Aylık Öykü Seçkisi Yazarları ve Kayıp Rıhtım Editörleri Buraya!

Merhabalar,

Gerçekten muhteşem bir fikir, ben de destek olmak isterim. Dosyayı hazırlamak ne kadar vakit alır bilemiyorum elbette ama minimum 10 sayıyı word formatında hazırlayabilirim. Vakit buldukça sonrasında da yardımcı olmaya çalışırım elbette :slight_smile:

4 Beğeni

Harikasınız :slight_smile: Size diğer yardımcı olmak isteyen arkadaşlarla paylaştığımız özel mesajın davetiyesini gönderdim. Bir kabul edin, eğer mesaj geçmişini görebiliyorsanız ne ala, göremiyorsanız yapmanız gerekenleri sizlere açıklarım. 115. Sayı şu anda boşta. Oradan başlayabilirsiniz efendim ^^

3 Beğeni

Ne oldu arkadaşlar, e-kitaplar ne zaman çıkacak? O kadar zaman geçmiş bir haber yok.

Merak etmeyin, her şey yolunda. Şenlikleri bekleyin dostlar :slight_smile:

4 Beğeni

Bir faydamız olacaksa bizde gönüllüyüz.

Olur elbette olmaz mı, sizi bir sonraki serinin ekibine ekleyeyim o hâlde? Temmuzda bir seri daha e-kitap hazırlayacağız. Malum bu kadar süre 120 adet seçkiyi tamamlamamız mümkün değildi ^^

Tamamdır. Beklemedeyim.

Ben aziz Hayri… Bu konuda sizlere yardım etmek istiyorum. Ama bu konuda yeterince bilgim olmadığı için beni mazur görmenizi bekliyorum… İyi geceler

Selamlar, merak etmeyin sizlerle güzel bir şekilde açıklayıcı videolar paylaşacağım. Yakın zamanda dönüş yapmak üzere :slight_smile:

Ben bu sayıya ithafen PDF şeklinde bir e-kitap yaptım.

Link: 1-birlestirildi.pdf dosyasını indir - download

Sırtıyla beraber kapak ;

6 Beğeni

Ellerinize sağlık @atakangngor, hâlihazırda e-kitap çalışmamızı sürdürdüğümüz bir ekibimiz var kayıprıhtımda. Yaz sebebiyle şimdilik biraz duraladık ama bu ay içerisinde tekrar aktifleşmeyi düşünüyoruz. Elimizdeki 20 sayıyı tamamladıktan sonra yeni bir 20 sayıya (10’u güncel, 10’u eskilerden olmak üzere) girişeceğiz. Bu süreçte @azizhayri ve @aykutbarbaros’u da dahil edeceğim, biraz beklettim kendilerini, kusura bakmasınlar :slight_smile: Eğer yardımcı olmak isterseniz sizi de bu ekibe dahil etmek isterim. Birbirimize öğretecek şeylerimiz de olabilir hem. Tamamladığımız e-kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Merhabalar cümleten. İş yerinden girdiğim için kısıtlamalarda kaynaklı olacak paylaştığınız resimleri göremiyorum. Konu seçkinin e-kitaba çevrilmesi sanırım.

Ben her ay hem yeni hem eskilerden olacak şekilde seçkiyi Word de düzenleyip pdf haline getirip basıyorum, katlıyorum, dikiyorum, kapak yapıştırıyorum ve kitaplığıma ekliyorum. Eski sayılardan birinde (hangisi olduğuna emin değilim) fotoğraflarını da paylaşmıştım.

Sayfa sayısı fazla olmasın diye genelde 10 punto hazırlıyorum. Okuma zorluğu oluşturur mu bilmem ama bir cihazdan okumak isteyenler (kindle adı sanırım) bana ulaşabilirler. İster .doc ister .pdf halini atarım. Şuan elimde 1-72 arası sayılar ve 127-134 arası sayılar mevcut. Sizde çıktı almak isterseniz vakit bulunca nasıl yaptığımı da anlatabilirim.

Aslında vakit bulsam bir başlık açıp orada paylaşacağım ama henüz o vakti oluşturabilmiş değilim.
Saygılar, sevgiler…

5 Beğeni

Öykü seçkisi sayılarının e-kitaba çevrilmesi fikri tamamen başarıya ulaşamamış galiba. Çok üzüldüm. Harika bir fikirdi bence. Görebildiğim kadarıyla, sitede yalnızca 10 sayı e-kitap olarak var. Keşke devam edebilseydi. Hem harika bir arşivimiz olurdu hem de site daha çok tık kazanırdı. Bence siteden öykü okumakla, Kindle gibi cihazlardan okumak arasında devasa bir konfor farkı var. Kesinlikle öykülerin okunma oranı artardı.

Halbuki şu yazı bile nasıl heyecanlandırmıştı beni: “Seçkimizde bugüne kadar yer almış tüm öyküleri e-Kitap halinde indirebilir ve PDF, ePub veya Mobi formatlarında rahatça okuyabilirsiniz. Bu liste eskiye doğru güncellenmekte ve her ay yeni sayılar eklenmektedir.”

Bu konuda bir bilgisi olan var mı? E-Kitap olayının devam etme olasılığı var mıdır? Ne olur olsun. :slightly_smiling_face: Ya da kitap haline çevrilen başka bildiğiniz sayılar var mıdır?

2 Beğeni

Merhaba:
Bu konuyu takip eden biri olarak ve aynı zamanda Aylık Öykü Seçkisine denemelerini gönderen biri olarak böyle bir projeyi desteklerim ama gelgelelim bu konu hakkında yani pdf e- kitap olarak çevrilmesi konusunda maalesef fazla bir bilgim -ya da hiç mi demeliydim- yok. Bu sözlerimi bir özür olarak da okuyabilirsiniz

1 Beğeni

Ben de maalesef sizinle aynı durumdayım, bu işlerden hiç anlamıyorum. Ama seçkileri e-kitap formatlarına çevirmek isteyen ve hala hevesli olan arkadaşlar varsa, burada onları okumaya hazırız demek için bu yazıyı yazdım. :slightly_smiling_face:

Hevesli ve bilgili arkadaşlarımız böyle bir işe yeniden el atsa ne kadar harika olurdu. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bende yaklaşık ilk 72 sayının ve son 127-134. sayılar arası sayının word hali mevcut. Eğer e-pub ya da mobi çevrimi hakkında işinizi kolaylaştıracaksa paylaşabileceğim bir e posta adresi vermeniz yeterli. Saygılar.

2 Beğeni
2 Beğeni