Bilimkurgu Klasikleri En İyi Kapak Görseli Anketi 1#

Anketimiz çok basit. Serinin en güzel kapağını seçeceğiz fakat belirtmemiz gereken birkaç nokta var;

Öncelikle 50 kitabı tek bir ankette birleştiremediğimiz için anketi üç aşamaya ayırmak en mantıklısı gibi geldi. Birinci hafta ilk 20 kitap içinden en iyi 4 kapak görselini belirlemeye çalışacağız. Sonraki hafta diğer 20 kitap içinden 4 ve üçüncü hafta da geriye kalan 10 kitap içinden 2 kapak görselini seçmeye çalışacağız. Final kısmında ise 10 kitap içinden tek bir kitabı en güzel kapak görseline sahip kitap olarak belirleyeceğiz.

Çıkacak olan yeni kitaplar ankete dahil olacak mı? diye düşünenler muhakkak olacaktır. Öyle bir şey yapmamız mümkün değil. Anketi sadece ilk 50 kitap ile sınırlı tutuyoruz. :slight_smile:

Herkesin ilk iki etapta 4 adet oy hakkı vardır. Üçüncü etapta 2 oy hakkı ve final etabında ise tek oy hakkı tanınacaktır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

• Dune
  • Kıyamete Bir Milyar Yıl
  • Maymunlar Gezegeni
  • Cesur Yeni Dünya
  • Çocukluğun Sonu
  • Dr. Moreau’nun Adası
  • Dune Mesihi
  • Işık Tanrısı
  • Yıkıma Giden Adam
  • Yıldız Gemisi Askerleri
  • Sürgün Gezegeni
  • Pazartesi Cumartesiden Başlar
  • Arcturus’a Yolculuk
  • Zaman Makinesi
  • 2001: Bir Uzay Destanı
  • Dune Çocukları
  • Ben, Robot
  • Kaplan! Kaplan!
  • Bitmeyen Savaş
  • Ay Zalim Bir Sevgilidir

0 oylayanlar

4 Beğeni

Oy haklarına uymaya çalışalım arkadaşlar. :slight_smile:

2 Beğeni

@Agent7 hocam siz hepsine oy vermişsiniz sanırım. :smiley:

4 Beğeni

Dune, Sürgün Gezegeni, Maymunlar Gezegeni, Ben Robot

2 Beğeni

Dikkat etmedim, 10 tane işaretlemişim. Bir dahakine yapmam aynı hatayı. :grin:

1 Beğeni

Geri yapıp düzeltebilirsiniz aslında. :slight_smile:

Bilmiyordum. Düzelttim şimdi. Teşekkürler. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Dune, Maymunlar Gezegeni, Ben Robot, 2001 Bir Uzay Destanı

2 Beğeni

Anket seçenekleri yükseltildi arkadaşlar. Artık 50 seçenek açabilirsiniz. Seçim konu sahibinin. :blush:

Anket başladı artık, her ihtimale karşı sandıklara sahip çıkalım, sayım bitene kadar ayrılmayalım.

4 Beğeni

Seçimleri iptal edelim şike var diyorlar. Bazıları dörtten fazla oy atmış. :sweat_smile:

2 Beğeni

Kaplan kaplan birinci olacak. Engelleyemezsiniz :sweat_smile:

Karar verin, gerekirse yeni konu açın. Ben bir ara baktığımda bu konuyu tarihin tozlu sayfalarına gönderirim.

Aslında bana kapakların hepsi güzel geliyor. :slight_smile:

89 oy kullanan olmuş, yeniden anketi başlatmak pek hoş olmayabilir. Başlamış işi sıfırlamak yerine gruplardan gelecek kapaklar arasında final anketi olur.

1 Beğeni

Kaplan kaplan
Sürgün gezegeni
Çocukluğun sonu
Ay zalim bir sevgilidir

Yeniden açacaksak hemen açalım da bari :smile:

Kaplan kaplan seride en basit bulduğum ve beğenmediğim kapaklardan birisi. Bunun sebebi benzer çalışmalara gün içerisinde çok fazla maruz kalmam muhtemelen. Kaplanı, tilkisi, ayısı, kurdu… Bu sebeple bana çok basit ve kolaya kaçılmış geliyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Kesinlikle aynı düşüncedeyim. Bu kitaba çok daha güzel bir kapak yapılabilirdi.

1 Beğeni

Oylamanın yeniden yapılmaması tarafındayım ben. En başta dört dedim ama bunu ayarlarla sınırlandıramıyoruz ne yazık ki. Anket ruhuna sadık kalınacağını ümit ediyorum. :slight_smile:

Bu arada benim favorim Asimov’un Ben Robot’u ve Bir Mars Destanı kitapları. Umarım ilk 10 da yer alır ikisi de.

Görmeyenler için konu güncel.

Bir hakkım daha olsa yıldızgemisi askerlerine vereceğim. Yazık