Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Çok tesekkurler[:slightly_smiling_face::bouquet::confetti_ball::tada:

2 Beğeni

Merhabalar,
Benim adını hatırlayamadığım film şöyle;
Sanırım bir ajan yetiştirme/eleme yapıyorlar. Ordaki insanlar türlü testlere tabi oluyor. Hatırladığım 2 test; birinde gece uyurlarken su basıyor birbirlerini kurtarmaya çalışıyorlar, diğeride paraşütle atlıyorlar, paraşütleri açmadan 3-4 kişinim paraşütü olmadığını söyleyip herkesin hayatta kalması için plan yapmalarını istiyorlar.lütfen hatırlayan varsa yardımcı olabilir mi?

1 Beğeni

Filmi izlemedim ama Kingsman olabilir gibi geldi.

3 Beğeni

Evet %99 Kingsman The Secret Service.

2 Beğeni

Kingsman: The Secret Service olması lazım.

Edit: Benden önce 2 kişi daha cevaplamış zaten neyse bu da 3. olsun. Serinin ilk iki filmini çok keyif alarak izlemiştim. Muhteşem bir boş aksiyon filmi ama 3. film neydi öyle ya? Gev gev gev birinci dünya savaşı anlatıldı. Aksiyon izlemeye gelmişim 1 saat yarım yamalak tarih dinledim.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, çocukken 1988, 1989 yillarinda VHS’de seyrettiğim bir korku filmi arıyorum. Filmin konusu bir kız yurdunda geçiyordu. Bu kız yurdunun müdiresi, yurtta kalan kızları teker teker gizlice yemekhanenin kasaphanesinde keserek yurdun kalan kızlarına yediriyordu. Başrolde olan kız, odasındaki kız arkadaşlarının ansızın teker teker eksilmesinden şüphelenerek, sonunda sevgilisi olduğu müdirenin oğluyla birlikte, suçluyu yani müdireyi yakalıyordu.

Film, başroldeki kızın, müdiyereyi keserek oğluna yedirdiği imasıyla bitiyordu.

Bu filmi hatirlayaniniz var mi ?

La Residencia degilse takipcilerinden biridir.

1 Beğeni

Hayır, maalesef bu film de değil Sahafkolik, bu filmi dediğim gibi 80’lerin ilk yarisindan sonra VHS’de seyretmiştim ve uzun yilladir bu filmi arıyorum, kendimi rosebud’ını arayan Yurttaş Kane gibi hissediyorum. Fakat döneminde bu filmin VHS olarak bir piyasası olmuşsa neden bilinemez ve bulunamaz olmuş, bunu da anlayamıyorum…

Eski bir filmdi. 50’lerde çekilmiş olması lazım. Trt 2’de seyretmiştim. Bir kadının hayatını saat saat (5.20 5.45) diye belirterek ilerliyordu. Ayrıca isminin de rakam içerdigine emin gibiyim.

1 Beğeni

https://www.google.com/search?q=The+House+That+Screamed+1981&oq=The+House+That+Screamed+1981&aqs=chrome..69i57j69i61j33i160l3.5057j0j7&client=ms-android-xiaomi-trev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ip=1&vuanr=4

1 Beğeni
1 Beğeni

Hayir ElijahBaley hayır, maaleaef bu da değil :frowning: filmi çocukken izlemiştim ama bu kadar eski film değildi. 80’li yıllarda çekildiğini tahmin ediyorum. Video piyasasına yönelik bir film de olabilir. Bu filmi bulmayı ve tekrar izlemeyi çok istiyorum, insallah bulabilirim.

N’olur Sahafkolik bu filmi bulmama yardım et…

Bu olabilir mi?

1 Beğeni

Maalesef bu da degil sevgili silence. :frowning:

1 Beğeni

Şimdi gördüm. Ben olsam izlediğim hikayenin kökenini bulmakla yetinir ve daha çok sevinirdim ancak illaki bulayım diyorsan bunu yapabilecek bir kişi var, hiçbir sinefilin sahip olmadığı araştırma becerileriyle, bilgisayar mühendisi bir Ekşi Sözlük yazarı: Ainothia.

1 Beğeni

Evet ama ekşi sözlükten ona nasıl ulaşabilirim? Eğer bu senin için mümkünse ona sorabilir misin? Gerçekten bu filmi bulabilmeyi çok istiyorum. Hani insan eninde sonunda çoğunluğunu toplarmış ya, bu filmin brnde hatırası var ve sana gerçekten minnettar olurum… Eğer sorabilirsen aşağıdaki yazımı kopyalayıp sorabilirsin:

Filmin konusu bir kız yurdunda geçiyor. Bu kız yurdunun müdiresi, yurtta kalan kızları teker teker gizlice yemekhanenin kasaphanesinde keserek yurdun kalan kızlarına yediriyordu. Başrolde olan kız, odasındaki kız arkadaşlarının ansızın teker teker eksilmesinden şüphelenerek, sonunda sevgilisi olduğu müdirenin oğluyla birlikte, suçluyu yani müdireyi yakalıyordu.

Film, başroldeki kızın, müdiyereyi keserek oğluna yedirdiği imasıyla bitiyordu.

Geçen gün görmüştüm ama kayıt etmeyi unuttum. Küçük bir kız ile babasının konuşması, babasına sen diğer babalardan farklısın diyor. Babası da özür dileyince kız; sorun değil, diğer babalardan hiçbiri parka gelmiyor diyor. Babasına farklısın demesi ve onun özür dilemesinin sebebi ise sahneden anladığım kadarıyla bir engelinin bulunması. Çok sık denk geliyordum ama hiçbirinde kayıt etmedim enayi gibi.

1 Beğeni

Eksi Duyuru’dan uye olunmaksizin yazilabiliyordu sanirim. Mesaja kapali Sozluk icinde su an. Foruma davet ederek veya sorarak basliktaki tum filmlerin adini ogrenebilirsiniz.

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam I am Sam filmin adı.

2 Beğeni