Bir Muggle Doğumlu Slytherin'e Seçilebilir mi?

Arkadaşlar Sizce muggle doğumlu bir büyücü Slytherin binasına seçilebilirmi ?
melez olanların Slytherine seçilebildiğini biliyoruz,en büyük örneği Tom riddle.
J.K bize böyle bir örnek verdimi bilmiyorum,
ama sizin düşünceleriniz neler ?

Benim düşüncem kesinlikle seçilebilir,çünkü binaya seçilmenin düşünceyle ve istekle olduğunu düşünüyorum.

3 Beğeni

Melez prens diiilse seçilmesi imkansız bulanık olur. Bir bulanık seçilemez.

neye göre imkansız olur ?
bide “melez prens” diye bir sınıflandırma yok büyü dünyasında, “melez” diye bir sınıflandırma var.

1 Beğeni

Bence de olabilir çünkü benim düşünceme göre binaya seçilme düşünceye,istemeye ve içsel duygulara bağlı.Ve demem o ki,bence de bir muggle doğumlu Slytherin’e seçilebilir.

3 Beğeni

Seçilemez. Salazar slytherin özellikle muggle doğumluları okuldan tamamen arındırmak için sırlar odasını kurmuşken, kurucusu bu zihniyette olan bir binanın muggle doğumlu bireyleri kendi bünyesine dahil etmesi düşünülemez. Seçmen şapka; kurucuların ölümlerinden sonra kendi kriterlerine göre seçim yapsın diye yaratıldı zaten.

6 Beğeni

Ölüm yadigarları 23. Bölümde şoyle bir yazı var "Good for you, Vernon, ‘cause there ain’t a lot of Mudblood Slytherins’’ bence bu da olabileceğinin göstergesi diye düsünuyorum.

6 Beğeni

evet bencede bu güzel bir kanıt,
“senin gibi bulanık Slytherin pek fazla olmaz” diyor,yani demekki bu olabiliyor.

3 Beğeni

Bunun cevabı zaten 2. Kitapta var:
Mızmız Myrtle

Seçilebilir evet. Seçmen Şapka kandan ziyade kişileri ruhuna, karakterine, aklına göre binalara yerleştiriyor çünkü.

1 Beğeni

yanılmıyorsam hogwarts savaşından sonra slytherin safkan takıntısını bırakıyordu

Onun binası Ravenclaw ama.

1 Beğeni

Kitabı okumayalı uzun bir süre oldu ama geçen gün Sırlar Odası oyununu oynadım ve Slytherin olarak geçiyordu.

Eğer Hogwarts savaşından önceyse seçilmemesi daha iyi olur. Eğer erkekse Malfoy ve çetesinin, kızsa Parkinson ve Slytherin kız grubunun alay konusu olur. Hatta bence daha kötü olabilir. Şu 7 harfli, kullanmayı reddetdiğim kelimeyi (siz anladınız) gittiği her yerde duyacaktır. Belki de sırf bu yüzden Gryffindorlarla iyi arkadaş olacaktır.
@Lupus Slytherinli birine Basilisk’in saldıracağını sanmam. Kitapta var mı bilmiyorum ama internetten bulabilirsiniz, Myrtle Warren binası Ravenclawdır.

4 Beğeni

Bence de seçilebilir. Fakat bazı “Safkan” takıntılı büyücüler tarafından dışlanabilir (En sevmediğim davranış)

4 Beğeni

bencede seçilebilir ama diğer Slytherinler tarafından dışlanabilir

3 Beğeni

yani bir süre sonra Blackler gibi bitebileceği için slytherin ne yapacak hiç öğrenci almayacak mı tabii ki alacak ayrıca Hermione den sonra değişirler bence

3 Beğeni

ben muggle doğumluyum fakat WW onaylı slytherinim yani olabilir

Severus, Lily’nin Muggle doğumlu olduğunu biliyordu ve Hogwarts Ekspresinde iken ona Slytherin’e seçilmeye çalışmasını söylemişti. Snape gibi araştırmacı biri bunun olabileceğini bilmeseydi böyle bir yorum yapmazdı.
Yani evet kişideki hırs yeterince yüksek olursa Muggle doğumlu olsa da seçilebileceğini düşünüyorum.

4 Beğeni

Bence de seçilebilir.

1 Beğeni

Bence de böyle olurdu. Sonuçta Snape biliyordu.