama CGI çok fazla kullanmışlar. Bence CGI kötü değildi ama bu kadar da fazla kullanılmasına karşıyım.

Neyse ama baya güzel bölümdü, kadro toplanıyor sonunda. Burdan itibaren tam anlamıyla olaya giriyorlar artık.

2 Beğeni

Mikasa’nın konuşması çok iyiydi.

Artık iyi kötü çatışması değil de ideoloji çatışmasına dönüştü olay. Mutlak iyilik veya mutlak kötülük yok bu animede. Animenin daha da iyi olmasını sağlıyor bu durum. Bizim 7’liyi görmek de iyi oldu. Armin sahneye çıkmadı gerçi daha. Geriye kalan Eren, Mikasa, Levi, Jean, Sasha ve Connie iş başında. Yeni kostümler de güzel olmuş. :sunglasses:

2 Beğeni

Söyle Legolas, Elf gözlerin Gundam oyuncağı görüyor mu?

4 Beğeni

Sabahtan beri f5 atıyorum slime için, sonunda geldi. Güncel takip etmekten bu yüzden nefret ediyorum. :slight_smile:

Hemen de bitti… Slime ile ilgili post filanda görmüyorum spoiler yemem herhalde. O yüzden biriktirmeye karar verdim bölümleri. Olmuyor böyle.

Güncel takip etmede benim kafa rahat. Attack on Titan pazar akşamı çıkıyor. Çevirisi Pazartesi gece 2 gibi bitmiş oluyor. O saatte uyumuyorsam indirip izlerim. Uyuyorsam da sabah ilk iş. :grinning_face_with_smiling_eyes: Arkasından güncel takip ettiğim diğer 3 animeye bakıyorum. Çok da güzel oluyor.

1 Beğeni

Bittiği yerde direkt arkasını açmaya alıştım bir kere bekleyemiyorum o yüzden. Re zero’da filan sürekli bir yüksek tempo olduğundan bir şekilde bekleniyor ama slime masal gibi aktığından bir anda bitince insan devamını istiyor.

1 Beğeni

Üçleme olarak uyarlanan Mobile Suit Gundam Hathaway filminin ilk bölümü için yeni bir fragmancık yayınlanmış.

Film, Covid-19 olmasaydı, 2020 Temmuz’unda yayınlanacaktı. Yeni yayın tarihi 7 Mayıs 2021.

2 Beğeni

Arkadaşlar The God of High School tek sezonluk bir anime mi yoksa devamı gelecek mi?

Devamı gelecekmiş. 2 gün önce izledim bende tavsiye etmiyorum pek eğer izleyecekseniz.

1 Beğeni

Benim de Crunchyroll anime ödüllerinde adaylığı olunca dikkatimi çekti.

Şu aralar Black Clover izliyorum zaten daha fazla dövüş aksiyona bulaşmaya gerek yok öyleyse.

1 Beğeni

Belki sevebilirsiniz, seveni çok ama ben direkt izlemeyin demek yerine biraz nedenini açayım ona göre siz karar verirsiniz yine.

Animede başarılı olan animasyonlar dışında pek bir şey yoktu bence. Hikaye kötü idi, işleniş kötüydü, özellikle karakterler ve diğer her şey klişe idi. Ve en önemlisi o çizimler ve animasyonlara rağmen dövüşleri heyecanlandırıcı değildi. Zaten bu anime de izlenirse dövüşleri için izlenir bence ama onu da güzel yapamamışlar. Heyecanlandıracak dövüş animesi isterseniz de bunun yerine izleyecek kırk tane anime vardır bence o yüzden gerek yok diye düşünüyorum. Turkanime de puanı 9 birde. Turkanimenin puanlandırmasını ve puan verenlerini anlayamıyorum cidden. Aklıma yatan tek mantıklı ihtimal sevmeyenlerin puan vermeden geçmesinden ötürü yükselmesi. :thinking:

1 Beğeni

Yeni bir seriye başlamayı nasıl istemiyorsam siz önermeyince hiç nedenini sormadan ha tamam o zaman dedim :slight_smile: YouTube dan birkaç sahnesini izledim ama pek cezbetmedi.

1. sezonu biraz biriksin Dr Stone devam edeceğim.
2 Beğeni

Attack on titan’ı ilk sezonunu izlediğimde bayılmıştım 2.sezonu beklerken mangayı okuyordum. Mangada 80li bölümlere geldikten sonra keyif almamaya başlayıp bıraktım animeyi bekleyeyim dedim. 2. sezon geldi 8 bölüm falan izledim daha devam edemiyorum ve ileriki sezonlardan spoiler yememe rağmen izleyesim gelmiyor :pensive:

Şu anda izlemekte olduğum anime ise Jujutsu Kaisen.

1 Beğeni

Attack on Titan serüvenim kelimesi kelimesi böyle oldu benim de. İlk sezondan sonra hemen mangayı bitirmeliyim dediydim sonra anime ve mabga arası kalite farkı çok fazla olduğu için zamanla koptum. Ben mangada güncele geldiğimde anime ikinci sezonu yoktu daha piyasada. O yüzden şimdi fark ettim de kelimesi kelimesine böyle olmamış xd

1 Beğeni

2.sezon onayını daha almadı yalnız God of High School resmi olarak. Ben 2.sezonun geleceğini sanmıyorum hiç. 2 nedeni var. Birincisi çok kötü eleştiriler aldı, ikincisi ise MAPPA’nın eli şuan çok dolu. Çok dolu derken cidden ÇOK dolu. Hiç zannetmiyorum o kadar serinin yanında birde GoH’a 2.sezon çekeceklerini.

Gelse bile bi 3-4 yıl içinde geleceğini sanmam.

Ben kendim araştırmadım sevmediğim için ama turkanime yorumlarında ikinci sezonu gelecek, asıl ikinci sezonu bomba olacak gibi şeyler yazıyorlardı. O kadar kesin konuşulunca geliyor sandım bende. :thinking:

1 Beğeni

Kendimi tutacaktım ama dayanamayıp Attack on Titan’ın son bölümünü izledim ve inanılmaz tadım kaçtı. CGI’dır, çizimdir çok çok kötü değilse huysuzlanıp geçerim, takılmam. Ama karakter dizaynları kırmızı çizgimdir.

Ve son bölümde bu o kadar kötüydü ki ağzım açık izledim. Karakterlerimiz büyümemiş, çirkinleşmişler. Çok bilgili değilim teknik konularda ama elf gözlerim beni yanıltıyor olamaz. Gölgelendirmelerde bile bir yamukluk var ya.

Sabah 3. sezonu baştan izlemeye başladım ve şimdi bitmek üzere. Güzelim sahneleri izleyip gizli gizli ağlıyorum.

Her şeyi kabul edebilirim ama Levi’ın tombik yanaklarını asla. :((

Ya CGI konusunda millete bir şey demiyorum, beğenmezler saygı duyarım fakat karakter dizaynlarında Mappa’nın gram suçu yok ya. Yani en ufak yok. Mangada ne ise onun aynısını çizmiş adamlar. Mikasa zaten mangada da kadınsı bir tip değildi. Wit kızı güzelleştiriyordu. Mappa ise mangada nasılsa onu çizmiş. Burada Mappa’ya “Wit kızı güzelleştirdiyse sende güzelleştireceksin” gibi bir sorumluluk yüklenemez yani. O Wit’in kendi seçimiydi. Mappa’ya böyle bir zorunluluk dayattırılamaz yani.

Hemen elimin altında olduğu için sadece Mikasa’nın karşılaştırma resmini atıyorum fakat bulabilirsem diğer karakterleri de editlerim. Eren, Jean, Connie, Sasha, Armin falan tamamen mangayla aynı çizilmiş.

2 Beğeni