Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Onu da beklerim. Koskoca Dune’u verdiler adama Fahrenaytı verdiler. İki gün sonra Metis kapanıp yüzüklerin efendisi basacak olsa onu da verirler.

Serinin içinde seri kitap basmaları problem değil bu arada arkadaşlar, bu hiç problem değil hatta. Vakıfı mesela bassınlar mesela gıkım çıkmaz. Mesele seri olması değil. İthaki’nin seri basma politikası. KAfasına göre 2 kitap basıp seriyi bıraktığı da oluyor hepsi basılacak diyip tek kitapta bıraktığı da. Enginlik serisini öyle bir yalan ettiler ki mesela, bence son 20-25 yıldaki en iyi uzay operasını mahvettiler. Buna kötü yaptılar demek ithakiye saldırmak değil. Ben okuyucuyum abi. Bana söz verilirse tutulmalı, seri basıyorsan devamını da basmalısın, basmayacaksan baştan söylemelisin satmazsa basmam diye. Yok kargoda kayboldu, yok telif sorunlu falan filan hikaye. Yıllarca vakıf basmadılar, yok dava falan dediler noldu? Dava mı bitti? Yoo davanın seriyle alakası zaten yok. Dürüst olmayan insanlara karşı tahammülüm yok benim. Bir ara liste yapmıştım forumda 20 tane falan seriyi nasıl hiç ettiklerine dair. Arayıp bulabilir bana abartıyorsun diyen arkadaşlar. Almayın okumayın falan diyemem kimse de diyemez. Başka basan yayın evi de yok, yani alternatif yok ki ordan almayın buna yönelin diyebileyim. İyi yaptığı işler de var ama direttikleri yanlışlar benim canımı zamanında çok sıktı. Kitabı görünce de başlayıp bitiremediğim bir kitap olduğunu hatırlayıp “lan seriydi bu yaa” dediğim için yazdım buraya da.

Velhasıl, bu sette seri olmasını istemiyor değilim/değiliz. Ne isterlerse koysunlar, sadece dürüst olup bunun ilk kitabını basıcaz sonunu merak ediyorsan ingilizce öğren demesinler.

ilk aramada bulduğum listelerden biri

11 Beğeni