Bilimkurgu Klasikleri En İyi Kapak Görseli Final Anketi

Öncelikle herkese merhaba. Foruma bir renk katmak amacıyla düzenlediğimiz bu anket ile amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. :slight_smile: Yer yer güldük eğlendik yer yer de üstü kapalı tehdit edildik! Hatta bu tehditler banlanmakla, uzaklaştırmakla sınırlı kalmayıp kurbağaya çevrilmeye kadar bile uzandı. :smiley: :smiley: Her neyse lafı fazla uzatmadan final anketine geçelim. Tek bir kitabı birinci seçeceğimiz için her kullanıcının tek oy hakkı vardır. 21 günlük süreç sonunda final anketine kalan 10 kitap aşağıdaki gibidir.

Kaplan! Kaplan!
Ben, Robot
Maymunlar Gezegeni
Çocukluğun Sonu
Yenilmez
Su Adamı
Tanrı Olmak Zor İş
İşte İnsan
Leibowitz İçin Bir İlahi
Tanrıların Tohumu

49 23 17 35 28 21 5 3 41 18

• Kaplan! Kaplan!
  • Ben, Robot
  • Maymunlar Gezegeni
  • Çocukluğun Sonu
  • Yenilmez
  • Su Adamı
  • Tanrı Olmak Zor İş
  • İşte İnsan
  • Leibowitz İçin Bir İlahi
  • Tanrıların Tohumu

0 oylayanlar

3 Beğeni

Çok karasız kaldım ama en sonunda Ben,Robot kapağında karar kıldım.

1 Beğeni

Ben de Su Adamı ve Ben, Robot arasında kalmıştım. Ama kapak tasarımı ve renk uyumu ile Su Adamı diyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Leibowitz hariç bütün favorilerim elendi. Hadi aslanım, sen kazanacaksın.

3 Beğeni

Leibowitz, Su Adamı ve İşte İnsan arasında çok gidip geldim, ama sonuç; İşte İnsan

3 Beğeni

Ben, Robot diyorum :slight_smile:

Leibowitz ve Leibowitz arasında kaldım, Leibowitz seçtim. :sweat_smile:

Not: “HAKKINIZDA” hayırlısı. Kalemi, kağıdı aldım. Uzaklaştırılacaklar listesi yapıyorum. Keyfime diyecek yok! :sweat_smile::smirk::buyucu:

@Ozgur Her seferinde banlanacaklar arasında bulunmayı nasıl becerebiliyorsun, anlamıyorum… :sweat_smile:

9 Beğeni

Kaplan, Kaplan’ı seçmeye giderken

resim

13 Beğeni

Benim aldığım ilk bilim kurgu klasiği “Kaplan! Kaplan!” Sanırım duygusal bir bağım var. Her şeye rağmen vazgeçemiyorum :grin:
Zaten en alta koymuşlar fotoğraflarda diğerlerine torpil geçmek için…

2 Beğeni

Gizli mesajımı bırakayım şuraya. :face_with_hand_over_mouth: :sunglasses:

Son bir çırpınış kaldı,
Umudu kesmemek gerek
Ağlasa da yüreğin,
Duruşundan ödün verme.
Anketi su adamı kazanacak,
Masmavi suya bak hele,
Işık gibi doğdu kalbimize.

6 Beğeni

Kaplan! Kaplan! seçenler ve İşte İnsan seçmeyenler KRTÖ’cüdür.

Eğer malum kitap birinci olursa kendimi forumdan men edeceğim. En az bi’ dört sene gelmem. :joy:

@frht45 Çok beğendim. :sweat_smile:

3 Beğeni

Demokrasiye güvenmek zorundayız :ok_hand:t2:
O kadar kötü olsa birinci olmazdı sonuçta :sweat_smile: Su adamı ve onun arasında kalmıştım ama kaplan kaplanın rengi kazandırdı.

O kadar kötü olan çok şey demokrasiyle bir yere geldi. Lütfen, konuyu saptırıp birbirimize sövmeyelim. Sonra ben sana paçoz derim, sen bana avam dersin. Allah korusun… :joy: Elimi kana bulamak istemiyorum…

2 Beğeni

Su adamı cidden çok ayrı bir iş olmuş bence.

1 Beğeni

Kaplan! Kaplan! kadar sevmediğim başka bir kapak yok seride, aklım almıyor birinci olma potansiyelini. Öbür yandan Tanrı Olmak Zor İş ve Su Adamı kapaklarının yaratıcılığını seviyorum.

6 Beğeni

Gözüm kapalı Leibowitz

1 Beğeni

Yenilmez e çaktım gitti. Renklerine gurban.

4 Beğeni

Leibowitz’ in kapak rengi ağır, bir süre bakınca bile gözüm ağrıyacak gibi hissediyorum. Zaten kırmızılı, bordolu kapakları hiç sevmem. Kitaptaki desenler de o rengin altında sönüp gitmiş adeta. Aşağıdaki karaltının ne olduğunu bile seçemiyorum, şehir galiba. :thinking:

1 Beğeni

Su Adamı lobisi iş başında. Eyy guzgegini fotoğrafın büyük halini arayıp bakarsanız orada bir şehir olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Leibowitz’i yedirmeyiz.

3 Beğeni