Babil Kitaplığı (Kırmızı Kedi Yayınları)

2019’u 2020’ye bağlayan gece, kendime yeni yıl hediyesi olarak almıştım tam set halinde.

Ne zaman 2020 ile ilgili olumsuz şeyler yaşansa, dillendirilse aklıma bu set geliyor. Zaten öykü seven biri de değilim :slight_smile:

1 Beğeni

Edindiğim en özel seri diyebilirim sanırım. Turuncu kitaplar içinde benzer düşüncedeyim. Hemen yarısını okudum, birkaç aydır okumaya kıyamıyorum. Edindiğim için gerçekten mutlu olduğum beni heyecanlandıran kitaplar barındırıyor.

2 Beğeni

Sanırım 13 ile 14’ün yer değiştirmesi gerek. Benim elimdeki Akbaba kitabı 14 numara. Ama internette gördüğüm bütün sıralamalarda bu kitap 13 olarak gözüküyor. Elinde Vathek olan varsa 13 numaranın bu kitap olduğunu doğrulayabilir mi?

Eve gidince bakıp yazarım.
@fmd_1
Ekleme fotoğraf ;
Vathek 13, Akbaba 14 bende de.

6 Beğeni

Teşekkürler.
@fortknoxt düzeltir o halde

2 Beğeni

Düzelttim. :+1: :+1: :+1: :+1:

1 Beğeni

Seriyi tamamladım ama size şöyle kötü bir haberim var. Kitaplar sanırım tekrar baskı yapmayacaklar. Tamamlamak istiyorsanız hızlı bir şekilde tamamlayın, özellikle Kaçan Ayna hiçbir yerde bulunmuyor. Nadirde var ama birkaç tane.

Umarım “Şu an” kelimesi gerçekten şu andır. Tekrar basılmazsa çok üzücü olur.

4 Beğeni

Evet gerçekten üzücü bir haber olur basılmaması. Ama benim için asıl üzücü haber Dost Kitabevi baskılarından hâlâ 9 adet eksiğimin olması… Bu sebeple zaten hiç Kırmızı Kedi’ye yanaşmadım, yıllardır Dost’u tamamlamaya çalışıyorum.

Çevirilerin çoğu aynı diye biliyorum. Tabi Dost baskısı tasarım ve baskı olarak çok daha kaliteli ama. Ben sıkıntılı gördüğüm tamamlayamayacağımı düşündüğüm serilere girmekten vazgeçiyorum artık. Yenç başlayan serilere bile ingilizcesinden devam edemeyeceksem başlamıyorum. Bir miktar sinir stres azalttı bu bende. Diğer türlü aradığım seriden bir kitap görürüm diye sürekli kontrol ediyorum her yeri. Sinir bozucu ve vakit kaybettirici.

1 Beğeni

Kırmızı Kedi’den çok önce Dost’u toplamaya başlamıştım. Ama sonra karar verseydim yine Dost’u seçerdim. Neden? Çünkü birincisi kapak tasarımları çok daha güzel, ikincisi de kendime zorluk çıkaracak seriler toplamayı seviyorum. :smiley:

Çağlayan Yeni Dünyalarda serisi, Okat Uzay serisi, Baskan Kurgu-Bilim dizisi, Metis Bilimkurgu dizisi, Sarmal Bilimkurgu serisi, İthaki Yayınları’nın eski bilimkurgu serisi gibi gibi. Hiçbiri elimden kurtulamadı bu serilerin, toparladım.

Sırada Babil Kitaplığı ve Adam Yayınları öykü ve şiir klasikleri serilerimi tamamlamak var…

2 Beğeni

Eski serilere ilgin varsa Başkan Savaş romanları serisi 27 kitap var, bir ara bu serinin kitaplarını toplama düşüncem vardı ama öyle kaldı.

Baskan Yayınları, İstanbul, 1975, 1976

1- İkinci Dünya Harbinde Casuslar ve Hainler
2- Pueblo Olayının Esrarı
3- Normandiya Çıkarmasının Perde Arkası
4- Pearl Harbor Baskını ve Sonrası
5- Ölüm Denizaltıları U-Botlar
6- Graf Spee’nin Sonu
7- Tankların Hücumu
8- Ölüm Avcıları
9- Amiralin Kurtları
10- Neretva Cehennemi
11- 633. Filo
12- Panzer Birlikleri
13- Kahramanlar
14- Pasifik Savaşı
15- 4000 Metreden Hücum
16- Hitler’in Açıkdeniz Filosu
17- Kader Köprüsü: Remagen
18- Sydney Savaşı
19- Bir Askerin Anıları cilt 1
20- Bir Askerin Anıları cilt 2
21- Cehennem Kapıları
22- Dunkerque Cehennemi
23- Ormanda Unutulan Asker
24- Çağımızın Casusu Sorge
25- Bismark’ı Batırırız
26- Barajları Yıkanlar
27- Pearl Harbour

2 Beğeni

Kaçan Ayna gibi dikkatinizi çeken başka kitaplar var mı? Daha dün ben de bu konuyu düşünüyordum.

Rüyalar Kitabı, Dilek Evi, Micro Megas kirmizikedinin sistesinde yok diğer sitelerde bittiğinde muhtemelen onlar da biter gibi. Bence alacaksanız en azından bunları kirmizikedi.com.tr de bulunmayanları ya da stokları az olanları alın.

1 Beğeni

Sarmal bilimkurgu dizisini ben de isterdim. Beyaz kağıda baskıydı yanlış hatırlamıyorsam. En sevdiğim :sweat_smile:

Aslında seride 2. baskıya giden kitaplar oldu. Bundan sonra tekrar baskı yapmama kararı alındıysa eğer arkasındaki sebebi çok merak ediyorum.

Güzel seriymiş keşke böyle serileri günümüzde de görsek.

2 Beğeni

Evet. Aslında serinin bazı kirapları uygun fiyatla nadirde bulunuyor ama tek tek bulunduğu için kargo sorun oluyor. Sahaf gezme ile daha uyguna bulunur.

1 Beğeni

Bu seriyi @Agape telkinleriyle almıştım. İyi ki al al demiş. Okumak fırsat olmadı ama güzel seriye benziyor uzaktan :smiley:

Sağol @Agape kalp kalp

Sen bu seriyi atınca aklıma daha önce okumak için listeme eklediğim, sonra unuttuğum İlya Ehrenburg’un kitapları geldi. 5 kitaplık seriydi sanırım onları alayım bu ay unutmadan, okudun mu sen?

1 Beğeni

Ben çok eski yıllarda okumuştum, yeni baskıları ben de alacağım ama uzun zamandır Fırtına 1. ciltin baskısı yok, birlikte alırım diye almadım. Kor salgın dönemi pek kitap basamadı.

1 Beğeni