Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Dirkie olabilir mi? Belki yılını yanlış hatırlıyorsunuzdur.

1 Beğeni

hayır değil.Türk yapımı bir filmdi. Çok bilindik bir film de değildi ayrıca.
2010larda olduğuna eminim.

1 Beğeni

Aklıma bir tek Kuduz filmi geliyor şimdi de.

1 Beğeni

kuduza aşırı benziyor fakat 2010larda olduğuna adım kadar eminim.Sanırım bu filmi bir daha asla bulamayacağım

1 Beğeni

Göçebe diye 2017 yapımı bir film vardı. Trt yapımı hatta distopik bir şey. O olabilir mi acaba?

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, cidden bu filmdi, sahneleri birebir hatırlıyormuşum… Tekrardan teşekkürler

2 Beğeni

Meraba banada yardımcı olabilir misiniz?
Yaklasık 10 yıl önce Bi film izledim ama hatırlamıyorum. Bi cocuk var yaşadığı kasabadaki tüm cocukları öldürüyo. Annesidir bunu fark edince cocukları evin altında Bi yere saklıyor. Yıllar sonra çocuk büyük adam olarak geliyor evli. Karısı kasabada hiç cocuk yok diye şaşırıyor. Sonra alt kata Bi kapı buluyo kemikleri fln buluyo. Hatta oranın pederiyle Bi konusması var. Kayıp cocuklar zamanında haberlere fln cıkmıs. Kocasının katil oldugunu anlıyo

1 Beğeni

Benim de hatırlayamadığım bir film var ama çok az şey hatırlıyorum. Tv’de izlemiştim. Bir ailenin ikiz çocukları vardı (galiba ikizlerdi) ve çocuklarını yurt gibi bir yere götürüp bırakıyorlardı sonra eve geri dönüyorlardı çocuklar yurda gitmek istemiyorlardı. İkizler yanlış hatırlamıyorsam yaramazlardı yurtta olay falan çıkarıyorlardı. Bu kadar hatırlıyorum umarım bilen birileri çıkar ne zamandır kafa patlatıyorum ama bulamadım bir türlü.

1 Beğeni

Olsen ikizlerinin bir filmi olabilir

1 Beğeni

Filmin başrolu hatırladığım kadarıyla psikolog ve bir gin uyandığında yatağının yanında karısının kendisine not bıraktığı ve not üzerinde ayrıldığı yazıyor. Sonra adam karısını aramaya başlıyor fakat karısı ölmüş, karısının cesedini buluyor ve sonrada öğreniyor ki karısını kendisi öldürmüş. Tam olarak hatırlamıyorum fakat adam psikolog ya da poliste olabilir.

1 Beğeni

Mehabalar.Çok eskiden tv’de bi film izlemiştim.Bir grup insan aşağısı cehennem gibi ateş olan bir köprüden geçiyolardı.Köprünün ayak bastıkları yer ahşaptandı ve kırılıyordu.Bu yüzden bazı insanlar aşağı düşüyordu.Sonrasını hatırlamıyorum.Filmin ismini bilen varsa bilgi verebilir mi?

Arkadaşlar merhaba, nereye yazacağımı bir türlü bulamadım o yüzden cevapla kısmına yazmak zorunda kaldım. Bunun için kusura bakmayın…
Yıllarca arayıp bulamadığım bir film var hatırladığım şeyleri sıralıyorum;
• Film sanırım(büyük ihtimalle) Uzakdoğu yapımı. Aksiyon ve bir dövüş filmi.
• Filmde bir keşiş var ve ormanlık alanda ilerliyor elinde bir kağıt olmalı onu bir yere götürüyor yolda bu keşişe saldırıyorlar ama orada olan saçları dik bir adam var karısının intikamını almak isteyen bir adam ve çok iyi dövüşüyor. Ağaçlardan inen siyah elbiseli 3 kişiyi orada öldürüyor. Keşişle birlikte yollarına ilerliyorlar ama bu adam daha sonra ölüyor. (Birisi veya birileri tarafından öldürülüyor.)
• Hatırladığım bir başka detay; filmde sanırım asıl başrol olan karakter uzun saçlı saçları bağlı bir adam ve çok hızlı olağanüstü dövüş yeteneğine sahip. Ağaçlar arasında koştuğu bir sahneyi hatırlıyorum. Hatta bu adam, saçı dik olan adamı öldüren kişi veya kişileri öldürüyor. Galiba 10+ sene önce izlemiştim. Hiç umudum yok ama umarım bilen bir arkadaş çıkar…

2 Beğeni

Saçları dik olan adam yanında küçük bir oyuncak bebek taşıyordu arkadaşlar. Karısının değil kızının intikamını almak için yola koyulmuştu sanırım. Hatta ölüm sahnesinde elinde o oyuncak bebek gösteriliyordu.

1 Beğeni

Büyük ihtimalle Raşomon (Rashōmon)

1 Beğeni

Sanırım bir uzak doğu filmiydi. Ana karakter bir kızdı… Ya çok fazla içine kapanıktı, ya da sağlıksal bir problemi vardı. Bu kızın refleksleri inanılmaz derece de gelişmiş bir haldeydi. Sanırım bir de hocası vardı ve onu dövüş konusunda eğitiyordu (Dövüş eğitimi yanlış olabilir belki ama bir akıl hocalığı var gibiydi)
Aklımda kalan en belirgin sahne ise, kız bir sandalye de oturmuş ileri geri sallanırken (Burada saçları falan epey dağınıktı) Bir adam (Sanırım akıl hocası dediğim kişiydi) yeşil elma ya da bir tenis topu fırlatıyordu kıza, kız da aniden yakalıyordu.

1 Beğeni

Büyük ihtimal 6-7 sene önce izlemiştim filmi eski olabilir.Klasik bir korku filmi.Bir grup genç kamp,tatil tarzı bir şey yapmak için karlı bir yerdeki dağ evine veya motel tarzı bir yere gidiyorlardı.Ya da gitmek istedikleri yere gidemeyip motel tarzı bir yere giriyorlardı.Sanırım Arabanın Bujisi mi ne sıkıntılıydı öyle bir şey arıyorlardı bu motelde veya kaldıkları yer her nereyse.Zombi ya da yaratık tarzı şeyler bunlara saldırıyordu.Daha çok sessizce davran ve fırsat olursa canavara saldır tarzı ilerliyordu.EN ÖNEMLİSİ sanırım korku filmi serisiydi bu.Serinin adını hatırlasam araştırıcaktım ama hatırlayamadım.Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Teşekkürler ama maalesef bu film değil…

1 Beğeni

Boş Oda (2007) Vacancy
Arabanın bozulması ve motel detayı aklıma şu filmi getirdi. Belki aradığın film bu olabilir.

1 Beğeni

Merhaba
Hatırlayamadığım film şöyle,

Sevdiği kız bir başkasıyla evlenirken düğün mekanının karşısında , kaldırımda onu izleyen adam çok üzülüyor ve bir bara gidiyor .
Orada karşısına siyahi bir adam çıkıyor ona bir anahtar veriyor, bu anahtarla açtığı her kapıdan farklı boyutlara geçiyor paralel evren gibi,
ve o sevdiği kızın henüz evlenmemiş versiyonunu aramaya başlıyor orada kendisine aşık etmek istiyor.

Fakat her evrende o kızın, hoşuna gitmeyecek ya da onunla birlikte olmak istemeyecek versiyonları ile karşılaşıyor.

1 Beğeni

Other Versions of You olabilir mi?

1 Beğeni