Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Zanzibar’ın sanırım Alfa yayınlayacaktı. Emin de değilim ama. Öyle bir konu hatırlıyorum.

2 Beğeni

Filmi çıkıyor diye ilk kitabı farklı bir kapakla basarlarsa ne gülerim. Dune serisi altında yeni kapaklarla yeni bir seri. D:

1 Beğeni

Çizgi romanını basacaklar bence :sweat_smile:

Valla ben vakıf ve dune film dizilerini beklemeden başka yayınevinden serileri bitirdim/okumaya başladım. İleride koleksiyon olarak ithaki basımlarını alır mıyım bilemiyorum ama bir seri için 3-5 sene tamamlanmasını beklemek bana kayıp olarak geliyor. Malesef bu tür serilerde bu bekleme olayını hiç çözemeyeceğiz gibime geliyor.
@JrThoth Çr haklarını aldı mı ithaki? veya bir girişim var mı?

2 Beğeni

Herhangi bir bilgim yok. Kitapları basma ihtimalinden daha fazla olduğunu düşündüğüm için yazdım :blush:

1 Beğeni

Yaklaşık 2 sene önce içinde I Have No Mouth and I Must Scream öyküsü de olan Harlan Ellison derlemesi gelicek demişlerdi. Neyi yayınlayıp neyi yayınlamayacaklarını kendileri de bilmiyorlar kısacası.

8 Beğeni

İthaki’ye uyguladığım boykotu delebilecek tek kitap aşırı nadir olması dolayısıyla Dune Sapkınları olur herhalde diye düşünüyordum. Eğer olur da böyle bir olay gerçekleşirse dişimi sıkar yine de almam o kitabı.

Vay be 5 sene olmuş. Serinin ilk haberini duyduğum günü hatırlıyorum. Ne kadar bazen küssek, gönül koysak da bu seri çok büyük bir iş. Umarım üstüne koyarak devam eder.

33 Beğeni

Sıradaki iki kitabın ikisi de Dune. Kaynak sağlam. At fava bekle.

2 Beğeni

IMG_20200831_210652

14 Beğeni

Daha bugün, twitter’da gördüğüm şu manzara üzerine dm attım kendilerine. Çeviri bekliyorlarmış efendim, yersen.

3 Beğeni

Twitter’dan geliyorum, sonbaharda çıkacak demiş Alican bey Dune devamı için

Kendimce bir durum değerlendirmesi yapmak isterim:

• Dune - Dune Mesihi arası 6 kitap
  • Dune Mesihi - D. Çocukları arası 8 kitap
  • Dune Çocukları - Dune Tanrı İmparatoru arası 9 kitap
  • Dune T.İmparatoru - Dune Sapkınları arası 29+ kitap ve her geçen ay artmaya devam ediyor.

Üstad Frank Herbert, iki romanı 1981 ve 1984’de çıkarmış. İthaki’nin Dune Tanrı İmparatoru’nu basım tarihi 6 Ekim 2017, yarın tarih Eylül 2020’i gösterecek. Dost Bey nedense(?) hala çeviri başında.

Ama sorsan hep bir aksilik yahu :clown_face:.

3 Beğeni

Neyse bu sefer matbaa veya yurtdışı kaynaklı değilmış sorun. Bu da bir gelişme…

6 Beğeni

George R.R. Martin olmasın çevirmen.

4 Beğeni

2 Beğeni

Tahminleriniz neler :slightly_smiling_face:

12 Beğeni

Acaba hangi kitap
:bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat::bat:

Dune 5 demiyorum bu sefer :bat:

2 Beğeni

Ben Efsaneyim - Richard Matheson olmalı

15 Beğeni

Evet dağılabiliriz arkadaşlar :bat:

resim

13 Beğeni