Brandon Sanderson

Bizde güzel baskılar göreceğiz. Umut ediyorum. Acayip hype oldum durduk yere.

3 Beğeni

Valla o güzel baskıları görebilmemiz için Sanderson kitaplarını Akılçelen’den kurtarmamız lazım.

11 Beğeni

Bu kriz ortamı belki bizler için fırsat ortamı olur.

1 Beğeni

Tam olarak nasıl hocam?

1 Beğeni

Bu sefer çeviri beklemeyip ingilizceden okuyacağım. Bizde malum yayınevi yüzünden Oathbringer çeviri süreci gibi bir durum olacak. Şimdiki ekonomik durum Oathbringer çıktığı zamandakinden daha kötü. Bu ekonomik durumda kitabın hızlı çıkması çok zor. Yayınevi değişmezse(umarım değişir) en erken 2022de görürüz.

2 Beğeni

Belki bu kriz ortamında yayınevi telifi bırakır ve daha niyetli bir yayinevi alır. Çünkü yayinevi ile en son görüşmemde uzun vadede başka BS kitabi basmayı düşünmüyoruz demişlerdi.

2 Beğeni

Ben de aynı görüşteyim. Açıkçası ben Amerikan kapakları daha çok sevdiğim için onu bekleyeceğim. Ama dolar daha fazla uçmadan sipariş vermek lazım.

1 Beğeni

Cep boy boyuta düşürüp büyüteçle okunacak şekilde daha az sayfaya basarlar, telifi bırakmazlar diye düşünüyorum :joy:

Yakın gelecekte(ölmeden) BS’nin olması gerektiği gibi basılacağını umuyorum.

5 Beğeni

Akılçelen uzun süre Sanderson kitabı basmaz ama tutup da kitapların telifini bırakacak gibi de durmuyorlar. Adamlar ya benimsin ya toprağın der gibi ne kitaplara devam ediyorlar ne de başkalarının devam etmesine (onlardan daha iyi çeviri, editörlük ve reklam çalışmaları yapılacağını kendileri de biliyorlar herhalde) izin veriyorlar.
Birkaç ay önce epey hareketlendi buralar ama keşke bir şeyler yapabilsek.
Bu şekilde giderse Akılçelen bu durumu da kendine çıkar sağlamak için kullanır bence.
Rhythm of War için kaç çevirmenle anlaşacaklar acaba?

2 Beğeni

İthaki alsa keşke haklarını ne güzel olur. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Acaba “Rhythm of War” kitabının epub formatındaki hali çıktı mı? Veya elinde olan var mı? Veya ne zaman çıkar?

1 Beğeni

Kitap çıkmadı, Kasım 20’de çıkacakmış.

2 Beğeni

Teşekkürler. Kapağı görünce bi an heyecana kapıldım. 2020 Kasımı görürüz umarım. Bu sene çok tehlikeli.

2 Beğeni

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım. İthaki genelde başladığı serileri tamamlamıyor. Şu an Dune, Vakıf, Kadim Kanunlar, 2001 serilerinin devamını bekliyorum. Ayrıca Unutulmuş diyarlar, Ejderha Mızrağı, Kara Prizma, Kızıl Mars ve 3 Cisim Problemi gibi daha okumadığım serilerin de devam kitabı bekleniyor. Bu listeye bir de Brandon Sanderson kitaplarının eklenmesini istemiyorum.

3 Beğeni

O kapaktaki Londra Nehirleri’nin yazarı olan Ben Aaronovitch mi?

1 Beğeni

Evet öyle… İngiliz olduğu için olabilir.

2 Beğeni

İthaki alsa yavaş olsa da çevirisi ve editörlüğü iyi gelir, Akılçelen faciası yaşatmazlar. Belki geç gelir ama fantastik edebiyat konusunda tecrübeliler.

5 Beğeni

Tam da bunu söylemeye ve acaba bu adam BS kapağında görüşü verilecek kadar iyi bir yazar mı’yı sorgulamaya gelmiştim. İlginç geldi…

2 Beğeni

Bu kapak ABD değil de muhtemelen İngiltere baskının kapağı. Yine muhtemelen ingiliz fantastik yazarlardan kitabın baskı öncesi hali ile gönderilip okunması ve eleştirmesi istenen yazarlardan birisi Ben Aaronovitch olmuş.

3 Beğeni

Kapak enfes olmuş. (20 krktr)

1 Beğeni