Aylık Öykü Seçkisi Hakkında

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi için tüm duyurular, yorumlar, tartışmalar ve öyküler bu başlık altındadır.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 2009’un Haziran’ından bu güne süre gelen, yüzlerce yazarın katıldığı ve her ay düzenlenen bir öykü derlemesidir. Bu seçkide her ay seçilen farklı bir tema çerçevesinde öyküler yazılır. Yazılacak öykülerin fantastik kurgu, bilimkurgu, korku, polisiye gibi türlere ait olması gerekmektedir. Hikâyeler yeni ayın ikinci haftası içerisinde oykuseckisi@gmail.com adresine gönderilmek zorundadır. Gönderilen eserler denetleyici kurul tarafından incelendikten sonra; eğer temaya ve Türkçe kurallarına yeterince uygunsa, seçkide kendisine yer bulur. Öykü seçkisinin en büyük amacı, takipçilerine ücretsiz ve kaliteli eserler sunmaktır. Hikâyelere herhangi bir üyelik almadan rahatlıkla ulaşılabilir. Eğer arzu edilirse öyküler, okurlar tarafından yorumlanabilir.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, rıhtımı arayan kaybolmuş denizcilerin öykülerini bir şişeye koyup denize attıklarında; bu düşlerin vurduğu limandır. Ve düşlerin, tek gerçeklik olduğuna inananların daimi mekânıdır.

10 Beğeni

Yani sadece Türkçe kurallarına ve temaya uygun olması seçkide yer alması için yeterli mi? Tabi ki 250-5000 kelime olması dahilinde. Ben sadece beğendiğiniz öyküleri seçkiye dahil ettiğinizi zannetmiştim.

Yazarlar takma ad kullanabilirler mi?

Takma ad (kullanıcı ismi) ile gönderilen öyküleri Aylık Öykü Seçkisi'ne ekleme ihtimaliniz var mı? Yoksa mutlaka ad-soyad kullanmamız mı gerekiyor?

Son sayısı 23 Mayıs’ta gelen seçkinin yeni sayısı için gözümüz yollarda kaldı. 14. yıl özel sayısının gelmesi gerekiyordu. Bir haber var mı?

1 Beğeni