Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Osmosis Jones olabilir.

3 Beğeni

Gerçekten inanamıyorum şu an ! Doğru tahmin etmişsiniz.Gerçekten de bahsettiğim film, sizin söylediğiniz film.Bu kadar hızlı bulunacağını asla düşünmemiştim.Size ne kadar teşekkür etsem azdır.Ailecek deli olmadığımızı ispatlamış oldunuz.Çok çok teşekkürler! :grinning:

5 Beğeni

Benimde hatırlayamadığım bir film var. Film asker olan iki arkadaştan bahsesiyor. Uzak doğu filmlerinden biri olabilir. Çünkü arkadaşlardan biri bariz bir şekilde çekik gözlüydü. İki arkadaştan biri orduda daha üst rütbede ve acımasız bir komutan. Savaşta ileri atılmayan askerlerine elindeki altı patlıyla ateş ettiğini hatırlıyorum. Ve son olarak filmde şişman birinin üzerinden tank geçiyor fakat sadece geçiyor ölmüyor. Bilen varsa söylerse sevinirim.:slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bahsettiğiniz film bu. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Çok sağolun inanın çok mutlu oldum. Eyv.

3 Beğeni

Komedi/Bilimkurgu

Çok eski değil bence en fazla 2015. Uzaylı istilacilar bir kişiye dilek hakkı veriyor, erkek birine. Her isteği oluyor. İçkisini döküyor, geri gelsin diyip elini salladığında geliyor. Köpeği zeki olsun diyor, zeki oluyor.

Komiklik ön planda dileği iyilik için kullanmasa dünyayı yok edecekler.

1 Beğeni

Absolutely Anything olabilir.

1 Beğeni

Aile/fantastik yada çocuk/fantastik bı tür flimdi
Eski bi yapım en fazla 2005 felandir
3tane çocuk vardı yanlış hatırlamıyorsam evleri yanıp ailesini kaybediyorlar akrabaları miras için çocukları kabul edip onları öldürmeye çalışıyordu biri tren rayına arabayı bırakıp gidiyordu çocuk koltuk yayı ile trenin yolunu degistiyordu bı sonraki akrabalarina yollaniyordu insanin 3kati kadar bı piton vardı
Yanan evlerinde altın bı teleskop vardı galiba
Adın 4 yada 5 kelimeden oluşuyordu yanlış hatırlamıyorsam Mart yada martı vardı kelimelerin arasinda

2 Beğeni

Talihsiz Serüvenler Dizisi olabilir.

3 Beğeni

Talihsiz Serüvenler Dizisi muhtemelen.

1 Beğeni

Filmi televizyonda izlemiştim. Kadının biri duvara yaslanıp doğurur gibi nefes alıp veriyor ve gerçekten doğuruyor. Yanında bir iki kişi daha var. Beyaz mantarimsi jöle gibi bir şey doğuruyor. Ve bu şey hareket edip uzaklaşmaya başlıyor. Sonra birisi gelip ayağıyla bu şeye basıyor ve patlatıyor. İzlediğimde çocuktum. O yüzden 2000’li yıllardı. Muhtemelen daha da eski bir film olabilir.

1 Beğeni

Detaylarını çok hatırlamıyorum, hatta bazı yerleri yanlış hatırlamış olabilirim, çok eskiden izlediğim bir filmdi. Bir genç sanal gerçeklik gözlüğüyle oyuna girip görevleri yerine getiriyordu. Sonra gözlüğü çıkardığında bu görevleri gerçek hayatta da yaptığının farkına varıyordu. Oyunda cinayet işleniyorsa, gözlüğü çıkardığında da aynı cinayetin işlendiğini görüyordu.

Hatta sonunu da şöyle anımsıyorum:Filmin sonunda, gözlüğü çıkartıp her şeyin gerçek olduğunu görmesi de oyunun bir parçasıydı. En sonunda asıl olarak gözlüğü çıkartıyordu ve her şey bitiyordu.

2 Beğeni

Arcade (1993) olabilir.

2 Beğeni

Yıllar önce bir film izlemiştim(2004 felan olması lazım) elektrikli sandalye ile idam edilen ruh hastalarının olduğu hastane tarzı bir yerde geçiyordu.Tek hatırladığım şey bu.Bana her zaman Ride the Lightning albüm kapağını hatırlatıyor o film.Bayağı arayıp bulamamıştım bu filmi,bir tahmini olan var mıdır?

1 Beğeni

Shocker diyesim var ama değildir. :smiley:

2 Beğeni

Yeşil yol olabilir mi ?

1 Beğeni

Yeşil Yol olamaz ya kesin izlemiştir onu. :smiley:

3 Beğeni

Aklıma ilk o geldiği için yazdım. :smiley:

3 Beğeni

Gerilim filmleri izlemeyi çocukluğumdan beri çok severim ama küçükken annem izlememe izin vermezdi. Yıllar önce izlemeye çalışıp da annem yakalayınca yarım kalan ve şuan ismini hatırlamadığım iki film var. Biri bilimkurguydu sanırım emin değilim. Nedenini hatırlamıyorum ama insanların uyumaması gerekiyordu ve ana karakter de bir anne ile oğluydu sanırım. Diğer filmde de bir kadın yine ana karakter. Eşi ölüyor ama ertesi gün, aslında dün yaşanmamış oluyor eşi hayatta her şey normal. Kadın rüya falan gördüğünü düşünüyor ama ertesi gün yine aynı şekilde eşi ölüyor. Yani kadın uyanıyor ve bir eşinin öldüğü bir de ölmediği versiyonunu devamlı yaşamaya başlıyor. Umarım bilen vardır

1 Beğeni

@Mert Yeșil Yol değildi tabii ki.Hapishanede geçmediğine eminim ama bir türlü bulamıyorum. :slight_smile:

Edit:Filmi öyle hatırlamıyorum ki galiba bire bir aklımdaki sahneyi görmezsem bulamayacağım.Dediğiniz film olma olasılığı var şimdi farkettim onu.Çünkü bir de mavi tema hakim olduğunu hatırlıyorum filmde. Bir an önce izlemek istiyorum umarım budur. :grinning: @SJack

@Leingrad Devil’s Chair olmadığına emin oldum ama diğer filme bir göz atacağım.

3 Beğeni