Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar

Playstation 1 üzerinde oynadığım bir oyun vardı. Uzay gemisine benzeyen bir taşıtı kontrol ediyorduk ve kamera görünümü üst çaprazdı. (özel bir adı var mı bilmiyorum) Şehire benzeyen yerlerden geçiyorduk ve diğer taşıtları yok ediyorduk. Aklımda daha fazlası kalmamış.

1 Beğeni

Küçükken atari de oynadığım bi’ oyun vardı. Ya prenstik ve prensesi kurtarıyorduk ya da direk kendimiz prensestik. Buyuk ihtimalle biz prensestik. Oyun ağaçlarla dolu ormanda başlıyordu ve tırmana atlaya, ine çıka ilerleyip ninjaları yeniyorduk. Ikinci bölümde shogun sarayı gibi bir yerdi, çok güzeldi. Yıllardır ismini hatırlamaya çalışıyorum olmuyor.

Edit; Tövbeler olsun, bir dakika içinde buldum ._. Legend of kage imiş ismi.

1 Beğeni

aynen oymuş sağolun :slight_smile:

2 Beğeni

Bir tane daha aklıma gelmeyen oyun var

Satranç oyunu , oyunun içeriğinde grafiğinde mesela , kaleyle piyonu yiyoruz kale dev taştan adama dönüşüyor piyonu eziyor , işte fil file dönüşüyor eziyor filan böyle bir oyun vardı bilen var mı acaba ?

1 Beğeni

Bu mu acaba?

Bir oyun vardı ya.Çocukken arkadaşlarımla dvd’yi takar bilgisayarda oynardık.Bomberman tarzındaydı.İsmi de bombayla ilgili olabilir bu arada.Gazete kuponlarıyla gelen oyunlardan birisi veya oyun dergilerinin birinden gelmiş olabilir.Penguen karakteri vardı.4 farklı renkte top karakter vardı.Haritadaki bombalardan kaçıyorduk sanırım.Süre vardı ve bir süre sonra ‘‘Hurry’’ gibi bir şey yazıyordu.Süre bitince ise ekranın sol üst köşesinden gözlüklü yuvarlak bir karakter etrafta zıplıyordu ve zıpladığı yerler yok oluyordu.Oralardan düşebiliyorduk.Neden bilmiyorum ama bu oyunu hatırlayan çıkmayacak gibi hissettim.Umarım çıkar. :sweat_smile::slightly_smiling_face:

Senin attığına benziyor da değil , Buldum hocam buydu :slight_smile:

Bi oyun vardı oyun onlinedı ve 4 tane karakter vardı bunlar 1 adam 1 kadın 1 fare 1 şişko adam
fps bir savaş oyunuydu oyunun isminde sanırım slash yada flash adı geçiyodu 2000 yapımı filandı
ricochet tarzı bi oyundu

Benimde aradığım bi oyun var böyle mobil oyundu herşey sanki oyun hamurundan dı biz bi toptuk yuvarlanıyoduk engellere çarpmamaya çalışıyorum çok uzun süredir arıyorum lütfen yardım edin

1 Beğeni

Red ball değildir sanırım?

Latin Amerika’ da geçen bir oyun vardı. Yaklaşık 10 sene kadar önce oynamıştım. Gta’ya benziyordu. Adam havada tam tur dönerek silah sıkıyordu. Hava genelde sıcaktı. Hatırladığım gangsterler ile savaşıyordu. Biraz mafyavari bir oyundu. Ve aklımda kalan kocaman bir soğuk hava deposunda etlerin asılı olduğu bir yere birkaç görev gerçekleştirmek için gidiyordu.

Çok bariz şeyler değil belki dediklerim ama severdim oynamayı. Bilen, duyan, oynayan varsa; yeşillenmek isterim.:wink:

Call Of Juarez Cartel yada Army of Two Devils Cartel olabilir.

1 Beğeni

Max Payne 3 olabilir.

1 Beğeni

Total Overdose olabilir mi?

3 Beğeni

Obaaa ne oyundu be… Müzikler falan.
Edit: - YouTube

3 Beğeni

Oyun sormayacağım ama bu oyunu bilecek var mı diye merak ediyorum :slight_smile: ve ayrıca Dos oyunları için emulator önerisi olan var mı?

2 Beğeni

Burada direk browser üzerindne oynanabilir :slight_smile:

2 Beğeni

Amstrad, Amiga, Commoder yerine evlerde PC’lerin yer almaya başladığı yılların oyunu. Oyunu bilen çıkmaz diye düşündüm :slight_smile: ama biliniyormuş.

1 Beğeni

Maskotların harman olduğu yıllarda her firmanın kendi maskotu ve oyunu vardı. Bu da Titus firmasının maskot oyunuydu ordan hatırlıyorum :slight_smile: Kellogs Mısır Gevreklerinin Kaplanı, MCDonalds’ın McKids’i, Colgate Diş Macununun bile vardı böyle bi maskotlu oyunu, adını hatırlayamadım :slight_smile: Tabi reisin yeri hep ayrı.

3 Beğeni

Aynen buydu! :astonished: Teşekkür ediyorum. :innocent: Cevaplayan diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Rıhtım sağ olsun yine imdadımıza yetişti.

1 Beğeni