Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

İyi günler. Çocukluğumda izlediğim bir animasyon filmi var ama ismimi hatırlayamıyorum. Konusunu hatırladığım kadarıyla anlatayım. Küçük bir kız kardeşi ile birlikte büyükannesinin yanına gidiyor. Gittiği yer çiftlik gibi bir yer. Peşinde bir kötü adam var ama neden var hatırlamıyorum. O adam kıza sürekli ya “küçük meleğim” ya da “küçük böceğim” diye hitap ediyordu. Bir gün kız ormanda gezerken bir ağaca dokunup ağaçtan geçebildiğini farkeder ve geçip maceraya atılır. Filmi hatırlayanınız çıkarsa çok sevinirim.

3 Beğeni

Hayır maalesef o değil. Bakıcılık yaptığı kadın yaşlı bir kadındı ve yaşlı kadının kendi evinde bakıcılık yapıyordu.

1 Beğeni

Herkese selam. Bu filmi cdcilerin oldugu zaman video kaset olarak alıp izlemiştik, aslında filmin adı öldüren korkuydu ama webde bulamıyorum yanlış hatırladığımı düşünüyorum. Filmde diri gömülme korkusu olan bir kadın var kocası bunu aldatıyor kadını da sahte bir tabuta koyuyor bayıltıp üstüne toprak koyuyor kadın gömüldüm sansın diye tabut mutfakta halbuki. Adam da içerde metresiyle takılıyor. Kadın uyandığında kendini tabutta görüyor gömüldü sanıp korkudan ölüyor ama diriliyor ve ikisinden de intikam alıyor bunu bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?

1 Beğeni

Sanırım bu filmi arıyorsunuz:

Adı gerçekten de Öldüren Korku’ymuş. Orijinal adı da Haunting Fear.

2 Beğeni

2000lerde izlemiştim. eski terkedilmiş bir hapishane yada fabrikada azılı suçluları getiriyorlar, sağ kalana özgürlük verecekler, başlangıçta kıvırcık saçlı bi zenci dışarda arabasına dayanmış duruyordu. 2009 tournament benzeri ama o değil

1 Beğeni

Herkese merhaba
Bundan yaklaşık 22 yıl önce star tv yada kanal D nin cumartesi gecesi korku kuşağında izlediğim bir filmi ne yaptımsa bulamıyorum inşallah bir bilen çıkar. Film 4 arkadaşın piknik için ormana gitmesiyle başlıyor, bunlar ormanda ateş yakıp başında otururken biri korkunç bir hikaye anlatmaya başlıyor ve bizde o hikayeyi izliyoruz. Film ayrı ayrı 3 veya 4 hikayeden oluşuyor, hiç unutamadığım bir sahnede, çığlıklar üzerine otobüse koşan diğer arkadaşlar, otobüste şoka girmiş kız arkadaşlarını ve otobüsün üstünde erkek arkadaşını görürler, kızı otobüsten çıkarırken sakın yukarı bakma derler ama adamın parmağında ki yüzük otobüsün tavanına sürtündükçe o ince ses çıkar, kız başını kaldırıp baktığında erkek arkadaşının göğsü yarık bir şekilde ayağından ağaca asıldığını görür. Bunu bir kurt adam yapmıştır.

3 Beğeni

‘Gamer’ filmi olabilir mi? 2009 yapımı başrol de 300 Spartalı filminin meşhur oyuncusu Gerard Butler oynuyor. Bu değilse bile izleyebilirsiniz güzel filmdir. Ayrıca YouTube’da mevcut. :slight_smile: Ölüm Yarışı serisi olabilir belki. Son tahminim ‘Deney’.

1 Beğeni

Teşekkürler, ama bunlar değil.

1 Beğeni
2 Beğeni

Kız arkadaşımın uzun süredir bahsettiği bir film ona bulup sürpriz yapmak istiyorum ben de izlemedim aslında filmi. Onun sözleriyle anlatıyorum şu an filmi. Benim için çok önemli hatta bu geceye kadar bulabilirsem daha da anlamlı olur.

Filmde flashbackler oluyordu adamın yaşadığı zamanla kadının olduğu zamandan sahneler oluyor. Bu kadın ve adam tesadüfi bir şekilde tanışıp ilişki yaşamaya başlıyorlar bu başroldeki adam esmer ve uzun saçlı her şey klasik bir aşk hikayesi gibi başlıyor birbirlerine aşık oluyorlar. Ama sebebini tam hatırlamadığım şekilde genelde gizli gizli buluşuyorlar. Bir gün tekrar bir pubda buluşmak üzere sözleşiyorlar. Ertesi gün kadın puba gittiğinde adamı bekliyor ve adam gelmiyor. Etraftakilere gördüler mi diye soruyor ve yıllar önce adamın öldüğünü öğreniyor. Hatta pubın duvarında adamın fotoğrafı da var. Kadın bu durumdan çok etkileniyor delirme noktasına geliyor birlikte zaman geçirdiği yerlere gidiyor deniz feneri, sahil, iskele. Ve bu gittiği yerlerde yaşadıkları şeylerin izleri hala duruyor. Bu filmi bu geceye kadar bulmam gerekiyir. Benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim.

1 Beğeni

The Time Traveller’s Wife olabilir mi?

1 Beğeni

Time Traveller’s Wife’ta kadın durumdan en başından beri haberdardı. :thinking:

1 Beğeni

O zaman başka filmlere bakacağız. :smiley: Bir sayfada The Lake House diyenler var. Başroldeki arkadaş çok tanınan birisi ama yine de izleyen kişi pek bilmiyordur belki bizim John Wick’i.

2 Beğeni

The Lake House değil bence orada konu çok farklı işleniyordu.

2 Beğeni

Olabilir. Soran arkadaş da buralarda değil gibi.

2 Beğeni

Maalesef başkası da söylemişti değil evet.

1 Beğeni

Maalesef bu da değil hocam. Hatta bu film biraz eski dönemlerde geçiyormuş.

1 Beğeni

Çok çok teşekkür ederim kurozime. Uzun zamandır arıyordum sayende buldum çok sağol :raised_hand_with_fingers_splayed:

2 Beğeni

4-5 sene önce izlediğim bir film var çok aradım ama bulamadım film bilim kurgu
galiba bir kıyamet filmiydi soğuk bir yerde geçiyor diye hatırlıyorum. küçük bir tesis vardı ve zombi gibi bir şeyler vardı sana dokunduklarında sen de onlardan oluyordun hatırladığım şeyler ise zombilere (zombi gibi bir şeydi mutant falan da olabilir) “onlar” diyorlardı. tesiste küçük bir çocuk vardı ve televizyondan kaset izliyordu tesise yeni gelen adam (galiba bir şey hatırlamıyordu) ise televizyon çalışıyor mu diye şaşırıyordu çocuk ise kaset olduğunu ve en büyük hayalinin denizi görmek olduğunu söylüyordu. Geceleri herkes kapıları kapatıyordu çünkü gece çok büyük bir rüzgar oluyordu doğaüstü bir şeydi ruh gibi. bir gece tesisteki kadının kızı başka bir adamın odasında kalıyor ve birlikte yatıyorlardı. filmin sonunda ise yaşayanlardan yaşlı diye hatırladığım bir adam ve küçük çocuk dışarı kaçıyorlardı ve yaşlı adam yaralı halde bankta kalıyordu küçük çocuk ise kaçıyor ve en son denizi gösteriyordu.
hatırladıklarım sadece bunlar bazıları yanlış da olabilir bulunsa o kadar mutlu olurum ki anlatamam

1 Beğeni

Olabilir mi acaba?

1 Beğeni