Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Alfa’ya bir daha soralım bunu. @Strenergy öğrensen öğrensen sen öğrenirsin bunu :sweat_smile:

1 Beğeni

Sizce ne demek istedi?:thinking::thinking::thinking:

2 Beğeni

Babel -17 basabilirler. SF Masterworks içerisinde bulunan bir kitap. Bu seriden olan baya bir kitabı eklediler BKK içerisine.

3 Beğeni

Bi yokladım da söylemiyolar :smile::smile:

12 Beğeni

Ser verip sır vermezler. :joy:

4 Beğeni

Bkk sıradaki kitap heyecanım bitti gibi…
Hep hayal kırıklıkları :pensive::pensive::pensive:

4 Beğeni

Önceden bu diziyi tamamlamak gibi bir hayalim vardı,sonra baktım ki eleştriyi kabul edemeyip forumu terkediyorlar,bir seriyi başlatıp 1-2kitabını çıkarıp gerisini basmıyorlar,vazgeçtim

3 Beğeni

Seriyi toplamıyor olsam da bu seride en çok olması gerek kitaplarsan biri bu En azından baskısını tekrar yapmış olurlar.

10 Beğeni

Çıkacak olan 5 kitaptan biri bu olacak bence. Önceden bastıkları kitaplardan seriye katmadıkları az kaldı zaten. Sahaflarda bunun farkında gibi fiyatı düşmüş bu kitabın

2 Beğeni

Umarım olur. Bilimkurgu kitapları listesinde hep ismi geçiyor. Hugo, Nebula ve Locus almış daha iyi bir kitap mı bulacaklar seri için.

En çok merak ettiğim ve seride görmek istediğim kitaplardan Kıyamet Kitabı. Bilimkurgu Klasikleri içinde çıkma ihtimali yüksek.

Bu mesajda da Kıyamet Kitabı sorulmuş.

images (7) images (10)
13570834

Bunlar var benim bildiğim. Hepsinide katacaklar bence. Hangi sırayla yaparlarsa artık Kıyamet Kitabını da eklerler araya

25 Beğeni

Poul Anderson’dan Tau Zero’yu basabilirler, SF Masterworks içerisine dahil o da. Tabii hep basacağız falan diyorlar ama bir türlü sıra gelmiyor.

Bir de William Gibson’ı İthaki mi basacaktı tekrar? Bu diziye dahil olur herhalde.

4 Beğeni

Tahminleri alalım?

7 Beğeni

En son böyle dediklerinde İşkencecinin Gölgesi çıkmıştı, serinin 3.kitabı geliyor herhalde.

2 Beğeni

İsim olarak değilde sayfa sayısı olarak büyük olacak bence. :grin:

8 Beğeni

Tahminimi, Uzay Tazısı’nın Yolculuğu 'ndan yana kullanıyorum,tutarsa :slightly_smiling_face:
@nymeria evet Gibson İthaki’den gelecek

4 Beğeni

Ben yine Bir Uzay Destanı devam kitabı diyorum. Bir gün elbet tutacak tahminim :innocent:

4 Beğeni

İthaki 90’lı yılların sonu ile 2000’li yılların başlarında gerçekten de çok güzel kitaplar basmış. Sadece bilimkurgu türünde değil, fantastikte de çok güzel serileri okuyucu ile buluşturmuşlar. Hatta İthaki-polisiye diye bir serileri var, onda da gayet güzel polisiye kitaplar basılmış. O dönemde basılan bilimkurgu ve fantastik serilerin/kitapların bir bölümü günümüzde sahaflarda yüksek fiyatlara satılıyor.

Sözünü ettiğim dönemde görev yapan İthaki editörlerini/yetkilerini kendi adıma başarılı buluyor ve kutluyorum.

24 Beğeni

ondan sonra 5-6 kitabı basılan seri olmadı galiba bi elric var istisna

1 Beğeni