Artemis Yayınları Soru Hattı


(Artemis Yayınları) #1

Artemis Yayınları da forumumuzun soru hattında bizlere eşlik etmeye devam ediyor.

Yayınevi yetkilisi: ( @artemis )

Not: Merak ettiklerinizin daha önce sorulup sorulmadığını anlamak için sağ üstte bulunan ARA butonunu, BU KONUDA ARA kutucuğunu işaretleyerek kullanabilirsiniz.

Eğer konudaki her yeni gönderi için bildirim almak isterseniz, konuyu GÖZLENİYOR olarak işaretlemeyi ve İMLE butonunu kullanmayı unutmayın.


Yayınevleri Soru Hattı kategorisi hakkında
(Umut Özak) #2

Oooo hoşgeldiniz :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:


Alfa Kitap Soru Hattı
#3

Siz de hoşgeldiniz Artemis Hanım :hugs:


(Cankut Değerli) #4

Hoşgeldiniz öncelikle. :slight_smile: İlk soru benden gelsin madem, Demir Druid Günlükleri serisinin sekizinci kitabıyla ilgili bir çalışmanız var mı, yakın zamanda raflarda görebilir miyiz kendisini?
Kolaylıklar.


(Artemis Yayınları) #5

Merhabalar efenim, cümleten hoş gördük:)
Demir Druid Günlükleri’nin 8. kitabı Kazıkçı Ekim 2017’den beri raflarda. 9. kitap ise çeviride. Bir aksilik çıkmazsa şubat sonu, mart başı gibi raflarda olmasını planlıyoruz.


(Yasin) #6

Merhabalar. Hoşgeldiniz.:blush:

Genç-yetişkin olmayan sağlam epik fantastik seriler basma planınız var mıdır?


(Umut Özak) #7

Bu sene yeni fantastik seriler gelecek mi acaba :sweat_smile::sweat_smile:


(Hiçliğin bekçisi…) #8

Öncelikle hoş geldiniz. Artemis Fowl serisini baştan basacağınızın haberini aldık. Kendimce çok sevindim. Kafama takılan nokta ise bu sefer seriyi tamamlamayı düşünüyor musunuz? Eğer tamamlanacaksa ne kadar bir süre içinde olacağına dair şöyle ortalama bir süre belirtebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.


(Artemis Yayınları) #9

Merhaba,
Masamızın üzerini, bilgisayarın derinliklerini, kenarda köşede kalmışları bir derleyip topladıktan sonra yeni sulara yelken açacağız elbette. İlgili arkadaşlara ekran görüntüsü iletiyoruz buradan:)


(Artemis Yayınları) #10

Merhaba, hoş bulduk:)
Artemis Fowl serisini, baskıları tükendikçe yeni kapaklar ve gözden geçirilmiş içerik ile yeniden basacağız, evet. (İlk kitabın ve üçüncü kitabın baskısı bitti, yakın zamanda hazırlıklarına başlanacak.) Seriyi tamamlamayı düşünüyoruz tabii ki ancak belirli bir süre veremiyoruz şu an için. Zira ne zaman süre versek muhakkak sonunca bir mahcubiyet ağına takılıyoruz:) Sizleri fazla bekletmemek için elimizden geleni yapabileceğimizin sözünü verebiliriz ancak.


(Hiçliğin bekçisi…) #11

Umarım çok beklemeyiz. Hali hazırda 8 yıl oldu denilebilir artık. Zaman Paradoksu 2011 yılında gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Kendi adıma artık süreden ziyade sonlanmasını çok istiyorum. Hikayenin başını bilip, heyecanla oluduktan sonra bir sonuca ulaşmasını istiyor insan. Tamamlanacak olması yeterli benim için. Cevap için teşekkür ederim.


#12

Hoşgeldiniz öncelikle. :blush: Artemis Yayınları urban fantasy konusunda diğer yayınevlerinden ayrılıyor. Sookie Stackhouse, Anita Blake, Demir Druid gibi uzun soluklu serileri çıkarıp hep devamını getirdiniz. Bizi bekleyen böyle uzun soluklu urban fantasy serisi var mıdır başka? Varsa isim alabilir miyiz?


(Cankut Değerli) #13

Selamlar tekrardan. :slight_smile:Demir Druid konusunda gerçekten çok sevinmekle birlikte başka birkaç sorum var.

  1. David Eddings’in Althalus’un Dönüşümü yanlış hatırlamıyorsam yayınevinizden çıkmıştı ancak şu an baskısı bulunmuyor, tekrar çıkarmayı düşünüyor musunuz acaba?
  2. Maggie Furey’nin Güç Kalıtları serisi de aynı şekilde, baskısı yok. Bu ve bunun gibi epik fantastik seriler konusunda tekrar baskı ve yeni seriler olacak mı?
    Şimdiden teşekkürler.

(Büşra) #14

Merhaba :wink:
Kaplan laneti serisine devam etmeyi düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse yeni kitapları ne zaman görürüz?


(Ali Rıza) #15

Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz
Dan Simmons Terör kitabını önceden sizin tarafından basılmış ve malumunuz baskısı yok. Tekraradan basma gibi bi düşünceniz var mı? Ayrıca yeni Supernatural kitapları görecekmiyiz. Birde Ben Dört Numara Serisinin yeni kitapları ne zaman gelir, bu seriyi çok ihmal edip çok uzun aralar veriyosunuz umarım gene 3-4 yıl ara vermezsiniz :smiley:


(Hakan) #16

Merhaba @artemis
Cassandra Clare’in bir sonraki kitabı ne olacak acaba ve ne zaman görürüz?


(Artemis Yayınları) #17

Merhaba,
Yeni baskılar için talepleri ilgililere iletiyoruz, değerlendirip karar veriyorlar. Terör’ü de ileteceğiz.
Yeni Supernatural kitapları çok yakında gelecek. Matbaaya geçmek üzereyiz.
Dört Numara Benim serisi konusunda çok haklısınız, öyle aksilikler çıktı, öyle talihsizlikler geldi ki başına:) Yenileri için bir şey söylemeye korkuyoruz açıkçası:)


(Artemis Yayınları) #18

Kaplan Laneti serisinin üçüncü kitabı uzun zamandır hazır ancak bazı teknik sorunlar var çözülmesi gereken, onları bekliyoruz. Biz de bir an önce çıkması için heyecanlıyız:)


(Artemis Yayınları) #19

Cassandra Clare malumunuz kallavi boyutlarda yazıyor:) Çevirisi de sürüyor biraz. Bugünlerde çevirmenden gelmesini bekliyoruz. Gelir gelmez, editoryal süreci başlatıp en kısa sürede sizlere ulaştırmak bizim de en büyük arzumuz.:slight_smile:


#20

Benim sorum kaynadı mı, cevap vermek mi istemediniz acaba? :roll_eyes: