Avengers: Infinity War Pruvası [Spoiler'lı Tartışma]

10 yılın meyvesi, Marvel’ın göz bebeği kendine ait bir başlığı hak ediyor. Bu başlık bu altında bu filme dair her şeyi konuşabiliriz.Teoriler, haberler vs. Buyurun ben buraya resmi fragman ve Super Bowl Teaser’ını bırakıyorum. Bol sohbetler :blush:

5 Beğeni

Yeni fragmanı gelmiş:

3 Beğeni

Ben Iron Man ile maratona başlamış bulunmaktayım. Bu arada filmin ön bilet satışları başladı sanırım. Ankara’da sadece Cuma gününe, en son 17.40 seansına açmışlar.

1 Beğeni

6 Beğeni

Bu bölüm çok iyiydi lan :smiley:

1 Beğeni

Vizyona girmesine çok az kaldı çok heyecanlıyım ah bide Marvel in filimlerinde alt metin filan olsa tadından yenmez .Acaba 4 filminden sonraki evrelerde ne olacak 4 . Evreler için Moon Knight filim düşünülüyormuş .

Cesareti olan okusun !!!

6 Beğeni

Seyreden olduysa "spoiler"lı şekilde tartışalım ya burada ya da spoiler’lu konuşabileceğimiz bir başka konuda veya platformda :smiley:

1 Beğeni

Katılıyorum seyreden arkadaşlar toplanın konuşalım. Film çok çok iyiydi.

Filmin sonunda ne oldu öyle ya ,Bence Captan Marvel gelicek yenilmezler 4 te ve hepsi olmasa bile bazılarını kurtarıcak çünkü Black Panter ve Sipiderman diğer fazlardada var .Yada zamanda geçmişe gidebilirler paylaşılan set fotoğraflarında cap ve Demir adam eski kostümletiyle görülüyordu.

Not:Bir an Tony amcam ölüyor sandım yüreğim durdu vallaha.

2 Beğeni

Parmak şıklatmadan sonra yok olanlar ile geri dönecektir. 4.filmde olayların zaman yolculuğu ile toplanacağını düşünüyorum. Büyük ihtimalle önümüzdeki Ant-Man filminde bizi zaman yolculuğunu kapsayan bir teknoloji ile tanıştıracaklar. Zaten Captain Marvel’ın önemli bir yer alacağı kesinleşti. Gamora’nın da ruh taşı içine sıkıştığına inanıyorum. Aklıma bir sürü teori geliyor, her şey olabilir.

O sahnede ölecek sandım, yıkılırdım.

1 Beğeni

Thanosu nasıl buldunuz hocam Voldemort ve Darth Vadere kafa tutarmı ?

1 Beğeni

Thanos çok güzel yansıtılmıştı beyaz perdeye. CGI efektleri çok kaliteliydi. Sadece tek bir sahnede gözüme battı, o kadar da olur. Tam bir baba figürü bıraktı benim aklımda. Gamora ile olan ilişkisi çok dokunaklıydı. Sevdiği tek kişiyi amacı uğruna feda etmesi olsun, en son inzivaya çekilmesi olsun çok güzel sekanslardı. Karakterin amacını bize hissettirdiler. Josh Brolin CGI efektlerin arkasından bize duyguları verebilmişti, helal olsun :clap: Darth Vader’a kafa tutar mı bilemiyorum ama benim gözümde Vader her zaman ayrı bir yerde.
Siz nasıl buldunuz?

1 Beğeni

Harika buldum bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum Thanosun ,ama zaten beliydi üzerinde çok çalışdıkları .Artik iliklerimde sonun yaklaştığını hissedebiliyorum. Kış askerinden sonraki en karanlık marvel filmiydi.
Not :Dr strange yeni favori karakterim oldu.
Not :Baltayı döven cüce Tyrion Lanester miydi ?yoksa ben yanlış mı gördüm.

1 Beğeni

Evet oydu.

Doctor Strange kendisini çok geliştirmişti. Thanos ile birebir savaşını gözümü kırpmadan izledim. Büyüyü kullanış şekilleri muhteşemdi. Film çaresizliği gerçekten çok iyi hissettirdi. Özellikle Thanos Vision’u geri dirilttiğinde, ne yapsanız da boş havasını iyice yedirdiler.

3 Beğeni

Aynen öyle .

Galaksini koruyucularinı nasıl buldunuz ? Bence Filmin bazı yerlerinin galakside geçmesi Galaksinin koruyucularının filme erdirilmesi için iyi olmuş. Thor ve peter arasındaki çekişme harika değil miydi ama?

bunu hiç düşünmedim ben direk öldüğünü sandüm

1 Beğeni

Bütün espriler bu gruptan çıktı, iyi güldürdüler. Dediğin gibi filme çok güzel yedirmişlerdi, akıllarda soru işareti bırakmadılar. İki gruba ayrılmaları, bir grubun Thor ile gitmesi çok mantıklıydı. Quill’in Gamora’yı vurduğu, daha doğrusu vurmaya çalıştığı, sahne çok etkileyiciydi. Fakat çoğu insan Quill’in tam eldiveni alacakken Thanos’a vurmasından ötürü bayağı sinirli. Ben tam tersini düşünüyorum. Asıl o sahnede Thanos’a vurmasa ayıp olurdu. Çünkü geçmişine baktığımızda bu adam sevgiden yoksun, herhangi bir eğitimi olmadan, hırsızlık yaparak kendi kendini büyütmüş birisi. Aile sevgisini, aşkı Gamora’da bulmuş ve verebileceği en doğal tepkiyi verdi. Mesela bu hareketi Cap yapsaydı ben de çok sinirlenirdim ama Quill için böyle düşünüyorum.

Ben ilk izleyişimde bu izlenime kapıldım, filme ikinci gidişimde ise neredeyse emin oldum diyebiliriz. Ruh taşının diğer taşlar arasında özel bir yeri olduğunu bize zaten anlattılar. Bu özelliklerden bir tanesi ise bu taş, canlıların ruhunu içerisine hapsedebiliyor. Çizgi roman okuyanlar bilir, belki siz de biliyorsunuzdur, Adam Warlock ruh taşına sıkışmıştı. Thanos’un parmağını şıklattıktan sonra Gamora ile olan sekansında, arka planın tamamen turuncu tonlarında olması ve koca bir dünyada sadece Gamora’nın var olması, bunların hepsinin üstüne bir de Gamora’nın kendini ruh taş için feda etmiş olması eklenince insan bunu düşünmeden edemiyor.

1 Beğeni

Evet kesinlikle haklısınız .

Başka teorilerinin varmı ? Benim hiç yok filinden daha yeni çıktîm.

Not:filmin 2. Bir after credit sahnesi varmıydı ?varsa ne oluyor izleyemedim de

Soruları hep ben soruyorum kusura bakmaın☺

1 Beğeni

Yok estağfurullah. Ben de şuan kendi kafamda olanları söylüyorum, anlayamadığım bir sürü şey var.

  1. bir sahne yoktu. Tek sahne Captain Marvel’lı olandı.

Birkaç yerde okuduğum ve inanmak istediğim bir teori daha var, evet. Hatırlarsınız, Shuri taşı almak için Vision’un beyin haritası üzerinde çalışıyordu, daha sonra saldırıya uğrayınca haritayı silmek yerine elinin bir hareketiyle gizledi. Bu haritayı kullanarak Vision’ı tekrar yaratabileceği söyleniyor ve bu benim aklıma çok yattı. Vision ölmesini hiç istemediğim bir karakterdi, yazık oldu.

1 Beğeni