Anket Teknesi

Yok ya kalsın böyle, şimdi silince 24 saat filan yazıyor. Anket bitince kendi oyumu düşerim en kötü :slight_smile:

2 Beğeni

Off işte yüzyıl geçse bile cevap bulanamayacak bir soru daha. :smiley:

2 Beğeni

Azerbaycan, Bakü.Şimdi yaşadığım yere Zabrat mı yoksa Sabuncu mu yazsam bilemedim.Ama Zabrat Sabuncu’da yerleşdiği için ben Sabuncu diyeyim. :sweat_smile: Sonuç olarak ama Bakü’de yaşıyorum yani :joy:

2 Beğeni

Şimdi gündemi takip edip şuraya bir anket açmak vardı da neyse. Alevleri buraya da sıçratamayalım. :joy:

3 Beğeni

Forum kapatılsın mı? :slight_smile:

• Evet
  • Hayır

0 oylayanlar

Not: Anket ortamı germek amaçlı açılmamıştır. Ahmet Hocam ile aramızdaki muhabbettir. Beni linçlemeyin lütfen. :slight_smile:

4 Beğeni

Döner bıçaklarıyla saldıralım! Tornavidaynan govalayalım!

2 Beğeni

Ne diyeceğimi bilemedim. :joy: :joy: Sorunu temelli çözecek bir anket.

Düzenleme: Kapatılacak gibi. :smiley:

2 Beğeni

Forumun neden kapanmasını istiyorsunuz?

4 Beğeni

İstemiyoruz :slight_smile: Şaka yapıyoruz :slight_smile:

Evet diyenlere promosyon/rüşvet: Kundura ayakkabıyla toprak sahada top keyfi! Kısa kollu gömleğin cebinde maltepemle katılıyorum.

7 Beğeni

“Take the universe and grind it down to the finest powder and sieve it through the finest sieve and then show me one atom of justice, one molecule of mercy. and yet… and yet you act as if there is some ideal order in the world, as if there is some…”

“Al evreni, en ince değirmende öğüt, en ince elekten geçir. Bana bir tane adalet atomu göster, bir tane merhamet molekülü. Buna rağmen sen her şeyin ideal olduğu düzen varmış gibi hareket ediyorsun.”

Evren tamamen duygusuz ve objektif bana göre. Objektif olmayanlar duygu ve düşüncelerimizin büyük kozmosda bir şeyleri değiştirebileceğini düşünen bizleriz.

4 Beğeni

Pek linç edilmeyecek gibi değil ama. :joy: Bunu yazmamış olsan çok uzun bir yazı yazabilirdim. Hani bazen diyorum gerçekten diktatörler boşuna yok. Özgürlüğün fazlası zarar belki de…

3 Beğeni

Tam yazacaktım mesajını gördüm.Yine linçleyemedik. :frowning:

3 Beğeni

Merhaba, bu alıntı hangi eserden?

2 Beğeni

Terry Pratchett - Domuz Baba’dan. Türkçe halinde birebir aynı olmayabilir ben İngilizce’den okumuştum. Öyle anlık çevirdim kendi kendime.

Teşekkür ederim…

@Ozgurce Orjinalini dili ağır mı yoksa alıntıdaki gibi sade mi?

Kitap Diskdünya serisinin bir parçasıymış galiba. Çok uzun olduğu için sürekli ertelediğim bir seriydi bu vesileyle okusam mı acaba :thinking:

1 Beğeni

Aslında buçlara inanmam ama,temiz bir kova burcuyumdur. :grin:

3 Beğeni

Mesajınızı atlamışım kusura bakmayın. Forumda başlığı var mutlaka inceleyin bu arada :blush: Genel olarak sade olduğunu söyleyebilirim. Türkçeye çeviren Niran Elçi de gerçekten haeika bir iş başarmış, her ne kadar hiçbir zaman orijinali kadar iyi olmayacak olsa da Türkçeye çevirebilecek en iyi şekilde çevrildiğine emin olabilirsiniz.
Ben domuz babayı Türkçesi henüz çıkmadı için İngilizce okumuştum. Şimdi çıktı aldım ancak tekrardan okumaya hevesim yok. Her ne kadar 41 kitaplık bir seri olsa da Kitaplar ayrı ayrı şekilde okunabilir okuma rehberleri gözünüzü korkutmasın. Ne kadar fazla kitap olursa olsun DiskDünya evrenine girince keşke 40 yerine 80 Belki 100 tane kitap daha olsaydı diyeceksiniz😊

1 Beğeni

Okuma rehberi için teşekkürler. Neresinden tutacağımı bilememiştim.

Okuduğum kitabı bitirmek üzereyim. Yarın akşam Çınar Yayınlarından çıkan bir kitaba başlamak istiyorum. Hangisine başlayayım karar veremedim.

• Üç Başlı Kerberos
  • Kısa Bir Cehennem Ziyareti
  • Leziz Kadavralar

0 oylayanlar

1 Beğeni

Hangi elementi bükmek isterdiniz?

• Hava
  • Su
  • Ateş
  • Toprak

0 oylayanlar

resim