Brandon Sanderson

Tress of the Emerald Sea cosmere kitabı mı? Türkçeye çevirilecek mi belli mi acaba?

1 Beğeni

Tress kozmer kitabı ve cidden çok güzel. Son yıllarda cikan en iyi Sanderson kitabı bana göre. Umarım en kısa zamanda çevrilir.

1 Beğeni

Bende bazı fanartlarına denk gelip varlığını öğrendim de karakterler baya ilgi çekici duruyordu. Bu seri kaç kitap olacak acaba? :thinking: Dili yine çok ağır değilse belki orjinal dilinde yavaş yavaş okumayı deneyebilirim. Başka Cosmere kitabı kalmadı zaten.

1 Beğeni

Cosmere evreninin okuma sırasını bir exel listesi haline getiren var mı?

2 Beğeni

Gizli Proje 1(Tress of the Emerald Sea) 3 ve 4 Kozmer kitapları olarak yazıldı. Bunlar tekil kitaplar burada bir sıkıntı yok.

1. Kitap ana karakteri itibariyle Kozmer için farklı bir konumda olacak gibi. Çünkü 4. kitap için ana karakter Hoid’un 3 çırağından biri. Yani Kozmer için önemli bir kitap olacak.

Gizli Projelerin haklarını İthaki almış, biri atmıştı link.

2 Beğeni

Umarım kısa zamanda ve güzel basarlarda okuyabiliriz. Fanartlarını filan gördükçe meraklanıyorum.

1 Beğeni

Selamlar. Yeni ve eski baskıları arasında fiziki fark var mı? Yani Elantris ile Sissoylu serisi kitapları arasında bariz boyut farkı var mı?

1 Beğeni

Yok diye hatırlıyorum. İki kitabın da boyları aynıydı aldığımda. Geçen sene amazondan almıştım.

2 Beğeni

Elinizde eski büyük bir baskı var ve devamını soruyorsanız şu an basılanlar küçük. Ama şu an sipariş geçerim biri büyük biri küçük gelir mi diye soruyorsanız da şu an tüm baskılar küçüğe döndü diye biliyorum.

2 Beğeni

Selam. Görüntüdeki 3 kitabın Sissoylu ve Fırtınaışığı arşivi serileri ile bağlantısı var mı? Yoksa tekil kitaplar mı?

1 Beğeni

Savaşkıran ile şafakparesi cosmere evrenine ait kitaplar. İsimsiz’in çocukları bağımsız olması lazım.

3 Beğeni

İsimsiz’in Çocukları, Magic: The Gathering evreninde geçen bir kısa hikaye. Cosmere ile herhangi bir bağlantısı bulunmuyor.

2 Beğeni

Şafakparesi Fırtınaışığı 3 ile 4 arası kitap, 3.5 denebilir. Savaşkıran Elantris gibi Kozmer’de (farklı bir gezegende) geçen tekil bir kitap

3 Beğeni

buyur buradan kontrol edebilirsin.

2 Beğeni

Yayınevi o kadar çorba etmiş ki hangisi büyük hangisi küçük boy baskı birbirine girmiş.

Bildiğim kadarıyla sissoylu nun ilk 6 cildi, elantris ve savaşkıranın büyük boy baskısı var, alcatraz serisinin de büyük boy baskısı var.

Başka büyük boy baskısı olan kitap var mı?

1 Beğeni

Cosmere evrenine ait kitapların bir okuma listesi varmıdır? Sanki arada basılmamış kitaplar var?
Kronolojik sıraya göre okumayı tercih ederim açıkçası fakat net de şöyle bir baktığımda çok sayıda okuma listesi var vallahi kafam karıştı:)

Kendi soruma cevap vereyim, üsttekilere ek olarak stormlight ın ilk iki cildi, lejyonun ilk iki cildi büyük boy olarak çıkmış.

Sonrasında stormlight ın ilk üç cildi küçük boy ama her biri tek cilt halinde çıkmış.

Sonrasında stormlight ın dördüncüsüyle beraber bütün ciltler ikiye bölünerek çıkmış.

Eksiğim varsa düzeltiniz lütfen.

1 Beğeni

2 Beğeni

Akılçelen bu şekilde bir bilgilendirme paylaşmış.

5 Beğeni

Beyaz kum yazmışlar ama orada bir yanlışlık yapmışlar herhalde.

1 Beğeni