Animelerden Güzel Sözler/Replikler 🦋

Animelerde veya mangalarda karşımıza çıkıp ilgimizi çeken sözler olmuştur. Onları bu başlık altında paylaşabiliriz diye düşündüm. Sizlerin de katılacağını ümit ederek beğendiğim bir kaç sözü ekliyorum aşağıya. :blush:

“Sahiden güzel gözlerin varmış. Rüzgarla sallanan geyik dikeninin meyvesi gibiler ama kuşlar bile yemez onları. Ne tatlıdırlar ne acı ne zehirli. Hiç bir değerleri yoktur, hiç bir işe yaramayan beyhude bir meyvedir. Kimse onları toplamaya zahmet etmez, bu yüzden de solmaya, pörsümeye ve ölmeye bırakılırlar.”
Noragami- Nora

“Daha bitmedi. Buna bir son vermezsek hiç bir şey başlayamaz. Ayrıca, hiç bir şey başlamayacak bile olsa yine de buna bir son vermeliyiz.”
Zetsuen No Tempest-Takigawa Yoshino

“Benden nefret etse bile, sevdiğim adam tarafından asla unutulmayacağımı bilerek ölmek, bir kadın için bundan daha büyük bir mutluluk yoktur.”
Zetsuen No Tempest-Kusaribe Hakaze

“Teninde kırmızı güller açmış, Aika.”
Zetsuen No Tempest -Mahiro Fuwa

“Lelouch, kar neden beyaz biliyor musun? Çünkü hangi renk olduğunu unutmuş.”
Code Geass-cc

"Sahte gözyaşları diğer insanları incitir. Sahte gülümsemeler insanın kendisini incitir. "
Code Geass- cc

11 Beğeni

“Fakat yaşamak için bir nedeninin olması gereklidir. Yoksa yaşamak ölü olmaktan hiç de farklı değildir.”
Naruto-Gaara

“İnsanların hayatları öldüklerinde sona ermez, inançlarını yitirdiklerinde sona erer.”
Naruto-Hanzo

"İchigo…
Yağmurdan nefret ederim.
Bu dünyaya da yağmur yağıyor.
Kalbin karmaşa içindeyken, bu gökyüzü bulutlanıyor.
Üzgün olduğun zaman, korkunç
derecede basit bir şekilde yağmur yağıyor.
Bu yalnız dünyada yağmura tutulmanın dehşetini anlayabiliyor musun?
Sadece yağmuru durdurmak için,
sana istediğin gücü veririm.
Eğer bana güvenirsen, bu dünyaya
yağmur yağmasına izin vermeyeceğim.
İchigo, bana güven.
Yalnız dövüşmüyorsun."
Bleach-Zangetsu

4 Beğeni

Legend of the Galactic Heroes, Yang Wenli sorguya çekilirken:
Bakan: Savaşın gerçek doğasını hâlâ anlayamadığın görülüyor. Barış ve özgürlük dolu bir hayat, gerilim yoksunu olursa insanlar dejenere olmaya başlar. İnsanlara canlılık kazandıran hissiyat savaştır. Savaş, medeniyetleri geliştiren ve insanları psikolojik olarak yücelten olgudur. Barış ve özgürlük çağları gereğinden fazla uzarsa zaten çökmekte olan bu devirlerde hayatiyet kaybına neden olur. Senin değerli tarihin dediklerimi kanıtlamıyor mu?

Yang Wenli: Ne muhteşem bir gözlem. Savaş uğruna hayatlarını veya ailelerini kaybeden tek bir insan dahi olmasaydı belki de ben bile bu dediklerinize inanırdım. Savaştan faydalanmayı tercih eden ve başkalarının fedakârlıklarıyla kazanç elde etmeye çalışan insanlara göre çok enteresan bir fikir olmuş. Göstermelik vatanseverlikleriyle diğerlerini aldatan insanları da eklemeliyiz.

Bakan: Vatanseverliğimizin sahte olduğunu mu ima ediyorsun?!

Yang Wenli: Ana vatanın savunulması ve özveride bulunma gibi kavramlar söylediğiniz kadar gerekliyse insanlara “bunu yapın şunu yapın” demeden önce gerçekte kendiniz yapsanız
ne olur? En korkakça ve aşağılık insan davranışı nedir? İktidardaki insanların ve
onlara yalakalık edenlerin güvenli yerlerde saklanırken savaşı methetmeleri ve halktan fedakârlık isteyip vatansever olmalarını dayattıktan sonra onları ölmeleri için savaşa yollamalarıdır. İnsanlığın barışı uğruna…

14 Beğeni

We really are weak creatures, but that’s why we can strive to become stronger. Even if you feel it’s useless, each step we take leads to something great.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

9 Beğeni

O zaman bende size birazcık One Piece derlemesi yapayım;

• Şu bahsettikleri yeni çağ, tam bir saçmalık! Korsanların hayal kurdukları dönem kapandı ha? Haa? İnsanların rüyaları asla bitmez !! Bırak gülsünler. Zirveye giden yolda, sadece yumrukların ile kazanamayacağın savaşlar vardır!“
    Marshall D. Teach

• “Korsanlar şeytan ve denizciler melek mi? Bu fikirler dalgalar kadar sık değişiyor. Barışı hiç bilmeyen çocukların, savaşı hiç bilmeyen çocuklardan farklı değerleri vardır! Kötü kavramına, zirvede duranlar karar verebilir. Burası dönüm noktası… Adalet galip gelecek mi diyorsunuz? Elbette galip gelecek çünkü kazananlar adalet olacaktır! “
    Doflamingo

• “ Hey, sence insanlar ne zaman ölür? Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı? HAYIR! Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı? HAYIR!! Zehirli bir mantardan yapılma çorba içtiklerinde mi? HAYIR!!! Unutuldukları zaman…”
    Dr. Hillukuk

• Bir kadının gözlerinden göz yaşlarını silemeyen bir erkek, gerçek bir erkek değildir.”
    Sanji

• Bana içki püskürtebilirsin. Hatta tükürebilirsin. Bunlara güler geçerim. Ama arkadaşlarıma zarar vermeye cesaret edersen … seni affetmem!
    Akagami Shanks

• Eski çağlardan beri, insanlık doğanın bilinmeyenlerini Tanrı olarak etiketledi. Ve korktukları şeyleri anlayamadılar .Başlarına gelen her şeye Tanrı’nın işi dediler.Ve böylece, insanlık doğal afetleri yenemeyeceğini kabul etti. İnsanlar Tanrı’dan korkmaz. Korkunun kendisi Tanrı’dır.
    Enel

• Eğer risk almazsan, gelecek yaratamazsın.
    Monkey D. Luffy

16 Beğeni

you might think things are difficult now, but in the future, it’s gonna get a lot worse. if you keep that in mind, you can endure it.

gintama.

forumdaki ilk mesajım oldu bu. mutluyum, gururluyum :ocean:

4 Beğeni

Bunu paylaşmak istedim. Çeşitli animeler harmanlanmış ve güzel bir video çıkmış ortaya. Spoiler yiyebilirsiniz ama. :slight_smile:

5 Beğeni
  • Omae wa mou shindeiru.
  • Nani?!?!
8 Beğeni

Çok çocukça olacak ama hayatımın repliği; Seni seçtim Pikaçuuuu. :slight_smile: :slight_smile:

5 Beğeni

“Aptal mısın? Takım elbise giyerken kim eğilir ki?”
Joker Game

2 Beğeni

Kuroshitsuji

Ciel: Çaresizce umdukları şey hiç var olmamış. Ne kadar sığ, acımasız ve çirkin. Bu bir iblisin bile düşünemeyeceği kadar şeytanice…Ve ben de öyleyim. Ben de onlar gibi kirlenmiş şeylerle doluyum. İnsan olmak böyle bir şey! Ben bir insanım Sebastian!
Sebastian: Evet, öylesiniz. Siz art niyetle insanı kandıran iblislerden farklısınız, siz yalan söylüyorsunuz. Çaresizce çırpınıp başkalarını aşağıya çekiyorsunuz. Çalınmışı çalıp kendinizi haklı gösterecek nedenleri sürekli tekrarlıyorsunuz. Buna rağmen, hep gökleri hayal ediyorsunuz.

Joker: Bizim gibiler için İngiltere, cehennem gibiydi. Yemek alacak paramız yoktu, arkadaşlarımızı koruyamıyorduk. Hiç bir şeyimiz yoktu fakat babamız bizi o çöplükten kurtardı. Bize birbirimizi korumamız için kollar ve bacaklar verdi. Bu yüzden yaşamaya karar verdik. Başka bir cehennemde yaşamayı seçmiş olsak bile. En başından beri yanlış olduğunu biliyordum, ama…
Ciel: Sen doğru olanı yaptın.
Joker: Huh?
Ciel: Kendi dünyanı korumak için savaşmışsın, bu doğru olan değil mi? Sonuçta, bu dünyadaki adalet takım elbise giyen ve gücü elinde tutan adamlar tarafından yaratılmış bir kavram. Başkasını kimse düşünmüyor. Savaşmazsan kazanamazsın. Bu dünyada sadece iki tip insan var. Çalan ve kendisinden çalınan. Bu yüzden ben bugün senin geleceğini çaldım sadece. Bu kadar basit.

4 Beğeni

“If you could see everything but couldn’t change any of it, or if you could live in freedom in darkness… Which do you think is more fortunate? I think it might not be that bad living in the dark, remembering the light.”

Mushishi

4 Beğeni

‘‘I want to know if it is a crime to live as you are, when you are different from others.’’

Kotomine Kirei (Fate/Stay Night)

3 Beğeni

Omae wa yowai,
Naze yowai ka?
Tarinai kara da nikushimi ga.
(Zayıfsın,
Neden biliyor musun?
Çünkü nefretin eksik.)

Uchiha Itachi

9 Beğeni

Edgar: Çok yumuşak kaplisin, Lydia. Bu dünya acımasız kötülerle dolu

Edgar: Rüyalarımda bile seni rahat bırakmadığımdan dolayı benden nefret ediyor olmalısın.
Lydia: Bu bir rüya değil…Buraya seni kurtarmaya geldim.
Edgar: Kurtarmaya mı? Benim gibi tüm umutlarını yitirmiş birini mi?

/Earl and Fairy

1 Beğeni

''Fetih bayrağı altında hayalleri birleştirmişsin.
Gayretini takdir ediyorum.
Fakat savaşçılar hâlâ anlamadınız mı?
Bütün hayaller hayalperest kendine gelince sona erer.

Bu yüzden…
Karşınıza çıkmam kaçınılmaz sondu.
Büyük İskender!
Sonu gelmez rüyanın sonucunu öğreneceksin!
İşlerin nasıl yürüdüğünü sana bizzat kendim göstereceğim!

Uyan, Ea!
Sana yakışır bir sahne ayarlandı!
Canlan ve seyret!
Enuma Elish!’’

(Lashing dreams together and aspiring for tyranny… I will praise your enthusiasm. But brave soldiers, have any of you discerned it? The truth, that a dream is something you ought to wake up from before long. And thus, it was inevitable that I would be the one to block your path, King of Conquerors. Now, know the conclusion of your unfulfilled dream. The truth shall be shown by my own hand. Now awake, Ea. A stage befitting you has been prepared! Come now and look up - to Enuma Elish!)

Gılgamış (Fate/Zero)

3 Beğeni

Dünya seni itip kaktığında, ayağı kalkmalı ve sen de itmelisin. Sadece mazeretler uydurarak bir şey yapamazsın.

One Piece - Zoro

16 Beğeni

Howl: Korkunç hissediyorum,bir kayanın altına sıkışmışım gibi.
Sophie: Evet,kalp ağır bir yüktür.

11 Beğeni

I will kill. I will let live. I will harm and heal. None will escape me. None will escape my sight.

Be crushed.

I welcome those who have grown old and those who have lost.

Devote yourself to me, learn from me, and obey me.

Rest. Do not forget song, do not forget prayer, and do not forget me.

I am light and relieve you of all your burdens.

Do not pretend. Retribution for forgiveness, betrayal for trust, despair for hope, darkness for light, dark death for the living.

Relief is in my hands. I will add oil to your sins and leave a mark.

Eternal life is given through death.

Ask for forgiveness here. I, the incarnation, will swear.

Kyrie eleison

Kotomine Kirei

1 Beğeni

Dr. Hiluluk - One Piece

Hey.
Sence insanlar ne zaman ölür?
Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı ?
Hayır.
Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı ?
Hayır.
Zehirli bir mantardan çorba içtiklerinde mi ?!
Hayır !

İnsanlar; Unutuldukları zaman ölürler.

Charles vi Britania - Code Geass

İnsanlar eşit değildir. Bazıları daha zeki doğar. Bazıları daha güzel doğar.

Bazılarının ailesi yoksuldur. Bazılarının vücudu zayıftır.

Doğum, gelişmek ve yetenek, bütün insanlar farklıdır!

Evet, insanlar farklı olmak için doğar!

Bu yüzden insanlar birbiriyle savaşır ve yarışır!

Oradan, evrim meydana gelir. Eşitsizlik kötü değildir. Eşitliğin kendisi
kötüdür…

7 Beğeni