Arayıp da Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Kayıp Rıhtım farkı diyelim.

2 Beğeni

Çocukken televizyonda izlediğim bir filmdi .Bir tane kız var ve geçmişe gidebiliyor. Geçmişe gidebilmek için 3 hakkı vardı . Kız oraya giderek oradaki insanlara ilaç götürüyordu . Evindeki Soy ağacından onların daha uzun yaşadığını görüyordu.

1 Beğeni

Hocam bir film soracağım ama nerden soracağımı, yazacağımı bulamadım

1 Beğeni

Benim de bulamadığım bir film var (aslında animasyon diyelim):
2000 li yıllardan sonra çıkmış olması lazım, bir sahnesini ve repliğini hatırlıyorum sadece , sahnede küçük karakterimiz (kedi fare gibi küçük bir canlı olduğunu hatırlıyorum) kötü olan (kurt benzeri bir karakterdi bu da) karakterden kaçıyor ve bir çıkmaz sokağa giriyor küçük karakterimiz bazı hareketler yapıyor buna anlam verremeyen kötü karakter “Bu nasıl bir oyun turşu fıçısı?” diyor türkçe dublajında ve iki taraftan çatıya asılı variller düşerek kötü karakterin kafasına sağ ve solundan çarpıyor bu sırada kötü karakterimizin gözleri yerinden fırlıyordu
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 Beğeni

Hocam şöyle bir film vardı gören arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Film eski olması lazım. Filmin geçtiği zaman da eskiydi diye hatırlıyorum. Bir adam vardı ama polis miydi dedektif miydi normal biri miydi hatırlamıyorum. Sadece filmin asıl koptuğu yer adam gizli örgütte kimlerin olduğunu öğreniyor ve bu gizli örgüt kasaba sakinlerini gereksiz yere öldüren yine kasaba halkından kişiler. Onun pantolonu ona yakışmamıştı, kedisinin rengi hoşuma gitmemişti tarzı sebeplerle. Hatırlayan olursa cevaplarsa sevinirim.

1 Beğeni

90 lı yıllarda haftasonu izlerdim sanırım.Waltdisney yapımı olabilir. Kovboyların çiftlik hayatları zamanlarında geçiyordu. Genelde doğada çekimler. Belgesel gibi bir hayvanın hayatını anlatıyordu. Arka planda bir anlatıcı vardı. Mesela bir filmde dişi bir pumanın yavrularını koruma ve yaşama mücadelesi, onu avlamaya çalışan ve bu arada korumaya çalışan kovboy ya da çiftçiler vardı. Başka filmde de aynı tarzda bu sefer su samurları barajlarını ağaçlardan yapmaları ve insanlarla karşılaşmaları vardı.
O çekimleri bu kadar yakından o zamanda bu vahşi hayvanları doğal olarak nasıl çekebildiklerini o zaman da çok merak etmiş seyrederken büyük keyif almıştım.
Bu film yapımlarını bulursanız çok sevinicem. Bir tanesini bulsak o zaman trt film kuşağı şeklindeydi sanırım tarihlerden trt yayınlarından devamı bulunabilir.
şimdiden çok teşekkür.

1 Beğeni

Bu film mi acaba ??? Ben de çok severim çünkü :rofl:

1 Beğeni

5-6 sene önce bir film izlemiştim straw dogs 2011 yapımı filme benzeyen bir film

Izlemek istiyorum ama bulamiyorum

evli bir cift ciftlik veya bir orman evine gidiyorlar, evin bazi tadilatları icin bir adam cagiriyorlar

Kadin sabahları kosu yapiyor, tadilatci adam evin mustemilatinda kadini bastan cikariyor

Bir seferde kadin banyo yaparken duşa girip birlikte oluyordu

Bu birlikteliklere kadin bir sure sonra karsi cikiyor ve isler karisiyor

Boyle bir filmdi, bulursaniz cok sevinirim

1 Beğeni

Bırakın aramayı izlediğim filmlerin adını unutuyorum bu çok kötü… halbuki izlerken duygudan duyguya geçmişim, film beni alt üst etmiş ama bakıyorum 2 ay sonra adını hatırlayamıyorum :frowning:

1 Beğeni

Adını hatırlıyamadığım bir filim hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
Filim yeni bir filim deyil çiflik sahibi bir adam var çiflikde bu adam at işleriyle uğraşıyor arada eve kasabadan bir bayan geliyor temizlik işleri için adam bu kızla evleniyor ama adam iktidarsız sıkıntılı bı kaç kez deneme yapıyorlar ilişki olmuyor adam bunu kabul etmiyor sıkıntı sende diyor hayda kasabaya gidip eve fahise getiriyor
Sonra çifliğe bir adam geliyor bu adam asker kacağı aslında ama onlara söylemiyor iş istiyor atlardan anlarım diyor ona iş veriyorlar bu adam arada çiflik sahibinin karısını taciz ediyor kadın biraz anlıyor ama olay çıkmasın diye ses çıkarmıyor sonra savaş zamanı olduğu için eve askerler geliyor atları istiyorlar bunlar bı kaç atı eve saklıyor
Sonrasında cifçinin karısı daha fazla dayanamayıp calısan adamla ilişkiye giriyor

1 Beğeni

Konusu “Kader Kapıyı Çaldı” ve “Kısrak” filmlerinin aynısı

Konu aynı olabilir doğrudur ama yazmayı unuttum filim yabancı filim
Tarih olarak tam hatırlamıyorum ama filim eski filim dünya savaşları zamanında bir filim ama filimde savaşla ilgili birşey yok bunlar çifliklerinde olan olaylar savaştan kaçan bir askerde oradan yolu geçiyormuş gibi uğruyor ise ihtiyacım var diyor atlardan anlarım diyor ise başlıyor orada çiflik sahibi zengin karısıda zaten zengin olduğu için kendini kurtarmak için evlendi onunla ama adamda iktidarsızlık var ilişki olmuyor deniyorlar falan ama olmuyor adam suçu karısına atıyor hatda kasabaya gidiyor geç saatlerde fahise getiriyor eve onunla bişeyler yapmaya calışıyor
Tabi bu arada işe giren kaçak asker evin hanımını arada taciz ediyor ama bir türlü kadın razı gelmiyor kocasınada söylemiyor olay çıkmasın diye sonra artık kadın dayanamıyor işçinin yanına gidiyor kendini ona teslim ediyor

1 Beğeni

5-6 sene önce bir film izlemiştim straw dogs 2011 yapımı filme benzeyen bir film

Izlemek istiyorum ama bulamiyorum

evli bir cift ciftlik veya bir orman evine gidiyorlar, evin bazi tadilatları icin bir adam cagiriyorlar

Kadin sabahları kosu yapiyor, tadilatci adam evin mustemilatinda kadini bastan cikariyor

Bir seferde kadin banyo yaparken duşa girip birlikte oluyordu

Bu birlikteliklere kadin bir sure sonra karsi cikiyor ve isler karisiyor

Boyle bir filmdi, bulursaniz cok sevinirim

1 Beğeni

Bu değildi. Benim dediğim filmin zaman dilimi sanki biraz daha eskiydi ve gerilimi daha ön plandaydı.

1 Beğeni

Şu film olabilir mi?

1 Beğeni

bende bir film arıyorum bakalım bulabilecek var mı film çin yapımıydı iki farlı bir grup vardı bir tanesinde sanırım bir prenses yolculuğa çıkacaktı yanına ölmeyi beceremeyen yani ölümsüz gibi bir komutan uzun sipsiyah saçlı ve onlarla dövüşen yani kontrol edebilen bir adam iki üç kişi daha vardı ama tam hatırlayamıyorum onbeş sene kadar oldu izleyeli karşı tarafda da bunlara engel olacak bir grup vardı o grupda da insanların yüzünü çalabilen astronot gibi kaskı olan bir adam vardı diğer üyeleri de hatırlayamıyorum filmin sonunda geriye sadece prensen olan kadın kaldı gerçekten bulan kişiye helal olsun dicem prensesin tarikatından tekkendeki ünlü adamda vardı karşı grupdan tavanda asılı kalabilen kurt gibi biri daha vardı onu da hatırladım

1 Beğeni

Tekken’deki o adamın ismini verebilirseniz yardımcı olabilirim. Ya da hangi Tekken filmi inu da söyleyebilirsiniz.

1 Beğeni

üçgen saçlı kolları yırtık olan ama o grup içerisinde değildi prensesi koruyacak olanlar evin içinde toplanmıştı 20-30 kişi kadar o da oradaydı sadece prensesi koruyan 2 karakter hatırlıyorum bir tanesi ölümsüz olan bir komutan diğeri uzun sipsiyah saçlı onlarla dövüşebilen bir adamdı

1 Beğeni

Oyuncu bu mu?

1 Beğeni

galiba bu ama bu karakter ana karakterlerden biri değil ekranda 5-10 sn kadar gzüküyor sadece koruyacak olanların seçim esnasında o da detaylı bile değil kamera grubu tavandan çekiyor yani yüzü belli deil

2 Beğeni