Beğendiğiniz Kitap Alıntıları

Bir ayıya bisiklete binmesi öğretilebilir ama yine de bu,hayvanın bu işe uygun olduğunu göstermez.

Kör Talih-Stanislaw Lem

7 Beğeni

‘’ Bir düşüncenin genel kabul edilmesi o düşüncenin doğruluğu hakkında, hatta olasılık sebebi hakkında bile bir kanıt değildir.’’

[Arthur Schopenhauer - Haklı Çıkma Sanatı - Eristik Diyalektik]

5 Beğeni

Biliglig biligsiz kaçan teng bolur
Biliglig tişi er, cahil er tişi

Bilgiliyle bilgisiz nasıl denk olur
Bilgili dişi erkek, cahil erkek dişi sayılır

Atabetül Hakayık-Edib Ahmed Yükneki

2 Beğeni

Renklendirmeyi kitapta değil fotoğrafta yaptım :joy:
İnsanın Bir Dakikası / Lem

7 Beğeni

Tam bu özgürce değil bir virüs olmalı diye şüpheye düştüm. Baksana ne kadar güzel duruyor fosforlu fosforlu, gerçeğini denesene :))

1 Beğeni

Asla :joy::joy: eskiden şiirlerin altlarını çizerdim.

Bir tek ona kıyabiliyordum. Artık ona da kıyamıyorum. Hoş ikinci el aldığkm bazı kitaplarda isim imza var, bazı kitaplarım hasarlı hatta bazıları bendeyken sarardı. Hepsinin ayrı anısı var sadece bendeyken zarar görsün istemiyorum. Yeniden alabileceklerime kötü davranıyorum, mesela anubis kapılarını baya parçalayarak okudum yenisini alırım mutlaka tekrar diye. Eskisini de hediye ederim mutlaka

2 Beğeni

Çöpün dibini sıyırmış kitapları bile okuyabilecek tıynette olduğumu bildiğine göre eskileri nasıl değerlendireceğini anladın sen :Dd

2 Beğeni

Not alındı :joy::joy:(Adamlar aya gitti biz hala 20 karakterle uğraşıyoruZ)

3 Beğeni

“Satranç tahtana şahları, vezirleri, kaleleri, filleri yerleştir,” diye sözüne devam etti Geralt, "benimle ilgilenme çünkü ben burada bu tahtanın üzerini örten tozdan daha büyük bir anlam taşımıyorum. Benim oyunum değil bu. Bir seçim yapmak zorunda olduğumu mu savunuyorsun? Sana yanıldığını bildirmek isterim. Seçim yapmayacağım. Gelişmelere uyacağım. Başkalarının seçimlerine uyacağım. Her zaman böyle yaptım ben. "

“Sen kadercisin.”

Nefret Çağı - Andrzej Sapkowski

3 Beğeni

“Sizden bekleneni yapmanın getirisi büyüktür, hele ki insanlar sizi sinsi biliyorsa.”

Vakıf - Isaac Asimov

4 Beğeni

Büyüdükçe o deliksiz uykular yerini tedirgin uykulara bıraktı. Bir daha hiç o kadar derin bir uçurum gibi uyuyamadım.

Paranın Cinleri, Murathan Mungan

6 Beğeni

“İnsanlar savaş zamanlarında çok şeye katlanabilirler.”
“Ama yurtsever duygular uyandıracak yakın bir tehdit ortada yoksa, en önemsiz şeylere bile dayanmak güçtür.”

Vakıf - Isaac Asimov

5 Beğeni

Hiçbir zaman anlamayacaktı beni, çünkü ilgimi çeken çok fazla șey vardı ve geberinceye kadar birinden ötekine koşacaktım. Gece budur işte, adamı böyle yapar. Kendi kafa karışıklığımdan başka bir şey sunamazdım kimseye.

Yolda - Jack Kerouac

3 Beğeni

“Zaten ben hiçbir şeyin gerçeğine varamadım şimdiye kadar. Yargılarımı sözlere değil, davranışlara göre ayarlamalıydım.”

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery

1 Beğeni

Zavallı genç kâtip elleriyle yüzünü kapatırdı ve bundan sonra defalarca kez insanların ne kadar insanlık dışı davrandıklarını, eğitimli ve kültürlü nezaketlerinin altında nasıl da acımasız olduklarını görünce ürperirdi. Tanrım! Üstelik bu adamlar toplum tarafından beyefendi ve onurlu adamlar olarak görülüyordu bir de…

Palto - Nikolay Vasilyeviç Gogol

6 Beğeni

“Eğer ararsan mutlaka bir şey bulursun, ama bu her zaman peşinde olduğun şey olmaz.”
Hobbit, J.R.R.Tolkien

11 Beğeni

Bir insan bir şeyi aynı anda hem tek hem de parçalar bütünü olarak görebiliyorsa, onu bir tanrıymışçasına arkasında bıraktığı izlerden takip ederim.
(s.45)
Platon- İnsanın Kendini Yenmesi En Büyük Zaferdir

5 Beğeni

Siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk.

Victor Hugo

15 Beğeni

JACK LONDON - DEMİR ÖKÇE

13 Beğeni

Bayağı oldu okuyalı. Fakat jelatinleyip kaldırırken gözüme ilişti. Dronov Klim Samgin’e söylüyor. Gorki’nin Klim Samgin’in Yaşamı adlı eserinden.

3 Beğeni