Avengers: Infinity War Pruvası [Spoiler'lı Tartışma]

Ben fark etmedim ama aşırı mantıklı duruyor bence Thonos’ u vision öldürecek .

Vision az göründü marvel evreninde o yüzden pek sempati kuramadık kendisiyle ama kendini feda etme sahnesi gerçektende filmin en iyi 10 sahnesine girer .Ölmesine üzüldüm.

Sipiderman i ve kostümünü gordünüzmü kendi filiminde fazal ergendi ve Deadpolla çok benziyordu bu yüzden beğenmemiştim ama bu filimde mükemeldi kostümle gelince teknolojik kostüm klasik kostümümde daha iyi olmuş Thanosa sadece ağ fırlatarak saldırması garip olurdu zaten yinede eski kostümünü özlüyorum.

1 Beğeni

İnanın Thanos’u kim öldürecek hiçbir fikrim yok.

Çizgi romanlarda Vision-Wanda ilişkisi çok sevdiğim bir ilişkidir, bunu kıyısından köşesinden gösterip, Vision’ı öldürmelerine üzüldüm açıkçası.

Iron-Spider köstümü çok çok iyiydi.
usa_spider-man_skchi_ironspider_n_64380d02

Bu köstüm ile orjinal kostümü çok güzel karıştırmışlardı.

Ben çok beğenmiştim aslında, olması gerektiği gibi bir Spiderman izlemiştik. Bu filmde de çok güzel yansıtmışlardı. Özellikle ölmek istemiyorum diye ağlaması her ne kadar mahallemizin dost canlısı örümcek adamı olsa bile özünde bir çocuk olduğuna dair güzel bir vurguydu. Ölmesine gelirsek %100 geri gelecek karakterler arasında çünkü devam filmi var ve New Avengers tayfasına dahil. Phase 4’ün gözde karakteri olacaktır.

Sizin genel görüşleriniz neler? Beğenmediğiniz şeyler var mıydı filme dair?

1 Beğeni

Hem o sahne hemde o sahneden sonra Tony nin tepkisi beni çok duygulandırdı komedi ile dramı çok iyi harmanlamışlar ama bundan sonraki filimde hiç komedi olmasa daha iyi olur .

Bazı yerlerde sountrackları yetersiz buldum daha iyi olabilirdi ,Thanosu gördüğümüzde tüylerimizi diken diken diken edecek bir sountrack

Thanosun kardeşi olan kadın bir karakter vardı onun ölümü biraz aceleye geldi gibi.

Hulku gòrmemek biraz üzdü ama bannerin Hulka dönüşmeye çalışması çok eğlenceliydi.

Filim biraz çabuk başladı sanki ama bu iyi olmuş.

1 Beğeni

Olacağını hiç sanmıyorum çünkü goy goy yapacak insan kalmadı ortada. Sadece Racoon var o da epey üzgün olacaktır. Ve fark ettiyseniz 4.film için yük olacak herkesi ortadan kaldırdılar. İntikam hissinden dolayı kendini tutamayan Drax, pek işe yaramayan Groot ve Mantis. Vision’un intikamını isteyecek olan Wanda, Tony’e yük olan Peter ve bunun gibi daha fazla karakter. Sadece kemik kadroyu bıraktılar.

Proxima Midnigt’tan bahsediyorsun sanırım. Zaten filmde güç dengeleri konusunda genel bir sıkıntı vardı. Natasha ne ara kendini Proxima’ya tek atacak kadar geliştirdi anlamadım ki imkansız bir şey bu. Ama o sahnede Natasha-Okoye-Wanda team up’ı çok hoştu.

Katılıyorum. Hulk’a biraz kızdım ama o da haklı. Hayatında ilk defa yediği dayaktan bayıldı. 4.filmde harika bir Hulk bekliyorum. Olmazsa ayıp olur.

Ben başlangıça bayıldım. İliklerimize kadar Thanos’un gücünü hissettirdiler.

Benim bu filmle ilgili tek sıkıntım güç dengeleri ve sahne geçişleri oldu. Çok hızlı sahne değişimleri oldu, bir anda nereye gedik ne oluyor kavrayamadım.

1 Beğeni

Filim çok karakterli ve iki farklı ekibe ayrılınca böyle oldu hatırlarsanız Adaletin safagı da bu yüzden çok eleştirilmişti ama ben iki filimdede böyle bir şey hissetmedim.

Eh bende bugünlük bu kadar başka zaman belki kaldığımız yerden devam ederiz olurmu :wink:

1 Beğeni

Evet hatırlıyorum. Hatta o filmde de aynı şeyden şikayetçiydim.

Güzel bir tartışmaydı :+1: Daha konuşulacak çok şey var ama filmi de sindirmek gerekiyor. Dediğin gibi tekrar konuşuruz zaten.

1 Beğeni

Film hakkındaki görüşlerimi içeren inceleme hemen aşağıda, bir tık uzağınızda.

5 Beğeni

aaa547fa96bfc8d7988b52a430e3e81b2e658498_1_498x500

9 Beğeni

Abi pelerinimiz bile savaştı ya! Yani daha ne yapalım bilmiyorum.

Sinemada, Örümcek Adam’ın eldiveni neredeyse çıkardığı sahnede, çaprazımda oturan çocuğun çaresizliğini yaşıyorum hala. Ellerini öne doğru, eldiveni çekmek ister gibi uzattı garibim…

4 Beğeni

4 Beğeni

Thanos size de koca bir kitap serisinden fırlamış bir karakter gibi hissettirdi mi? Ben de herkes gibi bayıldım karaktere. Ölümden hoşlanmayan ve yüreğinde sevgi barındıran ama doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapmak için sevdiklerine bile kıyabilen bir karakter. Başlarda bana Gellert Grindelwald vâri bir karakter gibi gelmişti ama sonradan Azor Azai’e dönüştü.

Ben Groot’un gidişini izlerken resmen ayağa fırlayıp “yoooo!” diye bağırdım. Umarım ilerleyen filmlerde o da tekrar döner.

Filmde bana en göre en saçma hata Nick Fury’nin ilk saldırılardan sonra hiçbirşeyi bilmiyor olmasıydı. Sen koskoca Nick Fury’sin, Wakanda da koca bir savaş veriliyor ve uzaylılara karşı veriliyor ama senin hiçbir şeyden haberin yok.

1 Beğeni

Delikanlı adam işte, direkt sonuç odaklı düşünüyor :grin:

2 Beğeni

Aslında parmağını şıklatıp kaynakları da artırabilirdi :thinking:

1 Beğeni

Kaynakları arttırsa o zaman da kaynaklar için savaş çıkardı, emperyalizm her yerde.

Bu da doğru.

Gezegenin ekolojik düzeni de bozulabilirdi ,eh bunun olmaması için dünyayı yeniden şekilendirmesi gerekebilirdi .

1 Beğeni

https://www.instagram.com/p/BiKQkvCgz-X/

Thanosu ne yetenekleri varmışta biz fark etmemişiz.

Ben memnun oldum yok olduğuna. Bir sonraki filmde Thanos’a öfkesinden dolayı yük olabilirdi. Tekrar kontrolü kaydedebilirdi. Aslında düşününce yük olacak karakterleri yok ettiler zaten.

Gomara nın ruh taşına sıkışması konusunda haklı çıktın.

1 Beğeni

Yok olanlar da oraya gittiyse güzel bir hikaye çıkar 4.filme

1 Beğeni