Anket Teknesi

Athena, Apollon ve Hephaistos. Athena staratejik destek verir, komutanımız olur. Apollon uzaktan ok sallar ve gerektiğinde şifa verir. Hephaistos ise mükemmel silah ve ekiphan yapar.
Seçeneklerde Prometheus olsaydı Athena yerine onu seçerdim.

1 Beğeni

Savaş sadece güçlü sihirlerle, silahlarla yapılmaz, kaos yaratarak, söylentiler çıkartarak ve gizli saklı anlaşmalar yapılarak yapılır. Bu yüzden yanıma garanti olması için önce Athena’yı alırdım. Her türlü yancı fikir babası olarak Hades’i, ayrıca Zeus’u da yanıma alayım, ona gelen haberleri önceden öğreneyim fikriyle ve insanlar arasında karmaşayı çıkarabilsin diye Hermes’i alırdım. KAOS

1 Beğeni

Zeus, Athena ve Dionysos aldım ben. 40 akıllının aklına gelmeyen belki delilerin aklına gelir :smile:

1 Beğeni

Yunan mitolojisinden sadece Nyx’i biliyorum, Persona 3 sağ olsun. Gecenin ve uykunun annesi galiba. O da yok listede. Bilgilensem iyi olur :slight_smile:.

Aden’in hangi kapağı daha güzel?

• Alfa
  • İletişim

0 oylayanlar

Alfa
9786050381252

İletişim
9789754705058

2 Beğeni

Az önce internette rastladım, çok güldüm, buraya da açayım :slight_smile:

Okunacaklar listenizin durumu ne kadar vahim?

• Bana birkaç hafta verin, başarabilirim!
  • Hepsini bitirmem birkaç ay sürebilir.
  • Artık her şey için çok geç…

0 oylayanlar

10 Beğeni

Benim o kadar vahim değil aslında. Hiç kitap almasam 2 seneye biter. Ama o 2 sene hiç azalmıyor. :joy:
Ama şunları da okuyayım diye düşünürsek ömür yetmez orası kesin…

7 Beğeni

Gök gürültüsünü duyunca çayımı kitabı alıp balkona koştum. Her zaman olduğu gibi tek sayfa okumayıp yağmuru izledim :droll:
Size de sorayım dedim yağmur izlemeyi mi seversiniz, yağmur sesiyle okumayı mı?

• İzlemeyi severim.
  • Okumayı severim.
  • Penceremden gökyüzü görünmüyor:(
  • Güneşli günler göreceğiz.

0 oylayanlar

2 Beğeni

Yağmur sesiyle uyumayı çok seviyorum.

1 Beğeni

Yıldırım düşmesi, gök gürültüsü vb. çok seviyorum. İzlemesi çok güzel oluyor. Özellikle gece vakti. Bi arkadaşım anlatmıştı uçakta giderken uçağa yıldırım düşmüş tüm camlar bembeyaz ışıkla parlamış. İlk defa uçağa bindiğimde ben de aynı tecrübeyi yaşamak istedim ama olmadı, nadir bir durum sanırım…

2 Beğeni

Zaten uçak fobim var, yere inene kadar kalbim ağzımda bekliyorum. Öyle bir şey yaşasam düşünemiyorum kendimi. En ufak bir sarsıntıda öleceğimizi düşünüyorum.

Sanırım ben aksiyon arıyorum. Uçağa sadece 2 kere binmek nasip oldu. Hiç sarsıntı olmadı. Garip gelecek ama üzüldüm buna…

En çok sorun yaşadığınız kargo :articulated_lorry:

• Aras
  • Mng
  • Ptt
  • Sürat
  • Ups
  • Yurtiçi

0 oylayanlar

1 Beğeni

7-8 yıl önce ara ara şube/acentede beklediği oluyordu kargolarımın.

Nazar değmesin, bizim buradakiler 7-8 yıldır genelde iyiler. Belki evin konumu ile de alakalı olabilir.

Kesinlikle evin konumu önemli. Her ilde en iyi kargo firması değişebilir. 3 farklı ilde kargo firmalarını kullanmış biri olarak: sürat kargo kargomu kırdı, mng kargo kargomu kaybetti (!), yurtiçi kargo geldik evde yoktunuz dedi, ptt kargo zaten gelene kadar… Bi tek aras kargo ile sıkıntı yaşamadım. Ups de kullandım ama çoğu firma tercih etmiyor. Sadece birkaç kere kullanma fırsatım oldu o yüzden. Ups kargoya yolum düşmüştü o zaman bu konuyu meraktan sordum. Kargo çalışanları ups’nin genelde toplu alımlara baktığını, bireysel işlere pek bakmadığını söylemişti. Yani kısaca küçük işlere pek bakmıyoruz dedi adamlar. :grin:

1 Beğeni

ancak en kötüsü hiç değişmez: Sürat

2 Beğeni

Anketimiz devam etmektedir :loudspeaker:

Lavinia’yı ( Ursula K. Le Guin ) okurken aklıma gelmişti: Ölü bir Akhilleus mu olmak isterdiniz yoksa yaşayan bir köle mi?

• Ölü bir Akhilleus
  • Yaşayan bir köle

0 oylayanlar

1 Beğeni

Odsseia kitabında Odysseus Hades’e iner ve orada Akhilleus’la karşılaşır. Akhilleus ona yaşayan bir köle olmayı Akhilleus olmaya tercih edeceğini söyler.

3 Beğeni

Merak ettiğim bir soru ; Forum temasını Aydınlık/Karanlık kullanıyorum.

• Aydınlık
  • Karanlık

0 oylayanlar

2 Beğeni