Brandon Sanderson

Hocam Beyaz Kum ile ilgili bende bir şeyler hatırlıyorum ama akşam eve gidince net cevap vermem daha doğru olur.
Kitap elinin altında olan bir forumdaşımız da cevap verirse bende sevinirim.

Beyaz Kum kitabından birkaç sayfa mevcut Arcanum’un içinde.

2 Beğeni

Teşekkürler hocam.

@RolandDeschain sanırım ufak bir kısım olduğu için yayınevi o şekilde bir ekleme yapmış.

2 Beğeni

Stormlight Archive 5 %48’i bulmuş. Bu demek oluyor ki neredeyse ya da belki de ilk bölümü bitmiş. Makine misin be adam. Sakallı seni görüp silkinir belki. :sweat_smile:

3 Beğeni

Makine gibi olması da çok iyi değil :joy: öyle olunca fabrikasyona dönüyor.

Yok yok çok iyi yazıyor. Nazar değmesin. :nazar_amulet:

4 Beğeni

2024 bahara bitirir herhalde. Bizde de yaza basıldı desek -Kayıp Metal gibi olmazsa eğer.- 1 seneye filan bir çağı bitiriyoruz. :frowning: O kitap öyle bir yerde bitecek ki beklemek işkence olacak bence. :frowning:

1 Beğeni

Çok iyi gidecek bence ama bu zaman atlama olayını ben genelde sevmiyorum. Ama ileride o aradaki zaman dilimini de anlatırsa o zaman tadından yenmez.

5 i bitirdim, yayına hazırlanıyor dediği tarihte Stormlight Archive okumaya başlama planım var, tr si gelene kadar yetişir beklerim diye ümit ediyorum :smile: .

1 Beğeni

Kitaplarını al şimdiden. Sonra pişman olursun bak. Bir de ben sizin gibi seri tamamlanınca okurum mantığını hiçbir zaman anlayamayacağım hayat bu zaman alıp geçiyor. Neyin ne olacağı belli değil. Bir şeyi yapmak istiyor musun hemen yapacaksın. Bu benim görüşüm.

6 Beğeni

+1.000.000…… Malazan’da çok gördüm seri bitmeden okumam diyenleri. En az 5-6 sene sürecek olan basım sürecini bekleyeceğine, al 3 tane oku, sonra İngilizce devam edersin en kötü. Benim 15 yaşında ne bekliyorum ya spoiler yerim diyip Harry Potter 6’yı İngilizce okumamla başladı süreç ve şu an her şeyi okuyacak seviyeye geldi. Başka kapılar bile açıyor. Yayınevinin vasatlığı göz korkutmasın, başka yollar üretilsin derim hep.

4 Beğeni

Bekliyor onlar kış uykusunda :smile: .

Malazanları okuyoz ya beraber olm niye laf ediyonuz şimdi :joy: Benim durum tam öyle değil ya zaten, bitmemiş seriyi de okurum ben yarım da kalanı okurum hatta hiç belli olmaz :joy: Sissoyluları okumuştum mesela ( Sanderson başlığında nası da Sandersona döndüm hemen :smiley: ), elimdekini bitirince sıradaki kitabım Kayıp Metal.

Fırtınaışığı Arşivi hacimli ve detaylı bir seri olduğundan araya zaman girdiğinde unutmamak, ince detayları kaçırmamak için beklemeye karar vermiştim zamanında. Okuyunca beğeneceğime baya eminim gibi, maksat haz da tavan yapsın :smile: Bir de insanın elinde okunmayı bekleyen yüzlerce kitap olunca bu kararları rahat verebiliyor, elimde hiç birşey olmasa bekleyemezdim muhtemelen elim kaşınırdı :smiley: .

3 Beğeni

2.kısım için katılıyorum bu arada. Okudum ilk 3 kitabı sonra araya seneler girdi, 4.kitaba bir türlü giremedim, başa almam lazım. Neyse ki malazan kurtarıcı gibi geldi de yırttık :wink:

1 Beğeni

Bu neymiş arkadaş her gün Banderson iletisi görüp duruyorum​:joy::joy:. Tamam Cosmere’in verdiği işareti alıyorum ve 2222. iletiden sonra Sissoylu 1 ile ben de başlıyorum seriye. Elimdeki kitabı bıraktıracaksınız az daha ismini anarsanız :yum:. House of Chains gelmezse önümüzdeki ay zaten başlayacaktım gerçi de öne alalım madem. 86 ileti daha alalım millet.

1 Beğeni

En erken sene sonu gelir. Başla sen, sissoylu çok sevmemiştim ama Fırtınaarşivi bayağı iyi. Zevk ve renk meselesi tabi :slight_smile:

Başlayacağım yakın zamanda. Elantris’i sevmiştim. Bunu da severim.

Ne demek beğenmedim. Tekrar oku beğeneceksin.

1 Beğeni

Sissoylu’nun sanırım Türkçe çevirisi çok kötüydü. Bayağı şey kaçırmıştım, ingilizce okuyayım diyorum, belki o zaman severim.

2 Beğeni

Kesinlikle öyle yapmalısın. This is the way.

1 Beğeni

images

Türkçe çevirisi çok mu kötü. Bu yorum olmadı hocam. Tam da 2222. iletide başlayayım diyordum. 3333’e erteledim :grinning::grinning:.

Şaka. Başlarım yakında.