Babil Kitaplığı (Kırmızı Kedi Yayınları)

Sordum bakalım ne zaman basılacak diye cevap verirlerse paylaşırım. Amazon’da buldum o kitabı ama satıcısı sıkıntılı.

1 Beğeni

Kaçan Ayna en sıkıntılısı. Bulursanız seriyi ilerde dizecekseniz bile alın çünkü basılmaz ise fiyatı uçacak, hiçbir sitede yok nadir hariç. Kırmızı kedinin fiziksel kitapçılarnda vardır belki. :sweat_smile: Ben iki haftadır farkedilmesin de bittiği bwn alana kadar bitmesin diye çok uğraştım. şükür bitti de​:grimacing:

Ben Kaçan Ayna’yı yanlışlıkla iki kere almıştım. İnternet ve fuardan :slight_smile: Ama sanırım ya birine verdim ya da sattım.

Son birkaç yorumu okudum, buradan çıkarım ile sanırım kitaplar tükeniyor. Sayın okurlar, okuma tarzınız, yaşınız nedir bilmem fakat Babil kitaplığını 5 yaşındaki çocuğunuza ilerleyen yıllarda okuması içinde, 70 yaşında dedenize okusun diye de alırsınız. Hele forumun genelinde olduğu şekilde iyi bir kitaplık oluşturmak isteyenlerde muhakak bulunması gereken bir seri. Kıymetli bir seri, kıymetli yazarlardan oluşuyor. Madem tükeniyor 3,5 değil bulduğunuz gibi topluca alın derim. Elimde seri olmasına, bazı kitaplardan 2’şer tane olmasına rağmen tükeniyor haberini alınca bir ürktüm :slight_smile:

3 Beğeni

Bunların burada dile getirilmesi de ayrıca sıkıntılı. Burayı takip eden sahaflara selam. <3

Kaçan Ayna’nın bitme nedenini de biliyorum. Youtube’ta Klasik Okur kanalı sürekli paylaştı ve önerdi bu kitabı.

3 Beğeni

Benim tarzım değil, 3 liralık kitabı baskısı bitti diye 333 liraya almak. Mümkün değil almam. İşte niyeti olanlar sahafa bırakmadan bulsun alsın ne diyeyim.

1 Beğeni

Bitmesi normal, öneriyle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü biten kitabın ilk baskısı 2016 olması lazım . Ben dile getirdim çünkü bir süre sonra hiçbir şekilde bulunmayıp sasece sahaflarda yer almaya başlayacak. Ve bu gerçekten büyük problem.

Ben Borges ile Kısa bir cehennem ziyareti kitabında ismi geçince tanıştım Klasik sevmeyen beni babil kitaplığına kadar getirdi bu merak.

Kırmızı kedi Dost yayınevi gibi küçük bir yayınevi değil, belki de satış yapıyor olduğu görününce basmaya devam eder kitapları. Koskoca firma yani. Umarım da basılır ben epey zorlandım toplamda dört farklı siteden alışveriş yaptım toplamak için.

3 Beğeni

Elimde ters basılmış bir Katip Bartleby var. İlerde değerlenir mi dersiniz? :grinning:

5 Beğeni

Bence güzel oldu :grin:

4 27 ve 17 ikişer tane. İlkleri hasarlı gelmişti, kırmızı kedi kitapları geri istemeden yollayınca ikişer tane olmuş oldu.

11 Beğeni

Harika! :heart_eyes: ama neden numara sırasına göre dizilmemiş diye düşünüp durdum :smiley:

1 Beğeni

Renk sıralaması yapmış Özgür. Ben de sayılara göre sıraladım açıkçası. Renk için BKK yeter hep aynı olmasın şimdi :smiley:

2 Beğeni

Bende almayı düşünüyordum bu seriyi ama tekrar baskısı olmayacaksa kitapları toplamak benim için büyük sıkıntı olur.

Tekrar baskısı yapılmış bir sürü kitap var seride elimde olan. Sırf bir kitabın baskısını yapmayarak seriyi bozacaklarını düşünmüyorum. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

1 Beğeni

Kırmızıkedi’nin kendi sitesinde bazı kitaplar tükendi, stokta yok yada sınırlı stok 1-2 adet şeklinde gözüküyor o yüzden emin olamadım. Hepsi stoklu gözükürse yakın zamanda almayı düşünüyorum, merak ettiğim bir seri.

1 Beğeni

YKY’den tekrar baskılarla ilgili aldığım cevaptan sonra gaza gelip Kırmızı Kedi’ye de bu seri hakkında mail attım. Umarım olumlu bir yanıt alabilirim. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Umarım olumlu cevap verirler. Yoksa büyük ihtimal karaborsa olur :grimacing:

@ilydious bende Dm’den yazdım bakalım. Cevap gelirse paylaşırım.

Dm mesajım görüldü ama cevap gelmediğine göre sanırım olumsuz :neutral_face:

1 Beğeni

Bence boşuna telaşlanıyorsunuz ama yine siz bilirsiniz :slight_smile:

Bence boşuna değil ama bakalım :sweat_smile: 5 senede 1. Baskıdı bitmeyen bir kitap için yeniden basım çok karlı bir tercih değil. Yani telifsiz falan ama yine de…

Bu arada

1 Beğeni

Sonraki alışverişimde hepsini alırım diye düşünüyordum ama eksik kalacaksa hiç bulaşmam o diziye. Forumda beğenen arkadaşlar var. O yüzden alacaktım ama zor gibi.

@Ozgur üzdün :pleading_face:

1 Beğeni

Şu an 6-7 kitabının basımı yok. Ama kitapyurdu vs. bulabiliyorsun. Tek sorunlu Kaçan Ayna. O da kırmızı kedinin kendi fiziki mağazalarında var. Biraz uğraştırabilir ama setteki 3 kitabı okudum şimdilik ve hiç kötü yorumum yok. :sweat_smile: Güzel gidiyor.

Çok önce paylaştım ben o ekran görüntüsünü. Geçen ay falandı sanıtım Üstteki mesajlarda var.

1 Beğeni