Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

İlk defa mı çevrildi bu kitap Türkçeye

İki kitaplık bir ana seriymiş Moties.
Çoğu yorumda ikinci kitap The Gripping Hand’in çok kötü olduğu, birinci kitabı okumanın yeterli olduğu söyleniyor. Bence İthaki ikinci kitabı basmayacak.

4 Beğeni

Keşke bilim kurgu klasikleri serileri numaralandırılsa. :(( Kenarında 1, 2, 3 sayıları görmek hoşuma gidiyor.

2 Beğeni

Okumak için sabırsızlanıyorum

Ben o işi tarih kaşesiyle yapıyorum, iç kısma bitirdiğim tarihi, dışına da numarasını basıyorum:)

1 Beğeni

Ben pas geçeceğim. Larry Niven’ı sevemiyorum bir türlü. Halka Dünya eserini okudum sadece, dünya yaratımı konusunda çok başarılı ama karakterler berbat. Bu kitap hakkında da bu temelde eleştiriler vardı o yüzden şans vermeyeceğim. Zaten 500 küsür sayfa, indirimle bile 30-40 liradan aşağı olmaz.

Yine de seriye kazandırılmasına bir şey diyemem, bk türünde adı sayılan bir yazarın, yine çok sevilen bir eseri. Kapak da şahane.

Wow harika.:smiley: Yanınızdaysa eğer fotosunu görmek isterim yandan nasıl duruyor.

Ben buna pek katılamayacağım :see_no_evil: Benim gibi serinin tamamını toplamayı düşünmeyenler için o numaralar epey sinir bozucu oluyor :slight_smile:
Düzeltme yapayım kendi içinde seri olanları diyorsanız ona bir diyeceğim yok tabi :slight_smile:

3 Beğeni

Maalesef kitaplar memlekette ama gittiğim zaman mutlaka paylaşırım, büyük değil numaralar ama rahatlatıcı:))

1 Beğeni

Seriler için söyledim evet. :smiley: Belki tüm bkk ları yan yana koyunca yine de güzel görünmez bilmiyorum ama @yavanna ’ nın da dediği gibi çok rahatlatıcı olurdu. :smiley:

Teşekkürlerr.

1 Beğeni

Müthiş bir kapak olmuş. Açık ara serinin en iyi kitabı. Ah be İthaki, diğer kitaplarda da (örn; Gene Wolfe kitapları, Dune) böyle şahane işler çıkarsaydın ne güzel olurdu :slight_smile:

Tanındım :face_with_monocle: :grin:

Aslında numaralandırılmış şekildeler arka kapakta ithaki logosunun altında numaraları yazıyor

Evet varmış. Klasikler içindeki serileri kastettim aslında. Ama çoğu bilim kurgu kitapta yok zaten mesela PKD Valis üçlemesi. Üçleme olduğunu bilmeden Timothy Archer’ı okumuştum. Ve tabi kitaplıkta yan yana görünce gözüme güzel görünüyor. Sanki sadece fantastik seriler numaralandırılmış.:smiley:
İthakinin numaralandırdığı bir bu var bende ama sadece 1 yazsa da yeterli.

2 Beğeni

Serileri numaralandırıyorlar zaten ama “kitaplık” olarak gecen sadece Karanlık Kitaplık numaralı. Bilim kurgu klasiklerinden artık basılmayan kitap bile var. Numaralandırılmış olsa toplayan arkadaşlara cok dert olurdu. Şu an bile uçuk fiyatlardan gidiyor bir de öyle olsa…

2 Beğeni

Evet ama ben klasikler içindeki serileri kastettim mesela Dune.
@sefakocuk :))

1 Beğeni

Bu benim açımdan güzel olabilir fakat 30. kitabı alamayanlar bu durumu sevmezlerdi gibi geliyor

1 Beğeni

Merhaba Tanrının Gözündeki Zerre kitabı kaç sayfa bilen var mı acaba?

1 Beğeni

688 sayfa…

2 Beğeni

Yukarıda ki linkten bilgilere ulaşabilirsin. Daha satış dışı görünüyor ancak yakında açılır.

5 Beğeni