Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Bahsettiğiniz kitap 2012 yılında çıkmış. BKK içerisinde 2000 sonrası çıkan kitapları basmıyorlar adı üstünde klasikler :slight_smile:

Sanırım bu kitap geliyor.

3 Beğeni

pc_0 bu olabilir mi :grinning:

3 Beğeni

2010: Uzay Destanı 2 bence.

3 Beğeni

Sordum değil dediler.

Hadi inşallah…Devam kitapları basılmalı artık.

Kapak buysa eğer, seri içerisinde beğendiğim ikinci kapak olabilir. Hatta birinciliği alabilir.

Cübbeden dolayı İşkencecinin Gölgesi devam kitabı diye tahmin yürüteceğim ama muhtemelen tahminim tutmayacak :slight_smile:

3 Beğeni

Bana Gene Wolfie gibi geldi.

Gene Wolfe - the sword of the lictor.

Aynı anda yazdık :slight_smile: (20 krktr)

1 Beğeni

Selamlar forumda yeniyim. Yazarı daha önce bastınız mı dediğimde “hem öyle hem değil” dediler bence çift yazarı var kitabın

1 Beğeni

Kapaktaki gezegen bana okyanus gezegeni gibi geldi o değilse belki de budur.

1 Beğeni

Başka yerde basmış bu seride başlamışlardır mesela.

2 Beğeni

Hiçi destanının ilk kitabının kapağına benziyor mu acaba? Yoksa ben istediğim olsun diye benziyormuş gibi mi yapıyorum :grimacing:

4 Beğeni

Üzerindeki noktaları görünce benim de aklıma 2010 geldi ancak Uzay Destanı’ndaki noktalar daha soluk renklerde. Alttaki resimde yer alan kitaplar sanırım 2001’in devam kitapları (Dört kitap olması gerekiyor aslında) Dikkatli bakınca 2001’dekine benzer noktalar fark ediliyor.

Ben de böyle düşündüm. Tahmin olarak da şunu bırakayım;

10 Beğeni

Çevirisi yapılmıştı bu kitabın, Kerem Sanatel’di diye hatırlıyorum, twitterından bildirmişti. Bu olması muhtemel.

1 Beğeni

Seride daha önce bu yazarın kitabı yokmuş :grinning: Clarke ve Wolfe diyenler elendi

Clarke imkansız zaten ya. Wolfie çok benziyordu bee… Bakalım ne çıkacak.

1 Beğeni

Çok severim, ay hadi inşallah.

1 Beğeni