Ayakkabı Numaralarımız

Hepimiz şöyle veya böyle ayakkabı kullanıyoruz. Öyle ki, artık ayakkabı hayatımızın vazgeçilmez parçası hâline geldi adeta. Bazılarımızın ayacıkları küçükken bazılarınınki büyüktür. Bu başlık altında birbirimizle ilgili en merak ettiğimiz şeylerden biri olan ayakkabı numaralarımızı paylaşalım!

Ben 43 numara giyiyorum ve çok memnunum. İyi ki 43 numara ayakkabılar var

5 Beğeni

İki ayağın toplamı mı 43? Abi kiraya ver istersen ayakkabıları, küçük bir aile yaşar orda.

Benim de 42 gerçi ne konuşuyosam…

5 Beğeni

Tam tamına… 43 :smile:

Bence ideal bir numara

1 Beğeni

Beğendiği modeli değil,bulabildiğini alan 46 numara ayaklılar selam olsun sizlere!

7 Beğeni

37 :slight_smile:En sıradan ayak numarasına sahip bir insan olarak istediğimi giyebiliyorum, kıskananlar çatlasın

3 Beğeni

Aynen… Üzücü. Ancak Bulgaristan’daydim geçtiğimiz aylarda orada daha çok var 46 numara, ayakkabımı oradan alacağım artık :joy:

1 Beğeni

Her modelde ilk tükenen numara bkz.:42 peehhhh sıradan, geç …

2 Beğeni

Öyle sabit bir numara yok. Modeline ve markasına göre 40,41 ve 42 numaralar ayağıma oluyor. Galiba en çok 41 numara giyiyorum. Şimdiye kadar da bulmakta sıkıntı çekmedim :smiley:

1 Beğeni

47,5 numara giyiyorum. Ayakkabı beğenmek gibi bir lüksüm olmadığı gibi, ayakkabı bulmak gibi de bir sıkıntım var. Sağlık olsun diyorum. :joy:

4 Beğeni

Ağzım açık kaldı, kendim de 46 giydiğim halde :grin: Gercekten istediğimiz bir şeyi bulmak çok zor. Ucundan da olsa aradığım şeye benzeyen bir ayakkabı görünce yapışıyorum hemen :joy:

2 Beğeni

Kesinlikle öyle. Yani askerde botlarım kırk sekiz numaraydı. En azından çalınma riski yoktu, çünkü en büyük 46’ydı benden sonra. :grinning::grinning:

Aynı durum bende de mevcut. Ben de 47,5 şanslıysam 47 giyiyorum. Bulduğum zaman fiyatına bakmaksızın alıyorum ayakkabıyı =)

39 , bir kadın için fazla büyük , öyle değil mi ?

1 Beğeni

Dünya berbat bi yer. Kalıplar var ve ben kalıplara sığmıyorum;
Hotiç ise 42 olan ayakkabım adidas da 44 nike da 44.5 olabilirken north faceim 46 columbiam 45 olabiliyor.
43 numara pumam ve conversim de mevcuttur.

Gel gelelim hem xxl tshirtüm hem large hemde medium tshirt giyebilmekteyim. ilginç olan Medium tshirt’ün large olandan daha geniş olmasıdır.

Lanet olsun kesimlere, kalıplara… Yaşasın dünyanın her yerinde aynı olacak ölçü sistemleri!!! Düzen gelsin artık :frowning: :mans_shoe:

4 Beğeni

37 numara (yirmi, hayır hayır 37 karakter)

2 Beğeni

Adidaslar için 41 uyuyor ama sevdiğim modeli artık piyasada bulamadığım için bayadır almıyordum. Geçen gözüme bi’ tane nike çarptı onu aldım 42.5 oluyor onda. Kundura filan giymem ama son giydiğimde onlarda 40 numara idi. Vaziyet karışık yani. :roll_eyes:

45 :expressionless: (20karakterrrrrrrr)

1 Beğeni

41-42 bazen buçuklu oluyor.

1 Beğeni

Plaka yerli: yani 41

2 Beğeni

37 ve ya 38.Duruma göre değişiyor aslında.Bazen 36 olabiliyor mesela. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni