Bilimkurguya Giriş

İthakinin bilim kurgu serisini, sırasıyla takip edebilirsin. İlla bir seri okumak istiyorum diyorsan da Dune serisini önerebiliim.

1 Beğeni

“Çocukluğun sonu” okuyun okutturun

9 Beğeni

Peki bu serinin ilk kitabı Yaşlı Adamın Savaşı mı?

Maraşlı mı? :rofl::rofl::rofl:

@Blackheart evet.

5 Beğeni

Haaâ kendime cok guldum yaa :slight_smile::blush:

2 Beğeni

Aynen ilk kitabı Yaşlı Adamın Savaşı. Ayrıca ekleyeyim ben ilk üç kitabı çok sevdim, Zoe’nin Öyküsü ise diğer üç kitabın sonunda alıştığım ve beklediğim tadı vermedi. Ben en çok ikinci kitabı sevmiştim ama orası tartışmaya epey açık çünkü ilk kitabı çoğu kişi daha iyi buluyor seri içinde.

Not: Her kitap kendi içinde tamamlanıyor lakin sıraları önemli. Seriyi doğru sırayla okumanız gerekir sadece bir sonraki kitaba geçmemek size kalmış. :smiley:

3 Beğeni

Benden önce öneride bulunan tüm arkadaşlara katılıyorum ve giriş yapma adına aksiyonu yüksek Asimov veya Yıldız gemisi askerleri, Bitmeyen Savaş, Yaşlı Adamın Savaşı serisi gibi kitaplarla arkadaşların önerilerini yineliyorum.

SONRADAN EKLEME:
Hortlak başlıkmış acaba nereden başladı arkadaş okumaya

4 Beğeni

Önerinizi dikkate alıp mutlaka okuyacağım Yaşlı Adamın Savaşı’nı. Beğenirsem seriye devam ederim. Teşekkürler

1 Beğeni

Asimov’un İthaki’den çıkmış olan kitaplarını aldım (Vakıf, İmparatorluk, Ben Robot) … bir de Sonsuzluğun Sonu. ama henüz okumaya başlamadım. Elimdeki kitapları bitirince başlayacağım. Teşekkür ederim

2 Beğeni

Arkadaşlar, Yaşlı Adamın Savaşı ve Kızıl İsyan serileri gibi bol uzay savaşı barındıran kaliteli seri veya tekil kitap önerileri alabilir miyim?

Yıldız gemisi askerleri
Bitmeyen Savaş
Enginlik serisi ( ithaki ilk 3 kitabı yayınladı, 4 de yakında dediler )
Küçük öfkeli gezegene yolculuk

3 Beğeni

üstteki önerilere ek olarak;
John scalzi’nin bir serisi daha var, imparatorluğun çöküşü ilk kitabı,
ann leckie - adalet, kudret, merhamet
kameron hurley - yıldız lejyonları (henüz okumadım çevirisinden pek emin değilim, çok duyulmuş bir yayınevi değil)
orson scott card - ender’in gölgesi (pegasus devam etmedi bir türlü, hep erteliyorlar)
ernest cline - ready player one, armada

3 Beğeni

Teşekkür ederim, bunlar uzun süre bana yeter herhalde. :smiley::sweat_smile:

Bilimkurguya dune ile anlı şanlı giriş yaptim. O yüzden giriş yapacaklara Dune kitabını öneririm.

1 Beğeni

Ben Yüksek Şatodaki Adamla giriş yaptım sonra 11/22/63’le devam ettim.

1 Beğeni

Ben de Dune ile başlamıştım bir öneri de benden

1 Beğeni

Konu açılmışken ben de sorunumu dökeyim ortaya. Ben Marslıya ve Değiştirilmiş karbona başladım ancak bir türlü devamını getiremedim. Yani Marslının son yüz sayfasında kaldım (üzerinden yıl geçti) diğerindeyse sancılı bir dönemdeydim devam edemedim. Bana da önerebilir misiniz daha basit olanlardan?

Bitmeyen Savaş, Yaşlı Adamın Savaşı, Yıldız Gemisi Askerleri, Kaplan Kaplan. Bunlar akıcı eserlerdir. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. :blush:

2 Beğeni

Teşekkür ederim🙆 (20 karakter)

1 Beğeni

Eğer fantastik roman seviyorsanız ben de Ursula K. Le Guin’in Hainli Döngüsü’nü öneriyorum. İçinde biraz fantazya biraz bilim-kurgu barındırıyor. Böylece çaktırmadan başlamış olursunuz.

4 Beğeni