Bir Muggle Doğumlu Slytherin'e Seçilebilir mi?

(benevol) #1

Arkadaşlar Sizce muggle doğumlu bir büyücü Slytherin binasına seçilebilirmi ?
melez olanların Slytherine seçilebildiğini biliyoruz,en büyük örneği Tom riddle.
J.K bize böyle bir örnek verdimi bilmiyorum,
ama sizin düşünceleriniz neler ?

Benim düşüncem kesinlikle seçilebilir,çünkü binaya seçilmenin düşünceyle ve istekle olduğunu düşünüyorum.

(Cem Altıok) #2

Melez prens diiilse seçilmesi imkansız bulanık olur. Bir bulanık seçilemez.

(benevol) #3

neye göre imkansız olur ?
bide “melez prens” diye bir sınıflandırma yok büyü dünyasında, “melez” diye bir sınıflandırma var.

(Sude) #4

Bence de olabilir çünkü benim düşünceme göre binaya seçilme düşünceye,istemeye ve içsel duygulara bağlı.Ve demem o ki,bence de bir muggle doğumlu Slytherin’e seçilebilir.

(Misspot) #5

Seçilemez. Salazar slytherin özellikle muggle doğumluları okuldan tamamen arındırmak için sırlar odasını kurmuşken, kurucusu bu zihniyette olan bir binanın muggle doğumlu bireyleri kendi bünyesine dahil etmesi düşünülemez. Seçmen şapka; kurucuların ölümlerinden sonra kendi kriterlerine göre seçim yapsın diye yaratıldı zaten.

(Ece the slayer) #6

Ölüm yadigarları 23. Bölümde şoyle bir yazı var "Good for you, Vernon, ‘cause there ain’t a lot of Mudblood Slytherins’’ bence bu da olabileceğinin göstergesi diye düsünuyorum.

(benevol) #7

evet bencede bu güzel bir kanıt,
“senin gibi bulanık Slytherin pek fazla olmaz” diyor,yani demekki bu olabiliyor.