Anime Genel Muhabbet Başlığı

Gerçekten zevk meselesi. Ben attığınız görselleri de birbirine çok benzetemiyorum mesela.

Manganın tarzına yaklaşma durumunu da şahsen hata olarak görüyorum çünkü İsayama’nın tarzını beğenmiyorum. Mangaya da çok defa başlayıp bu yüzden yarım bıraktım. Halihazırda iş gören bir dizayn varken böyle bir değişiklik bence anlamsız.

Dediğim gibi, ben kendi kendime huysuzlanıp geçiyorum işte. Benim estetik algılarıma hitap etmiyor çünkü. Beğenen insanlarla bir derdim yok. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Filmden diğer notlar:

-Film UC0093’in son dakikalarına ilişkin bir flashback sahnesi içerecek. Tohru Furuya ve Shiuchi Ikeda ile ikonik rollerini yeniden canlandırmaları için anlaşılmış. Kaptan Bright Noa ise Gundam Unicorn’da olduğu gibi yine Ken Narita tarafından seslendiriliyor.
-Filmin önemli kısmı Filipinler’deki gerçek lokasyonlarda geçiyor.
-MS dizaynlarının orijinal versiyonları Hades Project Zeorymer, Demon of Steel, Martian Successor Nadesico, Crest of the Stars, Godannar ve Majestic Prince gibi yapımlardan hatırlanabilecek Yasuhiro Moriki tarafından hazırlandı.
-Film Covid19 gibi bir bilinmeze karşın ülke çapında 216 salonda birden gösterime girerek külliyat için bir rekora da imza atacak.

1 Beğeni

Çizimlerde sıkıntı var gerçekten. Mikasa çizimi de buna dahil. Ost seçimleri de çok kötü gidiyor. Sadece senaryo açısından bakarsak bence güzel ama.

Levi

Flosch

1 Beğeni

Ben sahnenin sadece hızlı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum ya. İleri ki bölümlerde göreceğiz artık. Yoksa çizimlerin falan çok farklı olduğunu zannetmiyorum pek açıkçası.

Re zero bu bölümü en sevdiğim bölüm oldu son 7-8 bölüm içinde. Sonu da tam yerinde bitti diğer bölümü çok merak ediyorum. Light novelini okumak şart gerçekten bu serinin ama hiç novel okumadım. Lnler çok uzun oluyor mu? Yazın okurum diyordum ama normal bir roman kadar filansa bekletmeyeyim diye düşünmeye başladım.

Öyle ciddiye alınmadan, eğlencesine izlenebilir :grinning_face_with_smiling_eyes: Zaten sizler benden daha iyi anlarsınız videoyu:)

İlk üçümdeki üç anime de yoktu. Hevesim kursağımda kaldı ne olduğumu öğrenemedim. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Ve ilginç bir şekilde hiç beklemememe rağmen spice and wolf vardı. :smiley: Tek sıkıntı politika sevmemem.

Saitama ile Yugi’ye çok güldüm. Küçükken yapardım böyle. :smiley:

Birkaç komik tespiti de atayım.

Digimonu pokemondan daha çok severim oysa.

ve asıl bomba kapanış. :smiley:

Bir kaç tespit derken videoyu atmışım. :smiley:

2 Beğeni

Yugi sayesinde iskambil kartlarıyla çok süper numaralar yapmayı öğrenmiştim. Hiçbiri kalmadı şimdi eski yeteneklerimin. :joy:

1 Beğeni

O zamanlar artık herkes izlemişti ama şimdi başlayanlar bilmiyordur büyük ihtimalle. Boku no pico önerme devri tekrar mı başlasa acaba. Gelmiş geçmiş en iyi animelerden birisinden mahrum etmemek lazım yeni izleyicileri.

Eureka Seven: Hi-Evolution üçlemesinin son halkası için teaser-trailer tadında bir tanıtım yayınlandı. Filmin önümüzdeki yaz gösterime girmesi bekleniyor.

Boku no Pico izlediğim en gerçekçi animeydi. Karakter gelişiminden tut, hayatın acı gerçeklerine kadar. Şimdiki nesil bilmez.

1 Beğeni

Araba sahnesine kadar izleyebildim orada zaten gözyaşlarıma hakim olamadım. Daha fazlası kalbim için zararlı idi. Kaç sene oldu hala açıp izleyemedim sonrasını, içimde ukte olarak kalmıştır. Bir animenin beni öyle ağlatabileceğini bilmezdim… 14 yaşında ki masum bana selam olsun buradan.

1 Beğeni

Eureka 7 Hi-Evolution üçlemesi kadar şanssız pek az Anime vardır, 2. filmin kayıtlarına başlamadan evvel Dewey Novak’ı seslendiren Kouji Tsutani aramızdan ayrılmıştı, 2. filmde kendisini -orijinal seride kardeşi Holland Novak’ı seslendiren- Keiji Fujiwara seslendirdi ama geçen sene onu da kaybettik.

Eureka 7 hala izlemediğim Mecha serilerinden, öte yandan 3. film geldiğinde seri ile üst üste koyup izlemeyi düşünüyorum.

1 Beğeni

Bunda vardır belki :grinning_face_with_smiling_eyes:

@GkiraraJ Digimon izlemedim hiç ama sahiden Pokemon kopyası gibi gözüküyor :smiley:

2 Beğeni

Neyseki nefret dolu bir insanım da burada 5-6 tane bulabildim. Teşekkürler. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Ve yıllar sonra o gün geldi. Akame’ye başlıyorum.

@Expelliarmus Olsa olsa okunacak mangalar listeme eklenir ama ne zaman okunur Allah bilir. :smiley: Animesini lzemek 7 yıl sürdü. :smiley: Gerçi kısa ise okuyabilirim. Ne kadar uzun ki mangası? Diğer okumak istediklerim hep uzun olduğu için başlamıyorum ama kısaysa böyle 2-3 saatte bitecek bir şeyse temizlerim direkt.

Bu arada puzzle’nin oynatıcıların ya bozuk ya da indiremeyeceğim oynatıcılar olmasından bıktım ya. Bildiğim dili unutacağım abuk subuk çeviriler izleye izleye. Myvi var diye AnimeOU ile indirdim ve isim olarak daha önceden bildiğim bir grup. Umarım kötü değildir çeviriler.

1 Beğeni

Bence anime bitince mangasına da başlarsın. Yaparsın sen. :smile:
@GkiraraJ animenin bittiği yerden başlasan bile 40 bölüm var. Her bölüm yaklaşık 15 dakika sürse yaklaşık 10 saate biter. Kabataslak böyle bir hesap yaptım. Mangası en kısa mangalardan biri. Sonuçta topu topu 78 bölüm bir şey. One Piece okuyanları düşün sen. Ama ne kadar sürer diye düşünmemek gerekir. Okurken içinde kayboluyorsun zaman geçip gidiyor zaten.

Attack on titan 4. sezon spoiler videolar!!
Müzik ne kadar önemli görüyorsunuz.

Okurum o halde sorun olmaz. Zamanında Narutoyu güncel takip ediyordum, ondan beri mangalara el sürmedim yoksa okumayı istediğim çok manga var. :frowning:

8. bölüme geldim ama o kadar etkileyecek bir şey olmadı şimdilik. Ne olacak diyorsam hepsi tek tek oluyor. Birilerinin ölmesinden bahsetmiyorum.

Mesela Sheela’yı öldüren kızın ağzından da silah çıkacağını kollarını kestiği saniye, aslan ablanın Esdeath’ı öldürürüm düşüncesine kapılacağını ve sonra korkacağını kaptan emir verdiği saniye, Aniki’nin komutanı tarafından öldürüleceğini komutanı gördüğüm saniye anladım ve daha bir çok aklıma gelmeyen örnek. Hani Aniki ölürken adamı kestiğinde adamın gülümseyip ct yapacağını bile direkt anladım ve aynı sesi çıkartıp gülümseyi yaparak taklit ettim öyle söyleyeyim. :smiley: Demek istediğim farklı bir işleniş ve tahmin edilemez, ilgi çekici şeyler şu an yok. Karakterlerin ölümüne üzülürüm diyordum ona bile karakterleri işlemedikleri için üzülemiyorum. Aniki ölünce kesin ağlarım demiştim çünkü böyle karakterlerin gidişi de fena olur ama Aniki’yi de çok erken harcadilar ve ona da üzülemedim. Aslında daha sekizinci bölümden yazma sebebim de o. Aniki’ye ağlamak istiyordum hiçbir şey hissetmemem çok zoruma gitti. :smiley:

Bölümler de zaten döngüye girmiş durumda. :smiley: Tatsumi bende güçleneceğim bu iş böyle olmaz diyip dayak yiyip tekrar aynısını söylüyor her bölüm. Bunu düşündükten 3 saniye sonra gelen sahne de ektedir. Zaten bunu görüp kapattım yazmaya geldim. :smiley:

Ha bir de çocuk bir anda sharingan açtı. :roll_eyes:

Anime fena değil ve şimdilik herhalde ilerde daha iyi şeyler olur diye düşünüyorum yani izlemeye devam edeceğim ama şimdilik bu anime neden bu kadar seviliyor diye düşünmeden edemiyorum. Şu ana özel değil yani çıktığı sene izlemeyeni dövüyorlardı zor kurtulmuştum dayak yemeden öyle diyeyim. Ha birde biraz daha seinen tadında bekliyordum ama kan, cinayet tarzı öğelerin eklenmesi dışında shounen ilerliyor şimdilik. Bir de kraliyet kesiminin full manyak olması.

Son olarak animenin ani atmosfer değişimleri hint dizilerini andırmıyor değil. Herkes gülüp oynarken bir anda söylenen bir replik ile tüm yüzler kararıp zoom yapılıyor filan.