Last Agni Kai’nin YouTube videosunun altında bununla ilgili şöyle bir yoruma rastladım :

tlak
(Yorum kısaca finaldeki epik Zuko-Azula mücadelesi için böyle üzücü bir müzik kullanılmasını, her ne kadar seri belli bir iyi-kötü ayrımı yapmamıza ve taraf tutmamıza sebep olsa da en nihayetinde bunun bir kardeş kavgası olmasına yoruyor. Direkt çeviri yapmadım, mazur görün.)

Tekrar izleme isteği dört bir yanımı sarmış durumda.

1 Beğeni

Ben yakın zamanda 4. kez bitirdim ve tekrar izlemeyi herkese öneririm. Her izleyişte yeni şeyler keşfediyorsunuz. Çoğu japon animesinden iyi. Tek sıkıntı çocukları hedeflemesi nedeniyle kimsenin ölmemesi.

Hama(kan bükücü kadın) insanlara ceza olsun diye hepsini kaçırıp bir yere hapsediyor. Kimseyi öldürmüyor. Kötü ateş ulusu tutulma sırasında sıradan askerler dahil herkesi esir alıyor. Galiba ölen tek karakter Jet ama o da net değil. Öldüğünü görmüyoruz.

1 Beğeni

Başarılı bir dizi. İzleyecek olanlar pişman olmayacaklardır.

1 Beğeni

Appa’nın kaybolduğu bölüm favorimdir. Eğlenceli vakit geçirmemi sağlamıştı yıllar önce izlediğimde.

2 Beğeni

Toph hayatı boyu o bölümde çektiği sıkıntıyı çekmemiştir

2 Beğeni

Profil fotoğrafımda The Painted Lady bölümünden Katara’nın bir fanartı olan canım dizi. Şu online dersiydi vizesiydi finaliydi bitsin tekrar izlemeyi düşünüyorum. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi evrenlerden ve dizilerden biri. Sequel dizisi The Legend Of Korra’yı da izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

2 Beğeni

Keşke bir toprak bükücü Avatar görebilseydik(hiç olmaması, bunun olup da kötü anılmasından iyidir ama… ).
Live-Action’dan ses yok galiba.
Yeniden izlemeye başladım :yum: yip yip

1 Beğeni

Kendini ilk andan beri su bükücülüğe daha yakın gören biri olarak söylüyorum ki toprak bükücülere Kyoshi’ye ve Kyoshi Warrior’lara hastayım… Keşke bir de prequel yapsalar onunla ilgili ama anca live actionla uğraşıyorlar sanki iyi işler çıkıyormuş gibi…

2 Beğeni

Kyoshi ile ilgili çizgi roman ya da kitap gibi bir şey çıkacaktı sanırım. Doğru mu hatırlıyorum?

1 Beğeni

Bir kitap yayınlandı yakın zamanda ikincisi de çıkacaktı diye hatırlıyorum. Bu arada bence Korra’dan sonraki toprak bükücü avatar hakkında bir seri yapılabilir. Teknoloji daha da ilerlemiş olabilir ve seri günümüz teknolojisiyle geçer. Hatta ondan sonra bir tane de ateş bükücü avatar hakkında bilimkurgu dünyada geçen seri çekip dört elementi tamamlayabilirler.

2 Beğeni

Doğru çok eski bir haberdi aslında, unutmuşum ben ve bu arada ilk kitap çıkmış demek ki :slight_smile: @Akahige ATLA kitaplarını ve çizgi romanlarını okumadığım için pek takip ettiğim bir alan değil doğrusu. Ama yeni diziler harika olurdu cidden, keşke live action yerine böyle bir şey olsa. Dizinin yapımcıları Netflix ile bayağı haşır neşir oldu sanırım, geçtiğimiz yıllarda The Dragon Prince isimli bir çocuk çizgi dizisi yayınlandı hatta. İki evren arasında ufak tefek parallellikler ve atla’ya göndermeler görmek iyi hissettiriyor, onu da izlemenizi öneririm :slight_smile:

2 Beğeni

Imbalance sonrası yeni bir şey çıkacak mıydı? Ondan sonra hiç kontrol etmedim.
@Akahige gerçekten ellerine bulaştırmadan çekeceklerse bunların olmasını elbette isterim. Ama ilk serinin derinliği Korra’da yoktu bence. O yüzden pek emin olamıyorum.
Şimdilik Dragon Prince 4. sezon bekliyorum ben. :yum:

1 Beğeni

Dragon Prince ve Avatar’ın yapımcıları farklı. Arasındaki tek bağ Avatar’ın bazı bölümlerinin senaryosunu yazan Aaron Ehasz Dragon Prince’in senaristi. Ama o avatar bölümlerinden bazılarını listeliyorum:
Sozin’s Comet, Part 2: The Old Masters
The Day of Black Sun, Part 2: The Eclipse
The Crossroads of Destiny
Bitter Work
The Storm
The Spirit World: Winter Solstice, Part 1

Bu bölümler serinin en iyi bölümlerinden bazıları. Dragon Prince’i ilk sezondaki bariz fps sıkıntılarına rağmen o yüzden izlemiştim zaten.

2 Beğeni

Sonraki sezonlara baktınız mı peki? Hem animasyon konusunda ilerledi, hem evren genişlemeye çok müsait (bence), hem de göndermeler vs güzelleşti gittikçe.

1 Beğeni

Baktım. Gittikçe iyileşiyor. Böyle devam ederse belki son sezonlarda avatar seviyesine ulaşabilir.

2 Beğeni

Ehasz son katıldığı comic-con’da (böyle bişi yani) 7 sezon planladıklarını söylemişti. Eğer Netflix seriyi rafa kaldırmazsa güzel bir macera olma yolunda ilerliyor.
Ben de Ehasz adını görünce izlemeye karar vermiştim, pişman değilim :upside_down_face:

1 Beğeni

7 sezon olması konusunda çok heyecanlıyım ben. Ödüm kopuyor bir gün iptal edildi haberi gelecek diye. İlk sezonda fps cidden aşırı kötüydü ama bence ilerleyen sezonlarda daha da gelişip çok güzel bir evrene imza atan bir seri olacak o da. Gerçi kitapları olduğu için çoktan güzel bir evren demek daha doğru olur sanırım. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Kitaplar şu an yazılmıyor mu ? Sanki şu sıralar kitaba odaklandık diye açıklama yapmıştı Aaron Ehasz.

Şu an dizinin evreninden uyarlama bir kitap varsa bilmiyorum, ben Melanie Rawn’ın kitaplarını kastetmiştim :smile:

2 Beğeni

İlk defa duydum, bir göz atayım bakalım.

1 Beğeni