Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar


(Can) #1

Bu başlıkta adını hatırlayamadığımız ama tekrar bulmak istediğimiz oyunları konuşalım. İlki benden gelsin.

Aradığım oyun “CD Oyun” dergisinin bir sayısında verilen demo CD’sinde bulunuyordu. CD’nin üzerinde İndiana Jones resmi var. Bu CD’ye sahip olan varsa bana fotoğrafını yollama imkanı var mı veya internette bulabilecek var mı? Çünkü aradım aradım bir türlü bulamadım. 2003 ve 2005 arası bir tarihte çıkmıştı sanıyorum bir Ekim sayısıydı ama tam da hatırlamıyorum.


( tansel) #2

Biraz tarif etseniz türü, mekanikleri vs düşüne düşüne buluruz diye tahmin ediyorum. :grinning:


(Can) #3

Kimse oyunu bilmez de içinde olduğu CD’ye sahip birileri vardır diye bahsetmedim. Oyun izometrik bakış açısına sahip aşırı basit bir oyun. Tek kişilik modu var mı bilmiyorum ama normalde aynı klavye ve ekran üzerinden yani ayrık ekrandan 2 kişilik oynanıyor. Ilk bölümde karakterler gece karanlık bir markette tek başlarınalar. Karakter dediğima bakmayın nokta şeklinde görünüyorlar çünkü bakış açısı diğer izometrikler gibi değil yere 180 derece açısıyla bakıyor.

Karakterlerin ellerinde fenerler var o şekilde marketin içinde dolaşıp kapı kartlarını arıyoruz ki kurtulalım. Ama bir yaratık da bizim peşimizde. O yaklaştıkça kalp atış hızımız artıyor hatta sakinleşecek bir şeyler yapmazsak karakter düşüp bayılıyor yaratık da bizi öldürüyor. Bayılmasak bile yakalayınca öldürüyor. Ona karşı kullanmak için malzemeler topluyoruz. Örneğin şeker karakteri hızlandırıyor. Istediğimiz an bulduğumuz şekerleri kullanabiliyoruz. Oyunvak ayı bulup gerektiğinde kullanınca karakterin kalp atışları sakinleşiyor. Sabun kullanınca yer kayganlaşıyor bu sayede kurtuluyoruz yaratıktan.

Bazı tezgahlar var onların altına saklanınca da yaratık bizi bulamıyor. 2 kişilik güzel bir oyundu. Adı Monsterlı bir şeydi. 2. Bölümde de alışveriş merkezindeydik.


(Hiçliğin bekçisi…) #4

Ben bu oyunu oynadım ama benim bu oyunun adını hatırlamam gerçek bir mucize niteliğinde olurdu. :joy: Kendimi hero gibi hissederdim. Hatta bu cdlerden de tomarla vardı ama hepsi çizik diye attık. :sweat_smile: Benim de bir oyun var aradığım ama müsait bir vakitte anlatmaya çabalayacağım.


(Ahmet Boyraz) #5

Eskilerden bir oyun vardı. Motokros oyunuydu; uçsuz bucaksız çölde istediğin yere sürüyordun. Var mı acaba hatırlayan?


( tansel) #6

Sonunda hatırladım galiba. :smile:
Motocross madness?


(Ahmet Boyraz) #7

Aynen bu. Çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face: