BKMkitap.com Hakkında

İlk siparişimi 10 günde, ikincisini 7 günde, son siparişimi de 2 günde kargoya verdiler. Şu ana kadar henüz bir sorun yaşamadım. Benim şansıma daha iyiye gidiyor.

7 defa mesaj attiğim halde siparisi iptal etmeyip 13 gün sonra kargoya veren bir firma .

1 Beğeni

Bkmkitap alışverişlerimi iki döneme ayırabilirim. Korona öncesi ve sonrası diye. Korona öncesinde fiyat makullüğü ve hızlı gönderi özelliği ile gözüm kapalı herkese önerdiğim bir site idi. Korona sonrası sipariş verdim 2 kez ilkinde 10 kitap seçtim 4 tanesini stoklarda bulunmadığı için iptal etti bir tanesini de yanlış bir kitap yolladı diğer siparişim ise 20 günde geldi yani benim kişisel düşüncem bunun korona süreci ile alâkalı olduğu normalleşme ile birlikte bkmkitap ın da normalleşeceği.

3 Beğeni

BKMKitap, kitap alışverişi yaptığım siteleriden bir tanesi. Bu zamana kadar siteden vermiş olduğum ürünlerin hepsi sağlam gelmiştir, bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım. Benim yaşadığım sıkıntı, STOK DURUMU. Her siparişimde muhakkak ÜRÜN STOKTA YOK yazısıyla karşılaşırım. Ürünü satın alabiliyorsam, o ürünün stoğu var demektir. Ama ne oluyorsa satın aldığım ürün 2 gün sonra STOKTA OLMUYOR. Bu durumu müşteri temsilcilerine de söyledim ama onların da yapabilecekleri birşey yok tabi ki, bunu siteyi hazırlayanların düşünmesi lazım. Bu durum artık can sıkmaya başlayınca siteyi kullanmayı bıraktım, Ocak ayından beri de sipariş vermiyorum.

Hayatımda ilk defa Bkm’den sipariş verdim. Sipariş verdikten 10 dakika sonra bir arkadaşımız buraya yazdı ve bu başlık üste çıktı. Şimdi gördüm… Hayatta bu tip işlerde hiç şansım yaver gitmedi. Tam tersi bütün site bir araya gelip dese ki A yayıncılıktan kitap alın hatasız gelir, ben oradan gider hata dolu kitabı alırım. Ok yaydan çıktı hadi bakalım…

1 Beğeni

Bu konuda bir gelişme var mı? Ben de buradan alışveriş yaptım ama şu ana kadar rakiplerinin çok gerisinde görünüyor. Gerçi taahhütlerinin dışına henüz çıkmadılar ama görünüş pek iç açıcı değil.

Uzun bir aradan sonra Bkm’den alışveriş yaptım kitaplar dün elime geçti.O kadar temiz geldiler ki hayret ettim inşallah kendilerini düzeltmișlerdir çünkü önceden hep hasarlı geliyordu.

Benim en son Mayıs 29’da aldığım içlerinde 3 Haziran’da çıkacak olan kitapların da olduğu siparişim 8 Haziran da kargoya teslim edildi, 9 Haziran da hasarsız kitaplar teslim aldım. Ama tüm kitaplar yeni çıkanlardı.

1 Beğeni

Ben de 2 alışveriş yaptım. Birisi 30 tl 5 Sherlock kitabı kampanyasıydı. Hani kampanya yaptıkları için stok tutarlar, hemen gelir diye düşündüm. 3 gün oldu hala tedarik aşamasında. Yani çok endişeli değilim, acelesi de yok. Sadece performanslarına göre ileride onlarla çalışıp çalışmaya karar vereceğim :slight_smile:

Bu önemli ama şikayetvar’a yakın zamanda onlarca şikayet girilmiş. Genelde yanlış kitap gönderimi ya da gecikme var diyorlar. Kimisi de iptal için uğraşıyor. Sağlam ve eksiksiz gelsin de, 1-2 hafta beklemeye razıyım. Sadece şu şikayetler ürküttü biraz.

Ekleme: Gerçi şikayetlere yanıt yazıyorlar ve genelde üslupları da iyi. Bekleyip görelim bakalım.

1 Beğeni

Heyecanla tamamlanıp, kargolanmasını bekliyorum.Bugün Cumartesi dahil 5 , hariç 4 gün…
Ancak güven konusu düşündürücü. Stokta olan ve sipariş verdiğim 3 kitap için de (başka yerden temin ediliyor yazmış).

1 Beğeni

3 kitap başka yerden tedarik siparişi verilmiş!
Durun bakalim nereye varacak.

Edit: Bu yazıyı yazdığımın sabahı, siparişimin ptt kargoya verildiği haberi geldi bakalım ne olacak…

Valla şanslısınız. Benim sipariş 3 gün geçti, hala hazırlanıyor aşamasında :slight_smile:

Kitap yurdu 3 gunde teslim…
Bugün Bkm lerden ilk siparisi aldim 7gun oldu.Kitaplarda bir sorun yok…

İlk siparişimi bugün aldım. Yanlış olmasın ama 1 hafta sürdü sanırım gelmesi. En azından hasar yok. Diğeri de bugün yola çıkıyor sanırım. Bakalım o nasıl gelecek.

Sakaryada yaşarken tüm kitaplarımı bkm’den alırdım. Ptt şubesi ile aramda elli metre falan vardı. Şubeden kendim teslim alırdım. Veznedeki memur beni tanıdığı vakitten sonra hiç bekletmeden beni gördüğü gibi kitapları depodan getirirdi sağ olsun. Sadece bir kere deforme kitap geldi. Onda da resmini çekip WhatsApp üzerinden kendilerine yolladım. Sorunu bir kağıda yazip kitabın üstüne koyup alıcı ödemeli ptt’den yollayın dediler. Sorun etmeden değiştirdiler. Aplikasyonları çok randımanlı değildi. Düzeldi mi? Bilemiyorum. Kendileri ile olan geçmişim bu şekildeydi.

2017 yılında iki kez alış veriş yapmış, sıkıntı yaşamamıştım. Bayadır kullanmıyordum. Geçen bayramdan beri de 2 kez sıkıntısız alış veriş yaptım. Az önce yeni bir sipariş daha verdim, umarım bu da sorunsuz gelir.

Bunun dışında sitelerini pek kullanıcı dostu bulmuyorum. Aradığın kategori/yazar/yayınevine göre filtreleme yok sanırım, varsa da ben bilmiyorum. Sipariş görüntüleme ekranı da berbat. Güzel yanı ise iyi indirime ek olarak kod kullanabilmek.

Kalan siaprişlerimde bugün geldi. Toplamda 30 a yakın kitap söylemiş oldum. Bu kitapalrdan sadece 1 tanesi berbat bir halde geldi. Görseli sizle paylaşıyorum. Şuan whatsup iade süresi başlattım bakalım ne olacak… (270 TL lik sipariş toplamım varmış. En az inidim ile bu kitabı 17 TL olarak bu kitabı almışım. Zararım bu şekilde olacak bir şey yapmazlarsa)

2 Beğeni

Bu hafta itibariyle sıkıntılı kitabı da değiştirdiler, her şey tamamlanmış oldu. Genel olarak tercih edilebilir bir kitap şirketiymiş arkadaşlar…

1 Beğeni

Yaklaşık on gün önce sipariş verdim. Kitaplar köyde olmama rağmen bir haftada tertemiz elime ulaştı.

1 Beğeni

Siz siz olun sakın bulaşmayın BKM’ye. Kitaplarınızı kargolamaz, ararsınız kapı duvar.
Dost tavsiyedir.Paranızla rezil olmayın.

1 Beğeni