Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Aslında dizi-seri yapmanın iki temel amacı var. Okura almayı düşünmediği kitabı aldırmak ve yayınevi için bir kataloglama yapmak.

6 Beğeni

Evet, her iki amaç da gayet anlaşılır ve güzel. Diğer başlıkta kitaba ait bir incelemeye rastladım. Onu okuduktan sonra muhtemelen ben de alırım kitabı.

3 Beğeni

Aslında düşünürseniz serinin başlarında bilinen kitaplarla bir itibar oluşturup sonra başka kitaplar eklediler ve seride olmasa hic okunmayacak kitaplar 2 3 baskı bile yaptı.

8 Beğeni

Derin bir sevgi besliyorum bu kitaba. İstiyorum ki herkes ama herkes okusun. BK Klasikleri’ne dahil olması sırf bu açıdan beni çok sevindirdi.

Zamanında kıymeti bilinmedi. Kitabı başlarında bırakan da çok oldu (bence baştan sonra harikaydı). Şimdi BK Klasikleri ile birlikte hak ettiği ilgiye ulaşacağına inanıyorum.

Post apokaliptik kurguları seviyor ve bir de özgünlük arıyorsanız bu kitaba mutlaka bir şans verin.

(Eski kapağı kitabı çok güzel anlatıyordu bence. Bu baskısını almayacağım, çünkü ilk baskısı bende iyice yer etti. Ancak yeni kapağı da oldukça güzel ve kitabı ele alır nitelikte.)

13 Beğeni

50’de Hyperion göreceğiz gibime geliyor.

3 Beğeni

Hyperion yakında Pegasus Yayınlarından çıkacak.

3 Beğeni

Birkaç ay önce çevirisi bitti diye duymuştuk, onun üzerine bir gelişme var mı?

4 Beğeni

Görüşlerinize sonuna kadar katılmakla beraber ekleme yapmak istiyorum. Kitap bence kendi kulvarında bir başyapıt. Umarım hak ettiği ilgiyi şimdi görür.:slight_smile:

7 Beğeni

https://www.ilknokta.com/walter-m-miller-jr/leibowitz-icin-bir-ilahi.htm

10 Beğeni

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. :smiley: Bilimkurgu Klasikleri serisine çok yakışırdı.

3 Beğeni

Zamanında tavsiyenizle okumuştum. Çok benimsediğim bir kitap oldu. Teşekkürler.

2 Beğeni

Rica ederim :slight_smile: Bu eser de kıymetli bir başka okur kazanmış demek.

2 Beğeni

'‘Leibowitz İçin Bir İlahi’'yi 9.90 lık kampanyadan almak bana daha mantıklı geliyor açıkçası. 10 dk önce siparişi geçtim :smiley:

4 Beğeni

Bildiğim bir gelişme yok ama İstanbul Fuarında çıkar umarım :pray:

Yetkilisine soralım, çıkar mı Kemal Bey? @Everfever :blush:

1 Beğeni

@Wind @M3rett0 namümkün. Kısmetse ocak ayına.

12 Beğeni

Yevgeni Zamyatin - Biz almayı düşünüyorum fakat İthaki’nin çevirisi hakkında olumsuz şeyler duymuştum daha önce. Eser birçok yayın evinde var, İthaki BK, Ayrıntı ve 6.45 arasında en iyi çeviri hangisidir , yorumu olan var mı?

1 Beğeni

Bu seri için ilk 5 yapabilecek olan var mi ? Sanki bir ara yapılmıştı ama telefondan bulamadım. Babil yüzde 45 indirimden 3 5 kitap almak istiyorum ama bazıları hakkında hiç fikrim yok. En azından fikirlerinizi öğreneyim. Olmazsa olmaz dediğiniz 5 kitap.

1 Beğeni

Bir tane ben söyleyeyim; Maymunlar Gezegeni. İnanılmaz bir kitap, okuduğum en iyi üç kitaptan biri.

6 Beğeni

Dune serisi, Phlebas, Yakın, Tanrıların Tohumu ve Kızıl Mars henüz okumadığım kitaplar. Bu nedenle listeyi bu kitaplar olmadan yazacağım. Kitapların üzerinde uzun uzun düşünerek yazacak olsaydım ilk 5 yapmam zor olurdu ama okurken keyif aldığım ilk aklıma gelen 5 kitabı yazıyorum…

• Yaban Diyarlarda Yabancı
  • Kumsalda
  • Çocukluğun Sonu
  • Bitmeyen Savaş
  • Yıldız Gemisi Askerleri

Satış bulamazsınız ama belki bir yerlerden okumak için bulabilirsiniz diye Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri derlemesini 6. kitap olarak ekliyorum.

15 Beğeni

Serinin daha üçte birini okudum ama okuduklarım arasından ben de şöyle bir sıralama yapayım.

1-Çocukluğun Sonu
2-Maymunlar Gezegeni
3-Yıldız Gemisi Askerleri
4-Bitmeyen Savaş
5-Görünmez Adam

11 Beğeni