Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Maalesef anlatımınıza uygun bir film bulamadım. Daha net bir oyuncu olsa garanti bulurduk. :slight_smile:

1 Beğeni

dediğim gibi 2 farkı tarikat var özel güçleri olan insanlarla dolu bir grup prensesi koruyanlar diğer grup onu öldürmek isteyenler koruyanlardan 2 tanesini hatırlıyorum bir tanesi ölümsüz komutan diğeri uzun saçlarıyla dövüşen karşı gurupda da 2 kişi hatırlıyorum biri insanların yüzünü çalabilen astronot kaskına benzer kafası olan biri diğeri tavanda yürüyebilen vampir kurt karışımlı biri 15 yıldan fazla oldu izleyeli bunları bile hatırlamam büyük şans

Tam olarak nereye yazacağımı bilmediğim için buraya yazdım kusura bakmayın.
Yıllar önce izlediğim bir film. Lise öğrencilerinin olduğu,utangaç erkeğin hoşlandığı kıza açılamaması, nasıl olduğunu hatırlamadığım şekilde çocuğun bit kadar küçülüp kızın vücuduna girdiği,hatta kızın cinsel organında gezdiği garip bir film. Var mı bulacak?

Eskiden yabancı bir film izledim ama 20 yıl kadar olduğu için ne adını ne oyuncuları hatırlıyorum. Şu an denk gelsem beğenmem belki ama tam 20 senedir hala etkisindeyim. Film 6 - 7 yaşlarında bir çocuğun karıştığı trafik kazası ile başlıyordu. Kazayı gören annesi o anın şoku ile yardım etmeye fırsat bulamadan kalp krizinden ölüyor, ama çocuğu kurtarmaya çalışan yabancı bir kadın parçalanmasına rağmen hayatta kaldığı için beynini çocuğun ölen annesine naklediliyordu. Film boyunca 2 aileninde paylaşamadığı, birinin beyni, diğerinin bedeniyle oluşan bu kadın nereye ait olduğunu sorgulayıp durdu… Varsa bu filmi hatrlayan lütfen bana cevap yazsın

Bu film olabilir mi?

1 Beğeni

arkadaşlar çocukken izlediğim filmi bulana yemin ederim ki 500 TL atıcam. Filmi çocukluğumda izlediğim için çok hayal meyal hatırlıyorum. 25 yaşındayım ve çocukken izledim işte ordan hesaplayın. Bu filmi ben televizyonda izledim. Yayınladılar bunu yani türk televizyonunda ama yabancı film. Uzak doğu filmi olabilir çunku sanırım başroldeki kadın asyalı.

Şimdi filmin bir sahnesinde dünya siliniyor yavaş yavaş. Ve bundan koşarak kaçıyor “hayal meyal kadın” olarak hatırladıgım başrol. Bildiğiniz dünya siliniyor koşarken arkasından hatta koşarken bir trenin üstünde koşuyordu sanırım. Dünya silindikçe o kaçıyor ki kendisi de silinip yok olmasın.

Hatırladıgım başka bir sahne kadın kıpkırmızı bir odaya giriyor. her tarafta bebek embriyoları falan var boyle bebekler kırmızı kırmızı kanlı heralde bilmiyorum kadın bebek aldırmış ve psikolojik sonuçlar yaşıyor olabilir hiç bir fikrim yok .

Başka bir sahnedeyse kadın bir mezarlığa gidiyor. Tanıdıgı birini mi arıyor atık her neyi arıyor bilmiyorum. ya mezardaki ölüler dirilip etrafı kalabalıklaşıp korkuyo ya da o kalabalık bir yerden geliyo ama bir şekilde tam hatırlamıyorum. korkunç bi film anasını sattımının filmi.

kadın boyle koridorda bi varlıktan kaçıyo sanki başka bir sahnede. sonra tam kaçıyor demir kapıyı kapatıyor. Hani tom ve jerryde kafasına tava vururda orda kedinin silüeti çıkar ya tavada aynı oyle bi canavar silüeti beliriyor kapıdan yine kaçıyor filan.

Filmin sonunda bir ışık hüzmesi falan beliriyo kadının yakınlarında bir yerde ne işe yarar bilinmez hatırlamıyorum. aklımda kalan her şeyi anlatmaya çalıştım.
Bulana 500 iban yolluycam ve yemin ederim çok çok teşekkür ve minnet duyucam o kişiye. yerim onu ben.

1 Beğeni

Evet aradığım film bu.Çok teşekkür ederim.Çok yardımcı oldunuz.

2 Beğeni

Çok ilginç ama bu yazdığınız benim de lisedeyken sinemada izlediğim ama sonra bir daha hiç aklıma düşmemiş olan bir korku filmini anımsattı. Yılını hatırladığım için izlediğim filmi buldum. Sizin bahsettiğiniz şeylerle de çok uyumlu. Bu film mi acaba?

3 Beğeni

Yav sen nasıl bi kralsın. Senin ocağın ömrün boyunca tütsün be ustam. Bana özelden falan bir şekilde ulaş burdan mesaj atma yerini bulamadım sana

1 Beğeni

muslumsazz@gmail.com dan ulaş kral burda özel yok galiba. Seni gidi 2006 nın bombastik liselisi seni :speaking_head:hahaha

1 Beğeni

Benimde bir filmim var eskilerden oyuncular o zamanin ünlüleri ama çok degil o yuzden bulamadim filmin konusu
3 arkadas yada kardes 1 tanede uzayli var ama insan oda cocuk orman gibi bi yerde bi borunun icine giriyorlardi sanirim bu uzaylı olan çocuk 3 arkadasa telekinetik yetenekler veriyordu ve büyüyorlar zaman geciyo vs birbirlerinin akillarini okuyup hatta bi sahnede markette sanirim bi kadinin ismini ne düşündüğünü okuyup ona soyluyordu etkileniyordu kadin falan son sahnelede istila gibi birsey oluyor uzayli olan kişi ölmek üzere gibi zaten herkesi kurtariyodu hicbiryerde bulamadim filmi 2010 2011 arasi tv de izleyip etkilenip bide bilgisayarda izlemiştim ha filmde bide karli bi yerde ev vardi birisi yada bir yaratik ölüyordu patlayip sanırım tam hatirlamiyorum efsane bi filmdi ama net hatirlamiyorum bilen varmi yada bi filmi cagristiran çok teşekkür ederim şimdiden

1 Beğeni

Bu film olabilir mi?

1 Beğeni

merhaba arkadaslar 2 tane film soracaktım
1.si 90 lı yıllarda izlediğim bir film genç bir çocuk kulağında walkmanle uyuyakalıyordu gerilim korku tarzında bir filmdi filmin bir sahnesinde yüzünün yarısında yanığa benzeyen bir yara vardı filmin sonuna doğru arkadaşı yanına gelip onu uyandırıyordu o evde sanırım parti varmış o yüzden gelmiş ama bir odada uyuyakalmış yaşadıkları rüyaymış
2.si 90 larda izlediğim bir film Eski kullanılmayan bir binada bir katil saklanıyordu yanlış hatırlamıyorsam bir sahnede duvarda tavana yakın bir köşede duruyordu içerisi karanlıktı gözlerinin beyaz kısmı kırmızı renkteydi içeri giren polisleri öldürüyordu
Teşekkürler

1 Beğeni

İlk dediğiniz film Elm Sokağı’nda Kabus olabilir. Emin değilim ama. Sadece yazdıklarınız çağrışım yaptı.

1 Beğeni

değil maalesef filmin sonunda çocuk uyanıp rüya olduğunu anlıyordu sanırım çocuk biraz uzun saçlı saçlarını ortadan ayıran bir gençti
cevap için tesekurler

2 Beğeni

Fılm bir savaş filmi kadın sarışındı eski be fılm

1 Beğeni

arkadaşlar yıllar önce yaklaşık 2002-2005 arası olması lazım show tvde anahaber öncesi yarım yamalak izlediğim ve sonrasında sürekli bu neydi deyip yıllarca ismini bulamadığım bi film. filmin sonunu çok net hatırlıyorum. bi ormanlık alanda tatbikat veya oyun amaçlı 2 grup halinde paintball tarzı oyun oynuyorlar ama başrol oyuncu beyaz tenli manken gibi olan adam her iki grubu da öldürmeye başlıyor. en sonunda 2-3 kişi kalıyor bizim bu başrol karşısında adama diyor ki ben bi makineyim o sırada kamera ensesindeki hemen kulağının aşağısında çizik yarayı gösteriyor karşısında ki adam da diyor sen sadece bi inssansın …ve silahıyla 3-5 el ateş ediyor ve cephaneye ittiriliyor ve orda tüm cephaneyle patlıyor. bu başrol oyuncumuz sanki bi okulda veya askeri okulda spor öğretmeni gibi birşeydi… hatta bi sahnesinde kız arkadaşının evine giderken bunu arkadan manitasının evi önünde tarıyorlar adama ne tuhaftır ki hiç birlşey olmuyor…

1 Beğeni

Arkadaşlar yesilcam filmiydi

Adam ormanciydi.

Tasima zor oldugu icin Surekli kütükleri nehiri kullanarak ilerletiyordu.

Filmin cogu kütüklerle alakaliydi

1 Beğeni

Filmin adı “Tomruk”.

1 Beğeni

Benim arayıp da bulamadığım filimim. Eskinden televizyonda izlemiştim 7 ile 8 yıl olmuştur diye düşünüyorum, filim de hatırladığım bir kaç sahne var biri bir tren dolusu insan giden treden atlayıp taşlik bir yere düşüyordu sonra sanki bir yapının(bina gibi birşey) ortasını demişler ve aşa doğru atlamya başladılar en sonunda ise atlayan kişileri yere tam temas etmemesi için halat gibi bir şey, atlıyorlar sonra oranın reis i bu asa atlianlari alıyor hapisane gibi bir yer var bu sahneyi buraya kadar hatırlıyorum diğer sahne de ise. İnsanları bir koltuğa otutturum beynine giriyorlar labaratuvar gibi bir yer insanları kullanıyorlar, biraz aksiyon sahneleri vardı Bucaklı sahneler değişikti, sonun da ağlamıştım onu da hatırlıyorum duygusal bitiyordu film hatirladiklarim bu kadar yardım ederseniz sevinirim… hatırladığım şeyler olursa eklerim buraya…