Arayıp da Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar

Bu başlıkta adını hatırlayamadığımız ama tekrar bulmak istediğimiz oyunları konuşalım. İlki benden gelsin.

Aradığım oyun “CD Oyun” dergisinin bir sayısında verilen demo CD’sinde bulunuyordu. CD’nin üzerinde İndiana Jones resmi var. Bu CD’ye sahip olan varsa bana fotoğrafını yollama imkanı var mı veya internette bulabilecek var mı? Çünkü aradım aradım bir türlü bulamadım. 2003 ve 2005 arası bir tarihte çıkmıştı sanıyorum bir Ekim sayısıydı ama tam da hatırlamıyorum.

2 Likes

Biraz tarif etseniz türü, mekanikleri vs düşüne düşüne buluruz diye tahmin ediyorum. :grinning:

1 Like

Kimse oyunu bilmez de içinde olduğu CD’ye sahip birileri vardır diye bahsetmedim. Oyun izometrik bakış açısına sahip aşırı basit bir oyun. Tek kişilik modu var mı bilmiyorum ama normalde aynı klavye ve ekran üzerinden yani ayrık ekrandan 2 kişilik oynanıyor. Ilk bölümde karakterler gece karanlık bir markette tek başlarınalar. Karakter dediğima bakmayın nokta şeklinde görünüyorlar çünkü bakış açısı diğer izometrikler gibi değil yere 180 derece açısıyla bakıyor.

Karakterlerin ellerinde fenerler var o şekilde marketin içinde dolaşıp kapı kartlarını arıyoruz ki kurtulalım. Ama bir yaratık da bizim peşimizde. O yaklaştıkça kalp atış hızımız artıyor hatta sakinleşecek bir şeyler yapmazsak karakter düşüp bayılıyor yaratık da bizi öldürüyor. Bayılmasak bile yakalayınca öldürüyor. Ona karşı kullanmak için malzemeler topluyoruz. Örneğin şeker karakteri hızlandırıyor. Istediğimiz an bulduğumuz şekerleri kullanabiliyoruz. Oyunvak ayı bulup gerektiğinde kullanınca karakterin kalp atışları sakinleşiyor. Sabun kullanınca yer kayganlaşıyor bu sayede kurtuluyoruz yaratıktan.

Bazı tezgahlar var onların altına saklanınca da yaratık bizi bulamıyor. 2 kişilik güzel bir oyundu. Adı Monsterlı bir şeydi. 2. Bölümde de alışveriş merkezindeydik.

1 Like

Ben bu oyunu oynadım ama benim bu oyunun adını hatırlamam gerçek bir mucize niteliğinde olurdu. :joy: Kendimi hero gibi hissederdim. Hatta bu cdlerden de tomarla vardı ama hepsi çizik diye attık. :sweat_smile: Benim de bir oyun var aradığım ama müsait bir vakitte anlatmaya çabalayacağım.

2 Likes

Eskilerden bir oyun vardı. Motokros oyunuydu; uçsuz bucaksız çölde istediğin yere sürüyordun. Var mı acaba hatırlayan?

1 Like

Sonunda hatırladım galiba. :smile:
Motocross madness?

2 Likes

Aynen bu. Çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face:

1 Like

bir tane oyun vardı fps oyunu silah filan sıkabiliyorsun bir de sağında ve solunda iki tane canavar ağızlı kolları vardı adamları yiyebiliyordu ne zamandır arıyorum cevap verin lütfen

Hexen diyesim geliyor ama emin değilim.

The Darkness olmalı.

2 Likes

Evet şimdi hatırladım bende. The Darkness.
Redneck Rampage oynadığım zamanlar geldi aklıma.

Birkaç ay önce sanırım Humble bundle bedava vermişti “The Darkness II” yi. Malesef zamanında oynamadığım için kaçırdığım güzel oyunlardan biri.

1 Like

yok ya o değil böyle iki tane vücudumzda yaratık vardı adamları parçalıyordu filan

maalesef o da değil hatırladığım kadar elimizde revolver var sağda solda kol gibi uzanan sadece ağzı olan yaratıklar vardı ve oyun fps

Dostum oyun tarifine tamamen uyuyor birinci oyunu bilmiyorum ama The Darkness II nin videolatına bir bak istersen.

1 Like

aha lan bu işte çok teşekkürler ne zamandır arıyordum :kissing_closed_eyes:

1 Like

Devamı gelmediğine çok üzüldugum oyunlardan.