Basılacak Fantastik Romanlarım

Başarılar diliyorum, bol satışlar.

1 Beğeni

Yanlış anlaşılmasın kimseye bir düşmanlığım yok ama genelde Wattpad kitaplarını sevmem.Sizin kitabınız umarım Kötü Çocuk gibi saçma bir kitap değildir.

5 Beğeni

Yok. Değil. O kitapları benim de okumuşluğum var ve gençlerin yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Aminn inşallah. :blush:

1 Beğeni

Evet, kesinlikle haklısınız.Dün sırf merakımdan Wattpad’ı indirdim ki, indirmez olaydım.Ben fantastik kitapları sevdiğim için,fantastik,bilimkurgu ve genelkurgu kitap türlerini seçtim ama tam bir hayal kırıklığı oldu.Kitapları okumadım ama bir insan yani o kitabı yazan nasıl fantastik tür kitabının kapağını veya bilim kurgu kitaplarının kapak fotoğraflarını aşkla alakalı koyar?Kitabı okumadan kitabın kapağından soğudum resmen ve hemen uygulamayı kaldırdım.

1 Beğeni

Aslında Wattpad’de çok iyi kitaplar var ve bazıları kapağı kötü olsa bile okunmayı hak ediyor. Nitekim iyi kitaplar olduğu kadar kötü kitaplar da var ve bu kötü kitaplar yüzünden gerçekten işini, yazmayı, kurgulamayı VS hakkıyla yapan insanlar hak ettiği değeri göremiyor. :roll_eyes:

2 Beğeni

Yazımı o kadar profesyonel olmasa da kutsal ruhlar savaşı ve yazarın dıger kitabını öneririm. Acemice ama kesinlikle kotu degil. Zaten bölümler ilerledikçe ve özellıkle diğer kitapta kendini çok geliştiriyor yazan kişi. Birde Han diye bir kitap vardı henüz okumadım ama kaliteli bir epik diye biliyorum. Arayıp bulunca çok güzel şeyler çıkabiliyor yani.

3 Beğeni

Kitabı merak ettim. En kısa sürede bakacağım.

Bu arada basılacak kitaplarım arasında yer alan Dönüşüm Serisi 1 - Kanlı Geceler’in ilk bölümünü yayınladım.

Dönüşüm Serisi 1 - Kanlı Geceler linkinden okuyup görüşlerinizi iletebilirsiniz arkadaşlar.

Size başarılar, umarım her şey gönlünüzce olur. :blush:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Amin inşallah. :slight_smile:

2 Beğeni

Zevkler ve renkler tartışılmaz, buradaki arkadaşlar kitaplarınızın kapaklarını ve isimlerini beğenmemiş olabilirler ama muhtemelen dışarıdaki ergen kız kitlesinin çok hoşuna gidecektir. Hatta birçok usta fantastik kurgu yazarının kitaplarından bile çok satılma potansiyelleri var. Benim fikrime gelince; bence bu kitapları fantastik olarak adlandırmak yanlış çünkü kitapların amacı ve konusu fantastik bir dünya oluşturmaktan ziyade yakışıklı erkekler ve aşk üçgenleri gibi duruyor.
Yine de başarılar dilerim Sonuçta ne demiş üstat: Zevkler ve renkler…

3 Beğeni

Kısmet. Ne diyelim. Hayırlısı olur inşallah. Kitaplarım içerik olarak hem gençlere hem de yetişkinlere hitap etmekte. İsme bakarak direkt gençlere yönelik diye bir düşünce paylaşımının yanlış olduğunu düşünüyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

IMG_20200711_085341

7 Beğeni

Fantastik eserler yazmanız güzel bir şey ama bu örneklerde açıkçası ben Wattpad’deki kötü çocuklar, mafya vampirler gibi şeyler gördüm(hevesinizi kırmak için söylemiyorum yanlış anlamayın) Belki içerikleri iyidir, kimse bilemez sonuçta. Ama bu tarza gönül vermiş biriyseniz okuma alanında kendinizi çok daha fazlaca esere verip sonrasında daha büyüleyici dünyalar oluşturup karşımıza gelseniz eminim hem kendinizi hem de okurlarınızı daha çok tatmin edebilirsiniz. Her yazar mükemmel kurgularla başlamıyor zaten, umarım siz de bu yolda kendinizi geliştirebilirsiniz ki ben geliştirebleceğinize inanıyorum, sadece biraz daha içine girmeniz gerek diye düşünüyorum.
Kapak konusuna gelirsek kapakları ben de başarılı bulamadım açıkçası, tanıtım için de olsa kitap kapağı da olsa iyi durmuyorlar, onu daha iyi hale getirmenizi tavsiye ederim. Başarılar şimdiden :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel yorum ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Evet. Maalesef ki Wattpad’de yer alan saçma kurgular yüzünden kalemi iyi olan pek çok yazar hak ettiği yere gelemiyor. Bu üzücü bir durum diye düşünüyorum. Hele ki bir kitlen yoksa okunma olasılığın daha düşük oluyor…

2 sene öncesine kadar çok kitap okurdum ama 2017 yılında evlenip hamile kalınca ve 2018 yılında da doğum yapınca eskisi gibi okuyamaz oldum. Ne zaman okumaya çalışsam hem kafam dolu olduğu için hem de yorgun olduğumdan kendimi kitaplara veremiyorum. İnşallah o zamanlar tekrar gelecek ve bolca kitap okumaya devam edeceğim. Fantastik dünyalar benim için çok özel bir yere sahip. Hem ben yazarken hem izlerken hem de okurken çok mutlu oluyorum. Gerçek dünyanın sıkıntılarından uzaklaştırıyor.

İmkanım olduğu her zaman yazmaya, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Nitekim daha öncesinde de belirttiğim gibi ben ne bir J. K. Rowling’im ne de Stephen King. O yazarlar zaten zaman geçtikçe kendi ekiplerini kurdukları için şimdi daha başarılılar. Eserlerini okuyan onlarca insan, düzenleyip fikir veren yine bir o kadar da insana sahipler.

Türkiye şartlarında hiç hak etmediği yerlerde olan insanlar olduğunu da biliyorum. Yazar iki üç tane sevgi sözü yazıyor, binlerce kitap satıyor.

Bense her gün düşünüyorum, eşimle birlikte kafa patlatıyoruz. Şurası şöyle iyi olmamış böyle daha iyi olur ya da devamında şu olaylar olsun. Bu karakterin özelliğini biraz daha geliştirmeli gibi. Kitaplarımın üzerinde çok duruyoruz anlayacağınız.

Ki eşim normalde kitap okumayan bir insan ve bana çok fazla yardımcı oluyor. Herkesin eşi bunu yapmaz.

Kitaplarım basılacağı zaman zaten profesyonel bir kapak hazırlanıp yine içeriğinde de profesyonel düzenleme yapılacaktır. O zaman daha fazla kitle çekerim diye düşünüyorum.

Facebook ta eserlerimi bilen ve bekleyen pek çok okurum mevcut. Çok olmasa da kendine has bir kitleye sahibim. Dilerim bu kitle daha da artar ve olumlu - olumsuz görüşler alıp kendimi daha da geliştiririm. :slight_smile:

İnsanlar karantinada sıkılıp,kitap yazmaya başlamışlar sanırım :sweat_smile: (buna benzer bir kaç yeni konu daha gördüm)

Öncelikle, umarın hayalleriniz gerçekleşir, hedefinizdekinden daha da iyi yerlere gelebilirsiniz.

Normalde Wattpad kitapları hakkında iyi şeyler düşünemiyorum, önyargımı maruz görün. :upside_down_face:

Ben kitapların kapakları hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Bu tarz kapakları sevemiyorum (ki artık şu meşhur erkek modelden gına geldi.) Bu tarz kapakları görünce, ucuz korku film afişleri ve genç kızlar için hazırlanan dergiler geliyor aklıma.

Fantastik kitaplarda çizim tarzı ya da minimalist illüstrasyonları daha çok yakıştırıyorum.

4 Beğeni

Merhaba. Diğer hesabıma bir türlü giriş yapamadığımdan bu hesabım ile yanıt veriyorum.
Ben uzunca zamandır yazı yazan bir insanım ve insanlara bir kitap sunacaksam eğer bunun en iyisi olması için çabalıyorum. Eşim ile birlikte kitaplarımın düzenlemesini yaparız, takıldığım yerlerde bana yardımcı olur ve araştırma yaparım. Bence fantastik bir eser araştırma yapmadan yazılmaz.

Wattpad platformu için yorumunuza yanıt vermem gerekirse orada çok başarılı eserler var. Bazıları o kadar başarılı ki yabancı yazarların gördüğü ilgiyi hak ediyor ama ne yazık ki bu ilgiyi görmüyor. Ülkemizde yazarlar bir kitap bastırabilmek için yayınevlerine kitap gönderiyor ve yayın evlerinin büyük çoğunluğu bu eserin içeriğini incelemeden reddediyor. Mükemmel olup olmadığını bile bilmiyor. Neden peki? Çünkü adı duyulmamış biri. Bu biraz haksızlık olmuyor mu? Buna ben de dahil. Kaç tane yayın evine kitabımı (ilk basılan kitabım) gönderdim ama basmak istemediler. Sonrasında ben de kendi imkanlarım ile bastırdım. Bu sayede Türkiye içerisinde adımı tanıyan pek çok okura erişebildim. Şimdi amacın Wattpad’de olsun olmasın yazdığım tüm kitaplarımı bastırabilmek. Sosyal medya üzerinde pek çok hesabım doğrulandı, Instagram için uğraşıyorum. Inşallah o da doğrulanacak.

Resimde görmüş olduğunuz hiçbir resim kitap kapağı değil. Benim yapmış olduğum çalışmalar. Resimde yer alan kişiler bana ilham verenler. Her yazar bir kişiden, bir olaydan ya da bir eşya vb şeylerden ilham alıp yazar, ben de onlardan ilham alıp yazdığım için resimlerini kullandım. Kitaplarım basılacağı zaman kapakların en iyisi olması için çabalayacağım.

Bakalım nasıl bir kapak ile karşınıza çıkacağım? Kitaplarım basıldığı zaman sizlerle paylaşacağım zaten. O zaman yine görüşlerinizi almak isterim.

Beni : Freelyshout, Simitsi, FotVid, Teskale uygulamasında dilerseniz cerenoktay kullanıcı adını aratarak takip edebilirsiniz. Ayrıca Goodreads uygulamasında doğrulanmış yazar profilim de bulunuyor. Kitaplarım çıktığında oraya da eklenecektir. :relaxed:

Saygılarımla.

2 Beğeni