Aylık Öykü Seçkisi Yazarları ve Kayıp Rıhtım Editörleri Buraya!

Evet arkadaşlar, sayın @gayekcelik bu projede taşın altına elini sokmaya karar vermiş bulunuyor. Yok mu arttıran ^^

3 Beğeni

Peri Bacalarını ben alabilirim.
Öykülerin hepsi olacak değil mi?
Bir de düzeltmeleri yapacağız sanırım - imla-

2 Beğeni

Peri Bacaları bende🙈 Son temayı @muaet halletmiş. Sanırım sana bir öncekini verir🙈

1 Beğeni

Ah anlamamışım, olur tabi neden olmasın :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen öyle, tüm öyküleri kronolojik olarak sıralayıp Word’ün ayıkladığı hataları düzeltmeniz gerekiyor. Gerekli bilgileri özel mesaj ile yolladım :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de elimden geleni yapmak isterim ama ayın 23’ünden sonra o zamana kadar siteye bile fazla uğrayamam.

O halde ayın 23’ünden sonra bana özel mesajla dönüş yapın, olur mu?

Öyle yapacağım (20 karakter)

Merhabalar tüm yazar ve okur arkadaşlarım,
Başlığı açarken amacım Seçki’de bazı konularda farklılıklar yaratmak ve bu konuda editör, yazar, okur herkesin fikirlerini almaktı. Herkes kendince katılıp katılmadıkları şeyleri söylemiş. Ben birkaç aydır yazamıyorum çünkü bir kızım oldu. Ancak en azından 4. Madde fikrim @muaet in de uğraşlarıyla hayata geçiyor gibi görünüyor. Bu uğraşa katkı sağlayacak herkese teşekkür ederim.

6 Beğeni

Bu ay ya da Haziran’da yapamam yoğunluktan dolayı. Fakat Haziran’dan sonra ben de yardım etmek isterim. Harika bir fikir gerçekten.

1 Beğeni

Bu arada, kapak görseli hazırlaması için de @muaet’e yardım etmek isteyen olur mu? Halihazırda o ay gelen görseli kullanılabilir belki. Alt kısma yayınevlerinin yaptığı gibi Kayıp Rıhtım logosu eklenebilir. Küçük birkaç değişiklikle yayınlanacak platformlarda daha albenili durabilir böylece, ne dersiniz? :slight_smile:

Eğer bu konuda da yardımcı olabilirim diyen olursa bana veya @muaet’e mesaj atarak ulaşabilir :krs:

2 Beğeni

Keşke bu vesile ile eski Aylık Seçkisi Yazarlarına da bir bilgi mesajı gitse. Belki yine aramıza dönmek isteyenlere mazeret oluruz.

O kadar çok eski yol arkadaşımız var ki…

Sevgiler
Dipsiz

2 Beğeni

Yardımcı olabilirim. Ben orijinal görselin kullanılmasından yanayım. Yine de bunu belli bir düzene sokabilirim elimden geldiğince. Rıhtım logosunu da ekleyerek hazırlayabilirim. :vulcan_salute: Tabi eğer başkasını bulmadıysanız. :joy:

4 Beğeni

Valla herhangi tasarıya açığız. Benim kafamdaki düşünce şöyle. Zaten aylık konu bazlı görsellere kitapların içerisinde yer vereceğiz. Bunun haricinde standart bir kapak görseli tasarlasak, her e kitapta yer alacak ve ancak seçki tarihi ve isminin değiştirileceği tekrar tekrar kullanabileceğimiz bir şey olsa enfes olur. Şu yayınevi logosu gibi alt kısma kayıprıhtım logosu fikri de iyi :smiley: Boyut olarak da bir word dosyası sayfası uygundur, artık kaç piksele denk geliyorsa, malumunuz kitapları önce word dosyasında hazırlıyoruz ^^

Bu arada şu anki düz kapak düzenimiz şu şekilde, bundan da esinlenebilirsiniz.

3 Beğeni

Ben şöyle hazırladım. Hakan’a da gönderdim bakalım. Onaylarsa halledilir geri kalanı çok sorun olmaz.

Düzenleme: Kindle’da sanırım renk olmuyordu. Siyah beyaz görünecektir.

5 Beğeni

Örnek Tasarım

14 Beğeni

Selamlar, kapak düzeni gerçekten güzel olmuş. Resmin yüksek çözünürlüklü bir halini bulamamışsınız ama sanırım. Arka plana bir de şunu deneyerek atabilir misiniz?

Ayrıca ilk seçkilerimizde görsel yok sayın ahali, eğer kapaklarımızda illüstrasyonlara yer vereceksek, onlara ne gibi bir çözüm bulmalıyız? Fikirlere açığız :slight_smile:

Bilmiyorum kaç seçkinin görseli yok ama hazır böyle şahane bir çalışma yapılıyorken illüstratör arkadaşlar seferber edilip onlar için de mi görseller hazırlansa, çok mu zor olur acaba böyle bir şey?

Bir de @Evis’in tasarımını çok beğenmekle beraber görselin kapağa uyması için yönünün değiştirilmiş olması biraz rahatsız etti beni, gerçi başka bir çözüm bulunabilir mi buna emin değilim.

Bire bir bakamadım ancak yine bir 30-40 tanesinde olmadığını varsayabiliriz. Şöyle en kötüsünü düşünerek 50-60 tane görsel yapacak bir üye topluluğu oluşturabilir miyiz bu proje için bilmiyorum, eğer durum o şekilde seyretmezse belki görseli olmayan seçkiler için standart bir kapak tasarımı üzerinden gidilebilir.

1 Beğeni

Güncellenmiş çizim ile.

Teşekkür ederim.

@muaet Bundan sonraki seçkiler için böyle çalışma yürütürsek daha rahat olur. Eski seçkilerin hepsiyle uğraşmak, uğraşan insanların hevesinin kaçmasına sebep olabilir. Birden iş yükü binince zor olacak çünkü.

@zehir Düz de kullanmaya çalıştım ama bütünlük kayboluyor. Böyle yapınca da sanki çizen arkadaşa ayıp ediyormuşum gibi hissediyorum ama büyükçe yazdım ismini. Birkaç deneme yaparım ama beğenmezsem atmam büyük ihtimal. :slight_smile:

4 Beğeni