Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Aramıza hoş geldiniz :slight_smile:

1 Beğeni

İthakiye karşı içimdeki öfke tekrar kabardı.

1 Beğeni

İthaki formunda yine :slight_smile:
zorunlu olmadıkça tercih etmiyorum, kafamı ferah tutuyorum :slight_smile:

1 Beğeni

@Ezheret, Yiğit Yavuz iyi bir çevirmen. Daha önce Frankenstein için Kayıp Rıhtım’da da şöyle bir yazısı yayınlanmıştı:

Tavsiye ederim. Sitedeki içeriği bile bol dipnotlu :slight_smile:

6 Beğeni

1818 ve 1838 basımları arasındaki olan farklılıklar için Gülsüm Canlı çevirisi olan Ötüken baskı da tercih edilebilir.

2 Beğeni

Herkes RUR okumuş, yok mu Alaycı Kuş okuyan?

3 Beğeni

Önümüzdeki haftalarda okumayı planlıyorum, ben de okuyan varsa yorumlarını merak ediyorum.

Önümüzdeki ay içerisinde Işık Tugayı, Makinelerin İmparatorluğu, Yitik Dünya, Mekanik gibi dilimize çevrilmiş ama az okunmuş bk kitapları üzerine okuma yapmayı düşünüyorum. :slight_smile:

5 Beğeni

Işık Tugayı yorumunu merakla bekleyeceğim.

3 Beğeni

Teşekkür ederim, ben de kitabı baya merak ediyorum, bitirince mutlaka yorumlayacağım bu kitapları.

2 Beğeni

Alaycı Kuş benim de ilgili çekti, listeme aldım ama alıp okuyana kadar ciddi bir süre geçer. Yorumları bekliyorum ben de.

3 Beğeni

21 Beğeni

Kısaymış, birkaç gün sonra okurum.

2 Beğeni

Daha önce Metis’ten çıkan bir kitapmış

https://www.metiskitap.com/catalog/book/5015

Rıhtım’daki inceleme

4 Beğeni
5 Beğeni

Uzun süredir bu seriden hacimli bir kitap çıkmadı, fiyatları çok uçurmak istemediklerinden dolayı bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama umarım yakın zamanda 600-700 sayfalık eserler görürüz.

5 Beğeni

Neden, daha mı iyi oluyor 600-700 sayfalık kitaplar?

2 Beğeni

Kalın kitaplar daha iyi oluyor diye bir şey demedim. Sadece biraz da çeşitlilik lazım diyorum. Eskiden kalınlı inceli her tarzda kitap görürken son zamanlarda çıkan kitapları ince seçiyorlar. Çok büyük bir sıkıntı değil aslında ama insanın canı arada çeşitlilik istiyor. :))

3 Beğeni

Metis Bilimkurgu serisinde bulamadığım kitaplardan bir tanesiydi. Güzel oldu benim açımdan tekrar basılması.

Okudum.

2 Beğeni