Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Ben sordum cevap alamadım. Ama arkadaşım bu kitaptaki öykünün bittiğini söyledi. Bu arada hoş geldiniz :blush:

3 Beğeni

Bir bilgim yok bu konuda. Ama tahminime göre yayınevi, örneğin 2001: Bir Uzay Destanı’nın devam kitaplarını bilimkurgu klasikleri içinde basmak için yetersiz olarak gördüğüne göre, bu serinin devam etmesine hiç ihtimal vermiyorum.

3 Beğeni

2001 Bir Uzay Destanı’nın devam kitapları seri içinde basılacak denilmişti.

1 Beğeni

2018 yılında öyle söylemiş Emre Bey. 2020 Mart sonunda @Burcununkitaplari ile yaptıkları yayında “çıkarmak istiyoruz ama bu sene çıkar diyemem” gibi bir ifade kullanmıştı. Yayını ve çıkardığım özeti aşağıya bırakıyorum, isterseniz göz atanbilirsiniz;

4 Beğeni

Tanrı’nın Gözündeki Zerre’nin devam kitapları basılmayacakmış.

8 Beğeni

Çok beklenti dışı olmadı, az çok arkadaşlar diğer 2 kitap basılmayabilir diye tahmin etmişlerdi. Ben kitabı okudum, hikaye kendi içinde sonlanıyor ama yine de insan diğer kitapları da okumak istiyor.

1 Beğeni

Okumak istediğim kitaptı. Hevesim kaçtı.

Hevesiniz kaçmasın, baştan planlanmış bir seri değil zaten. Birinci kitap beğenilince sündürülmüş konu muhtemelen. Seri olarak düşünmeyin, tek kitap sayılır.

10 Beğeni

Bunu bilmek iyi oldu, serinin devamı çıkınca okurum diyordum beklemeye gerek kalmadı.

1 Beğeni

Basmayı düşündükleri kitaplardan birisi Larry Niven-Zamansız Dünya olabilir mi acaba :thinking:

9094350405682

8 Beğeni

Diğer kitaplar için forumda konuşmuştuk. Serinin devam kitapları zaten beğenilmemiş ve ilgi de görmemiş diye konuşulmuştu. Zaten Niven’ın en iyi eseri sanırım Halka Dünya. Keşke Panama yan seriyi de bassa ama pek mümkün görünmüyor.

BKK içinde bir sürü seri var tamamlanmayan/tamamlanmayacak. Çok da mühim değil bazıları. Leibowitz için bir ilahi’nin 2. Kitabını okudum mesela geçen ay. İyiki basmamışlar dedim sonra. Bayağı kötüydü.

Neuromancer seriye dahil edilecek miydi hiç bilgisi olan var mı? Telifini alabildiler mi onu da nilmiyorum açıkcası. 6.45 baskısı berbattı. Kont Zero bu seriye tam uyardı çünkü.

3 Beğeni

Dizinin içinde o kadar fazla seri kitap var ki artık bir tanesinin devamı basılmayacakmış diye yazı gelince şaşırtmıyor Dune - Kültür serisi - Kızıl Mars - 2001 Bir Uzay Destanı - İşkencecinin Gölgesi - Leibowitz İçin Bir İlahi bunlardan en azından bir kaç tanesini tamamlasınlar yeterli.

4 Beğeni

Dune’un devamı 2020 içerisinde gelecek dediler, en azından 5. kitap çıkacak.

Kültür Serisi’nin 2000 yılından önce basılmış kitapları arasındakilerden basacaklardı en son. Serinin son 4 kitabı 2000 yılı sonrasında çıkmış, onların basılmayacağı garanti yani.

Kızıl Mars’ı tamamlayacağız ama 2. kitabı 2021’den önce beklemeyin demişlerdi.

Leibowitz İçin Bir İlahi’nin devam kitabını basmayacaklar.

Bilgim bu şekilde. Her devam kitabını da okumak zaruri değil aslında, bazıları ilk kitap çok ses getirdiği için yazılan ve hayal kırıklığı yaratan eserler. Yazar ilk kitabı tek kitap olarak planlayıp yazdıysa ve hikaye ilk kitapta başlayıp bitiyorsa çok fazla sorun yok aslında.

Dune, Kızıl Mars, İşkenceci’nin Gölgesi gibi seriler de en kısa zamanda tamanlanır umarım :pray:

7 Beğeni

Bu kitap The State serisinin ilk kitabı diye biliyorum. Larry Niven’dan yeni bir seriye başlarlar mı, bilmiyorum. Ben daha ziyade Lucifer’s Hammer kitabını bekliyorum. Ringworld ve Moties serilerinden sonra en bilinen eseri. Ya da kısa hikayelerinden bir seçki de basabilirler. Ama ben oyumu Lucifer’s Hammer olarak kullanıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Yazarların başka kitapları diyor. Acaba diğer yazarın hangi kitabını basarlar?

Biri Kızıl Mars mı dedi… Yoksa Kızıl Mars’tan yeni haber mi var?

Yayın koordinatörüne ilettim yayın kurulu toplanınca ileteceğini söyledi.

1 Beğeni

Kral hoş geldin öncelikle. Nerelerdesin sen? :sweat_smile:

2 Beğeni

@Strenergy hoş geldiniz…

1 Beğeni

Çok şehirler degisti, sonunda Ordu oldu. Hayırlısı diyelim. :blush:

Hoş bulduk @Blackheart :slightly_smiling_face:

9 Beğeni